Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блок или улица?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Блок или улица?

    Здравейте,
    надявам се на отговор.

    Как да търся примерно блок 351 в Младост 1(или 2 или 3) примерно? Да речем че блока не е локиран на улица, а на няква поляна и има разни паркингчета и недалеч друга улица, НО как да открия подобен блок?
    Нима само по улици мога да търся?
    Случвало ми се е доста често напоследък, примерно, за в Студентски град, да търся блок, а нЕ мога да посоча локация "Студентски град" бл. 14 примерно.
    Това е много странно. Моля за малко съдействие. Как да търся блок в определен квартал без да знам улица.

    Мерси предварително.

    ПП. Говорим за Столицата все пак, мисля трябва повечето неща да са "маркирани" вече

    Поздрави

  • #2
    До: Блок или улица?

    Първоначално публикуван от amaret0 Преглед на мнение
    Здравейте,
    надявам се на отговор.

    Как да търся примерно блок 351 в Младост 1(или 2 или 3) примерно? Да речем че блока не е локиран на улица, а на няква поляна и има разни паркингчета и недалеч друга улица, НО как да открия подобен блок?
    Нима само по улици мога да търся?
    Случвало ми се е доста често напоследък, примерно, за в Студентски град, да търся блок, а нЕ мога да посоча локация "Студентски град" бл. 14 примерно.
    Това е много странно. Моля за малко съдействие. Как да търся блок в определен квартал без да знам улица.

    Мерси предварително.

    ПП. Говорим за Столицата все пак, мисля трябва повечето неща да са "маркирани" вече

    Поздрави
    Ами можеш, ама трябва малко четене

    Поради спецификата на админисративно организиране на адресите в РБългария, номерата на блоковете са въведени като "точки на интерес" и като такива съответно трябва да ги търсиш в това "меню" на уреда, при въвеждане на номер, уреда открива всички "точки на интерес", съдържащи в името си този номер, после от предлаганите възможности избираш соъответния квартал с номер блок
    Тази процедура се отнася, не само за "Столицата все пак", а за доста от по-големите градове!
    Ама то "не става само с ядене", от време на време си трЕбе и четене има го описано на доста места, даже и в 20-те реда описание към картата която предполагам си закупил !!!
    TLC 90 1KZ-TE 2000г.
    "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

    Коментар


    • #3
      До: Блок или улица?

      Добра практика е първо да се чете инструкцията към картата ...
      "Накъде?" -> "Интересни места" -> "Име (по букви)" -> "БЛ XXX КВАРТАЛ"
      ---
      Съжалявам за дублажа, но бях започнал да пиша и се забавих няколко минути...
      Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
      GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

      Коментар


      • #4
        До: Блок или улица?

        Това с блоковете е малко трудничко ако човек не е чел упътването, защото наистина е малко необичаен начина. Но хора - имате упътване което е доста кратичко - четете го - помага. Между другото 2 пъти обяснявах на бащата как да търси блокове - накрая взе че престана да пита - явно вече може

        Коментар


        • #5
          До: Блок или улица?

          Друга дървения е когато търсиш улица "еди коя си" номер 16 в някой град извън София (поне по лични наблюдения). Обаче на картата има само 12 и 18, а ако става въпрос за индустриална зона където на един адрес се водят десетки сгради, тогава става "олеле"...

          Коментар


          • #6
            До: Блок или улица?

            Това е често срещано, включиелно и в city navigator 2010. Просто не можеш да имаш 100% покритие на адресите, за съжаление. Трудоемко е.

            Коментар


            • #7
              До: Блок или улица?

              izo4x4,
              прав си. Аз имам доста често този проблем. Търся номер 15, то ми изкарва номер 16, а както знаеме, четни и нечетни номера може да се разминават доста като разстояние.
              Мисля, поне големите градове(като се почне поне от София) би трябвало да се коригира в това отношение.

              Инак, поздрави на екипа разработващ софтуера и навигацията.

              Поздрави

              Коментар


              • #8
                До: Блок или улица?

                Първоначално публикуван от amaret0 Преглед на мнение
                izo4x4,
                прав си. Аз имам доста често този проблем. Търся номер 15, то ми изкарва номер 16, а както знаеме, четни и нечетни номера може да се разминават доста като разстояние.
                Мисля, поне големите градове(като се почне поне от София) би трябвало да се коригира в това отношение.

                Инак, поздрави на екипа разработващ софтуера и навигацията.

                Поздрави
                От близо две години ползвам картата и до сега не ми се е случвало да не ми намери улица и № ! Би ли дал пример къде при търсене на №15 излиза №16.
                TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                Коментар


                • #9
                  До: Блок или улица?

                  а би ли ми казал някои как да тарся булеварт ???? например булеварт българия номер 109 в софия ?
                  Последно редактирано от Наско; 01-06-09, 20:26.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Блок или улица?

                    Първоначално публикуван от atanas_kosev Преглед на мнение
                    а би ли ми казал някои как да тарся булеварт ???? например булеварт българия номер 109 в софия ?
                    А сигурен ли си, че изобщо съществува такъв № ??? Защото като гледам картата "булеварТ бЪЛГАРИЯ" някъде малко преди детелината на околовръстното стига до номер 79 !!!
                    TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                    "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                    Коментар


                    • #11
                      До: Блок или улица?

                      Първоначално публикуван от tony553 Преглед на мнение
                      От близо две години ползвам картата и до сега не ми се е случвало да не ми намери улица и № ! Би ли дал пример къде при търсене на №15 излиза №16.
                      Ми само във Варна на три улици (при това главни), да не говоря за Шумен, Пловдив и т.н. Улица намира, ама като си на кръстовище и търсейки 15 ти дава само 18 или въобще без номер си е шит ляво-дясното...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Блок или улица?

                        Първоначално публикуван от tony553 Преглед на мнение
                        А сигурен ли си, че изобщо съществува такъв № ??? Защото като гледам картата "булеварТ бЪЛГАРИЯ" някъде малко преди детелината на околовръстното стига до номер 79 !!!

                        добре а как да намеря 79

                        Коментар


                        • #13
                          До: Блок или улица?

                          Първоначално публикуван от atanas_kosev Преглед на мнение
                          добре а как да намеря 79
                          Гадателските ми способности, напоследък ми изневеряват, та доста по-добре би било, ако споделиш и за какъв апарат става въпрос.

                          В общият случай обаче при всички апарати това дето питаш става от менюто търсене по адрес !!!

                          Също така добре е преди да задаваш въпроси от рода "топлата вода за какво служи?" прочети документацията към уреда и картата !!!
                          TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                          "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                          Коментар


                          • #14
                            До: Блок или улица?

                            В Сливен, живея на ул. Елисавета Багряна 1, като дам да ме закара на този адрес ми предлага само Елисавета Багряна 2, което е доста далеч от 1 поради простата причина, че където трябва да са четните номера има километър и нещо река и номер 2 е на другия край на улицата Ако някой ме търси ще го закара доста далеч от целта.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Блок или улица?

                              cyberboss,
                              да де, за същото говоря и аз.
                              По бегли спомени (понеже скоро не ми се е налагало да ползвам ГПС-а), улицата беше(в София) "Коста Лулчев" 15, то ми изкара 16, или обратното беше, забравил съм. Но скоро мисля да направя няколко опита и да потвърдя.
                              Явно не съм единствения де

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X