Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София - Цариградско шосе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • София - Цариградско шосе

    Здравейте, чудя се само аз ли го имам тоя проблем, че при рутиране в София картата (4.90 включително) ме прекарва по всевъзможни чупки, само и само да се качи на Цариградско шосе, като игнорира локални платна...

    Сити навигатора рутира "правилно".

    Конкретният ми пример е бул. Йерусалим в посока към центъра, има си голямо хубаво локално платно, тя ме прекарва наобратно, през детелина и на Цариградско...

  • #2
    До: София - Цариградско шосе

    Здрасти колега и при мен е така по същия начин както обясняваш.

    Коментар


    • #3
      До: София - Цариградско шосе

      Цариградско шосе е зададено с по-висок клас и с по-висока разрешена скорост. Затова според навигацията най-бързия маршрут (в случая) е от там. Не знам колко по-висока скорост е зададена по Цариградско спрямо околните улици...
      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

      Коментар


      • #4
        До: София - Цариградско шосе

        При настройка на GPS-а да определя маршрута по най бързия начин за достигане до целта, устройството винаги ще се стреми да те качи на булеварди, магистрали и други по-бързи пътища за придвижване.
        Точно за тази отсечка от интерес пробвах новата версия на картата и нямаше никакъв проблем. Перфектно изчисляване на маршрута при настройка на уреда - най кратък път.

        Коментар


        • #5
          Re: София - Цариградско шосе

          Не е точно така.
          Най-краткия път е ясно, че ще е верен.
          Но - но най-бързия - не - както каза колегата зависи от теглата/макс. скоростите на пътищата.

          Коментар


          • #6
            До: София - Цариградско шосе

            Освен това в локалното има един светофар, две пешеходни пътеки и 3 кръстовища, на които не си с предимство (на Италсервиз, веднага след това кръговото и после на Цариградско включването). През детелината има само три включвания и няма светофар. Може да е заради това. Реално, ако няма трафик може би ще е по-бързо през детелината.

            Коментар


            • #7
              Re: София - Цариградско шосе

              Mай за друго включване говорим - става дума от Йерусалим, има светофар, който и в двата случая се чака, после по локалното има още един светофар на Окръжна болница и се включва при кръговото на 4-ти км.

              В MapSource има един плъзгач 'prefer minor roads'.
              Ако е в средата, качва на Цариградско, 5.8км, 3.12 минути.
              Ако е по-към minor roads намира пътя по покалното 4.1 km 3.45 minuti
              CityNav Europe и в двата случая намира само този по локалното 4.1 км 4.51 минути.

              Задал съм собствени скорости за движение 130/90/90/50/40.
              На устройството обаче няма как да се настройват тия неща

              Коментар


              • #8
                До: София - Цариградско шосе

                Изчисляването на маршрути е по общи правила, разрешени скорости и клонящо към главни пътища. То не следи светофари и задръствания. Дори и без тях пак не е перфектно, а е общо взето добро. Ако знаете най добрият път до някъде какъв е смисъла да ползвате навигация? Ако не знаете пътя до някъде, дори и да не ви прекара през най- доброто място няма как да разберете

                Отделно "най добрият маршрут" често се различава от човек до човек. Вероятно най доброто решение на проблема е да се вгради гадателски чип в уредите и да четат мислите на шофьора и да го прекарва през "най добрият път" според него. В настройките за "най кратък" и "най бърз" да има и "моят си" - това в кръга на шегата

                Коментар


                • #9
                  До: София - Цариградско шосе

                  Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                  Изчисляването на маршрути е по общи правила, разрешени скорости и клонящо към главни пътища. То не следи светофари и задръствания. Дори и без тях пак не е перфектно, а е общо взето добро. Ако знаете най добрият път до някъде какъв е смисъла да ползвате навигация? Ако не знаете пътя до някъде, дори и да не ви прекара през най- доброто място няма как да разберете

                  Отделно "най добрият маршрут" често се различава от човек до човек. Вероятно най доброто решение на проблема е да се вгради гадателски чип в уредите и да четат мислите на шофьора и да го прекарва през "най добрият път" според него. В настройките за "най кратък" и "най бърз" да има и "моят си" - това в кръга на шегата
                  С две точни изречения всичко си идва по местата: Ако знаете най добрият път до някъде какъв е смисъла да ползвате навигация? Ако не знаете пътя до някъде, дори и да не ви прекара през най- доброто място няма как да разберете

                  Коментар


                  • #10
                    До: София - Цариградско шосе

                    Събин е прав - гадателски чип. Въобще не е шега. Да, да. Ползувам личния в горната част на тялото и ме прекарва по този път където минава превозното средство което ползувам в дадения момент. Повече поглед през подпространството, по-малко шаш по отношение на илюзията че ще станем хора като излезем извън себе си и по-малко баровщина зад волана. Започнах с 4.60, сега 4.90, като погледна през стъклото на автомобила картата ми се струва направо "космическа", имам предвид достатъчно е подробна и точна за да бъде не заменител на реалните участници в движението, а план-структура за съпровод. В реално време. Съставителите са минали по този път и искат без думи да ни кажат да не се "втелясваме" а да отправиме взор напред в прогресивното. Е да, след 3000 години. Картата е много точна и нормално вярна за момента. При смяна на хардуера от страна на "Гармин" сигурно ще я повишат в клас до порядък като взаимообвързаност и подробност. Сега толкова.

                    Коментар


                    • #11
                      До: София - Цариградско шосе

                      Аз пък с голямо нетърпение чакам да излезе серийно производство на автономен автомобил и като се кача само да му кажа за къде искам да пътувам, пък аз да легна да подремна, да погледам ТВ или да посърфирам в нета, докато той ме закара до желаната дестинация...
                      [B]Videos of [U]Vidin[/U], the [U]Vidin-Calafat bridge[/U] and the [U]region[/U] - here: [URL]http://www.youtube.com/user/gusterbo[/URL][/B]

                      Коментар


                      • #12
                        До: София - Цариградско шосе

                        Ползата от картите за гармин е голяма.
                        Откакто ползвам gps, неведнъж ме е спасявал по разклоненията, които иначе бих пропуснал.
                        Пътувам често по непознати места и е много важно някой друг да следи ключовите места, както и да ме информира кога съм стигнал целите, когато предварително не мога да ги разпозная.
                        Ползата, която виждам, е не в толкова голяма степен в намирането на най-къс или най-бърз път в познати области, а в навременното информиране за планираните ключови точки от маршрута по време на шофиране.

                        Наскоро пътувах без навигацията и пропуснах един от важните разклони от плана ми. Ползата от навигацията е ясна - пестят се пари и време от грешки по разклоненията, има я сигурността, че си на правилното място и се движиш по плана. Особено за третокласни пътища, където табелите са дефицит, е добре, освен на хартиена карта, да се разчита и на потвърждение от gps.

                        Разбира се, неведнъж gps ме е прекарвал през пътища, които са доста зле, като качество. За това, освен на паметта в gps, трябва човек да помни местата, през които е минавал, и да си прави сметката да не повтаря грешки.

                        Като цяло, обаче, класовете на пътищата по картата отговарят на качеството им.

                        Коментар


                        • #13
                          До: София - Цариградско шосе

                          Първоначално публикуван от fuoco Преглед на мнение
                          Разбира се, неведнъж gps ме е прекарвал през пътища, които са доста зле, като качество. За това, освен на паметта в gps, трябва човек да помни местата, през които е минавал, и да си прави сметката да не повтаря грешки.
                          Или ако е алтруистично настроен, да изпрати информация на е-мейла по поддръжка на картата: karta (маймунка) offroad-bulgaria (точка) com, за да оптимизираме рутирането за следващите версии на картата.
                          OFRM Team
                          Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                          Коментар


                          • #14
                            До: София - Цариградско шосе

                            Между впрочем, това в последната версия (5) изглежда, че е оправено

                            Коментар


                            • #15
                              До: София - Цариградско шосе

                              Благодаря че го отбелязахте във форума!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X