Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OFRM под Мак

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • OFRM под Мак

    Здравейте,

    наскоро минах под Мак и в момента се чудя как да си подкарам GPS картата на новия компютър. Ако някой има опит, моля да сподели.

    Благодаря предварително!

  • #2
    До: OFRM под Мак

    Първоначално публикуван от jdbg Преглед на мнение
    Здравейте,

    наскоро минах под Мак и в момента се чудя как да си подкарам GPS картата на новия компютър. Ако някой има опит, моля да сподели.

    Благодаря предварително!
    Гарминска не става.
    Инсталирай на част от диска виндолс и така.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • #3
      До: OFRM под Мак

      http://www8.garmin.com/macosx/index.jsp

      RoadTrip е варианта на Mapsource за Мac OSX. Експортваш си картите от Mapsource посредством едно програмче MapManager специално и чрез MapInstall го инсталираш в RoadTrip. Това са двете помощни програмки: http://www8.garmin.com/support/colle...t=999-99999-06

      Работи перфектно. Изпробвано е!

      Коментар


      • #4
        До: OFRM под Мак

        Наистина работи. аз съм с карта качена по този начин. А в някой отношения софтуера за Мак е по-добър от Мапсорса.
        Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
        NULLA TENACI INVIA EST VIA

        Коментар


        • #5
          До: OFRM под Мак

          Привет,

          мерси за помощта, но нещо не мога да се оправя. Инсталирах всичките програми от Гармин за мак (RoadTrip, MapInstall и MapManager). Последният като го отворя и иска да му посоча къде е картата. Посочва устройството (nuvi 250) но там не открива файлове, които да отвори.

          Моментът с експорта на картата ми убягва нещо. Това предполагам става на уиндоуската машина? И ако да, как точно.

          Междудругото се опихта с Parallels да сложа един уиндоус и там да го подкарам с уиндоуските неща, но Mapsource-a не намира gps устройството


          P.S. Ако се е получил двоен пост, съжалявам, но ме разлогна точно като пусках отвора

          Коментар


          • #6
            До: OFRM под Мак

            Картата трябва да е инсталирана на Мапсорс и оттам с програмката я експортваш в един файл. После в Мапинстал посочваш този файл. А Паралелс-а не намира гпс-а защото не си свързал USB порта към виртуалната машина. Когато го включиш с кабела кликни на усб иконката долу вдясно на прозореца на паралелс и оттам си избери кое устройство да превключиш към машината.

            Коментар


            • #7
              До: OFRM под Мак

              Привет,

              извинявам се, че пак повдигам тази тема, но се оборувах с ново устройство - Garmin Oregon 550 и въпросът с БГ картата под Мак отново ми дойде на дневен ред.

              Предният път не успях да се преборя и накрая намерих една машина с Windows, на която разтоварих данните от предния gps. От инструкциите, дадени Сабин всичко разбрах, само не можах да разбера как да експортна картата в Mac-readable формат. Map Install-a под Мак не иска да отвори gmapsupp.img файла.

              Този Map Manager (пак под Мак) също не го вижда като файл, който да може да отвори. Може ли да ви помоля за малко помощ и разяснение?

              Много благодаря предварително!

              Коментар


              • #8
                До: OFRM под Мак

                Сваляш MapConverter за windows от сайта на Garmin (мисля, че беше това - http://www8.garmin.com/support/downl...ls.jsp?id=3897) и ти експорт-ва картите от mapsource във формат, който можеш да импортнеш с garmin map manager под osx.

                Коментар


                • #9
                  До: OFRM под Мак

                  това е инструкцията на гармин за конвертирането
                  Прикачени файлове
                  последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X