Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OFRM карта и вградено нави

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • OFRM карта и вградено нави

    Здравейте приятели. Предната седмица си поръчах Опел Инсигния с ДВД Нави, но ГМ не предлагат карта за източна европа, детайлна такава. Въпроса ми към Вас е може ли Геотрейд картата да се пренаправи така, че да пасва в навито на Опел? Ако трябва като пристигне колата, ще изпратя на Събин дисковете с картите да види какво представляват и да каже, но ако някой има подобно Нави на Опел, нека сподели. Благодаря.

  • #2
    До: OFRM карта и вградено нави

    Краткият отговор е не! Дългият също..., за съжаление...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      До: OFRM карта и вградено нави

      Има някакъв теоретичен шанс DVD800 да тръгне с дисковете на BMW High 2009.1, но не е сигурно. Предните генерации DVD90 работят с въпросните карти, което ти дава поне основни пътища в България + сравнително детайлна София.
      Аз се интересувам живо от въпросната кола вариант 160 коня дизел и също се чудех дали си заслужава 3-те хиляди за DVD навигацията.
      Кога ти идва колата?

      П.С. Някъде мернах че може би използват програмата Navigon, а това означава че ако софтуера е Windows CE 5 примерно има шанс да се използва даже картата на Геотрейд. Ама има твърде много "ако".
      Последно редактирано от GalinJelev; 22-02-09, 13:45.

      Коментар


      • #4
        До: OFRM карта и вградено нави

        Края на април/начало май ми казаха. Разликата между 130/160 коня дизел е софтуерна по последни данни. Аз си поръчах 130ка дизел Спорт ниво и тази Нави. Края на март евентуално ще отворят за поръчка и другата нави, която е същата като тази но без 3д поглед, 1гб флаш вместо 2 и с ЦД устройство

        Коментар


        • #5
          До: OFRM карта и вградено нави

          2500лв разлика само заради префлашване на софтуера! Дори и да си прав, ще трябва да изчакаш 2 години да ти изтече гаранцията за да коригираш това "преднамерено зло" а дотогава тон и половина кола с 130 коня ... незнам. Аз чух че има разлики в турбото, но не съм сигурен. А защо спорт вместо космо? Заради адаптивното окачване ли? Понеже все пак говорил за Опел, аз лично не бих им се доверил чак толкова за такива "авангардни" технологии по-пасващи за елитните марки автомобили

          Коментар


          • #6
            До: OFRM карта и вградено нави

            Козмото с този махагон придава излъчване на колата, което на мен не ми харесва, бежова тапицерия, черна боя.. чиста лимузина- не мерси. Предпочитам спортно излъчване, а екстрити като двузонова клима, ел. ръчна си ги добавих допълнително. И Стефанов в Пловдив предлагат чипиране без да отпадне гаранцията, но още няма чипове за този двигател. А не съм съгласен че 130 коня са малко за тва купе. Ускорява и то доста прилично.

            Коментар


            • #7
              До: OFRM карта и вградено нави

              Малко да подновя темата, вчера гледах сайта на Гармин и забелязах нещо наречено GVN 53. Пише, че ако колата има инсталиран дисплей може да работи като фабрична навигация. Пише, че управлението му е с дистанционно и въпросът ми е, може ли да се направи да ползва управлението на вграденото нави? Някой занимавал ли се е въобще с това устройство? И отделно, само на цветни дисплеи ли работи?

              Коментар


              • #8
                До: OFRM карта и вградено нави

                Не може да се управлява от вградения дисплей, само от дистанционното. Може да работи на всички дисплеи , които имат AV вход.

                Коментар


                • #9
                  До: OFRM карта и вградено нави

                  Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                  ....Може да работи на всички дисплеи , които имат AV вход.
                  Може и да няма AV вход. При мен нямаше и му "добавихме" няколко броя
                  Да е жив и здрав съфорумеца Disem!
                  [URL]http://doglickingscreen.com/dog.swf[/URL]

                  Коментар


                  • #10
                    До: OFRM карта и вградено нави

                    Малко още яснота и въпроси да вкарам.Разбрах, че Нави-то ползва Навтек карти, пише го на двд-то с картите. Що аджеба, няма карта за БГ, на нокиата ми също работи с Навтек и поне за София е идеална картата. Ако не се лъжа, и Гармин са с Навтек, та в този ред на мисли дали Събин няма да успее да сътвори нещо?

                    Коментар


                    • #11
                      До: OFRM карта и вградено нави

                      Откажи се колега! Търси алтернативно устройство.

                      Коментар


                      • #12
                        До: OFRM карта и вградено нави

                        Определено най-добрия ти вариант е да ползваш AV входа.
                        Всички други опити ще бъдат някакво жалко подобие.
                        Действай в тази насока, защото NAVTEQ няма да направят подробна карта за България в следващите 20 години.
                        А GARMIN си е GARMIN с всичките си екстри.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X