Здравейте, имам нуви 200 от около 9 месеца и забелязвам че има доста сериозни грешки в картата в междуселските пътища из цяла България. Сега ще ви напиша за най-пресния случай от вчера...значи вчера на връщане от язовир Камчия както съм си в едно село задавам на гпс-а да стигна до Сливен. И така машинката си изчислява маршрута и тръгвам първите 5 километра всичко добре и идва време да завия наляво по един разклон следвайки инструкциите на жената от навигацията...в същото време на разклона ни спира кола със старазагоркса регистрация като ни пита къде е пътя за Бургас и аз му викам на човека "карай след нас ние се псускаме към Петолъчката от там нататък е познат пътя". (поне според навигацията трябваше да излезем на петолъчката). И така продължаваме да караме човека ни следва и гледам на картата наближава някакво село и както си карам навигацията се шашка количката излиза от пътя и "преизчисляване, след 100 метра завиите на дясно" и гледам след 100 метра някакъв черен път при което ми се струва много странно как може да ме прекара по черен път след като дори и на картата не е обозначен както и да е продължаваме си направо и стигаме град сунгурларе и от там вече пътя към сливен е ясен. Но проблема е че според картата излизам направо към село Мокрен и от там надолу до петолъчката има 5 километра но уви машинката не само че не ме прекара през мокрен ами искаше да миан по черен път до някакво село което дори не се виждаше къде и накрая минах през град който въобще не беше в плановете ми...също и много често се случва количката дето е на картата да излиза от пътя и картата почва да се върти католуда и почват едни преизчислявания едни чудесии въпроса ми е къ мсъздателите защо се получава така...проблема не е в навигацията понеже и на други модели съм го виждал това и е адски кофти и объркващо и мек ара да си мисля защо дадох 300 лева за нещо което ме бърка само
Обява
Свий
Няма добавени обяви.
Много сериозен проблем с картата
Свий
Темата е затворена.
X
X
-
До: Много сериозен проблем с картата
Първоначално публикуван от mitkosoft Преглед на мнениеЗдравейте, имам нуви 200 от около 9 месеца и забелязвам че има доста сериозни грешки в картата в междуселските пътища из цяла България. Сега ще ви напиша за най-пресния случай от вчера...значи вчера на връщане от язовир Камчия както съм си в едно село задавам на гпс-а да стигна до Сливен. И така машинката си изчислява маршрута и тръгвам първите 5 километра всичко добре и идва време да завия наляво по един разклон следвайки инструкциите на жената от навигацията...в същото време на разклона ни спира кола със старазагоркса регистрация като ни пита къде е пътя за Бургас и аз му викам на човека "карай след нас ние се псускаме към Петолъчката от там нататък е познат пътя". (поне според навигацията трябваше да излезем на петолъчката). И така продължаваме да караме човека ни следва и гледам на картата наближава някакво село и както си карам навигацията се шашка количката излиза от пътя и "преизчисляване, след 100 метра завиите на дясно" и гледам след 100 метра някакъв черен път при което ми се струва много странно как може да ме прекара по черен път след като дори и на картата не е обозначен както и да е продължаваме си направо и стигаме град сунгурларе и от там вече пътя към сливен е ясен. Но проблема е че според картата излизам направо към село Мокрен и от там надолу до петолъчката има 5 километра но уви машинката не само че не ме прекара през мокрен ами искаше да миан по черен път до някакво село което дори не се виждаше къде и накрая минах през град който въобще не беше в плановете ми...също и много често се случва количката дето е на картата да излиза от пътя и картата почва да се върти католуда и почват едни преизчислявания едни чудесии въпроса ми е къ мсъздателите защо се получава така...проблема не е в навигацията понеже и на други модели съм го виждал това и е адски кофти и объркващо и мек ара да си мисля защо дадох 300 лева за нещо което ме бърка само
Искрено съжаляваме за негативните Ви преживявания с нашият продукт. Прегледахме картата и не можем да открием мястото за което пишете. Бихте ли ни дали по точни данни за маршрута или трак ако имате?
-
До: Много сериозен проблем с картата
Аз имам същата навигацияЗа сега нямам проблемимай си задал като опция да те прекара през най краткия маршрути също така и опцията офф роуд пътищаЗа това предполагам се е опитала да те прекара през черен път Влез в менюто и прамахни отметката на офф роуд пътищата и ще те води само по асфалтирани пътища
Успех
Коментар
-
До: Много сериозен проблем с картата
Значи намирам се в село Манолич тва е бургаска област точно до язовир камчия и от селото задавам да стигна до сливен и машинката си изчислява маршрута и аз предварително натискам да видя от къде ще мина и гледам че ме прекарва през Везенковео което е след Манолич посока запад после след Весенково на розклона наляво към село Бероново. До Бероново всичко добре но след Бероново следва Балабанчевои през Балабанчево и после по някакъ разклон към село Скала и от там в Мокрен и излизам на петолъчката. Така е според картата но в реалността като гледах количката на гпс-а наближавах село Балабанчево но като погледа напреде през прозореца на стъклото такова село не виждах а вместо него след 5 минути се озовах в град сунгурларе а според изчислението на гпс-а трябваше да миан през Балабанчево което така и не го видях къде се намира като педи Сунгурларе ми даде преизчисление надясно по някакъв черен път към тва село Скала като пътя въобще не съществуваше на картата...по принцип тва си е проблем и то сериозен за хора които не са от този край доста ще се объркат но аз съм от Сливен и тези земи са ми познати до болка и няма как да се объркам просто исках да взема с мене гпс-а просто да го видя как работи...но уви...най лошото е че заблудих човек който караше след мене като му казах че след 2-3 села излизаме на петолъкчта(както тябваше да стане според гпс-а) но това се случи чак след 5 села а човека така и не го видях на къде отпраши.....и проблемите са главно в селските пътища в село Жельо Войвода примерно то е пак сливенско, на влизане от село Камен колата излиза на 2-3 санта от очертанията на пътя на карттата...
Коментар
-
До: Много сериозен проблем с картата
Такива проблеми има на много, много места в картата. Има дадени много пътища, които никога не са били асфалтови. На много пътища не е добре зададен клас на пътя и скорост, поради което навигацията избира най-бърз маршрут по доста лоши пътища, или черни такива.
Занимавам се с картография, вече съм предложил на екипа точна и надеждна информация за подобряване на Северозападна България. Засега все още никой не проявява интерес, но се надявам в новата версия да влязат промените."Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."
Коментар
-
До: Много сериозен проблем с картата
Първоначално публикуван от mitkosoft Преглед на мнение...
Коментар
-
До: Много сериозен проблем с картата
Уважаеми потребители,
Използваме случая за да Ви напомним за т.4 от правилата на раздела.
4. При описване на конкретен проблем, винаги включвайте пълното име на версията, която използвате (пример: OFRM Geotrade V4.60 CYR). При проблеми с маршрутизацията опишете и настройките за отбягване (Avoidance) на Вашия GPS. За повече информация, вижте тази тема.OFRM Team
Отдел за Борба с Организираните Клиенти
Коментар
-
До: Много сериозен проблем с картата
Първоначално публикуван от mitkosoft Преглед на мнениеЗначи намирам се в село Манолич тва е бургаска област точно до язовир камчия и от селото задавам да стигна до сливен и машинката си изчислява маршрута и аз предварително натискам да видя от къде ще мина и гледам че ме прекарва през Везенковео което е след Манолич посока запад после след Весенково на розклона наляво към село Бероново. До Бероново всичко добре но след Бероново следва Балабанчевои през Балабанчево и после по някакъ разклон към село Скала и от там в Мокрен и излизам на петолъчката. Така е според картата но в реалността като гледах количката на гпс-а наближавах село Балабанчево но като погледа напреде през прозореца на стъклото такова село не виждах а вместо него след 5 минути се озовах в град сунгурларе а според изчислението на гпс-а трябваше да миан през Балабанчево което така и не го видях къде се намира като педи Сунгурларе ми даде преизчисление надясно по някакъв черен път към тва село Скала като пътя въобще не съществуваше на картата...по принцип тва си е проблем и то сериозен за хора които не са от този край доста ще се объркат но аз съм от Сливен и тези земи са ми познати до болка и няма как да се объркам просто исках да взема с мене гпс-а просто да го видя как работи...но уви...най лошото е че заблудих човек който караше след мене като му казах че след 2-3 села излизаме на петолъкчта(както тябваше да стане според гпс-а) но това се случи чак след 5 села а човека така и не го видях на къде отпраши.....и проблемите са главно в селските пътища в село Жельо Войвода примерно то е пак сливенско, на влизане от село Камен колата излиза на 2-3 санта от очертанията на пътя на карттата...
Коментар
Активност за темата
Свий
В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.
Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.
Коментар