Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОФРМ Геотрейд 4,70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: ОФРМ Геотрейд 4,70

    и на моето 250w си пише коя е от пред, но не и по коя се движа

    Коментар


    • #92
      До: ОФРМ Геотрейд 4,70

      ПРЕДВАРИТЕЛНО СЕ ИЗВИНЯВАМ ЗА ВЪПРОСА СИ.
      КАК СЕ ТЪРСИ ПО НОМЕР НА БЛОК? НАПРИМЕР ЗА гр.ПЛОВДИВ кв. ТРАКИЯ. ВЪПРОСА ГО ИМА И В ДРУГИ ТЕМИ НО НЕ МОЖАХ ДА НАМЕРЯ ОТГОВОР.
      БЛАГОДАРЯ!!!
      П.П. НУВИТО Е 250БГ, КАРТАТА 4.70 АКА ИМА ЗНАЧЕНИЕ.

      Моля, прочетете приложената книжка към картата. Там е описано как се търси по основните категории в картата, включително и по блокове.
      Изпозването на главни букви във форума се асоциира с "викане", така че за в бъдеще се въздържайте от употребата им.
      Последно редактирано от OFRM_Team; 02-12-08, 10:46.

      Коментар


      • #93
        До: ОФРМ Геотрейд 4,70

        Няма опция за такава настройка. На различните модели е различно заложено от производителя
        motobattalion

        Коментар


        • #94
          До: ОФРМ Геотрейд 4,70

          С NUVI 205BG съм.Свалих файла GMAPSUPP.IMG и го вкарах в папка Garmin, но там нямам файл със същото име който да заменя.Съответно си стои версия 4.60. Файловете които имам в тази папка са gmapbmap.img , gmapprom1.img , gmapprom.img , като единият от тях е карта на Гърция. Помогнете да разбера къде бъркам.Файловете с име GMAPSUPP.IMG не са ли само за външна памет?
          Последно редактирано от ktd; 02-12-08, 21:05.

          Коментар


          • #95
            До: ОФРМ Геотрейд 4,70

            Първоначално публикуван от ktd Преглед на мнение
            С NUVI 205BG съм.Свалих файла GMAPSUPP.IMG и го вкарах в папка Garmin, но там нямам файл със същото име който да заменя.Съответно си стои версия 4.60. Файловете които имам в тази папка са gmapbmap.img , gmapprom1.img , gmapprom.img , като единият от тях е карта на Гърция. Помогнете да разбера къде бъркам.Файловете с име GMAPSUPP.IMG не са ли само за външна памет?
            това е писано поне на няколко места в различните теми, хубаво е да се прочете малко преди да се пита.

            Във вътрешната памет на уреда:
            gmapprom
            gmapprom1
            gmapsupp
            gmapoem (тази карта се вижда в менюто , но не може да се изключва)

            На SD картата:
            gmapsupp

            ето извадки какво представляват картите:

            gmapbmap.img...Base map...........1)
            gmapoem.img....OEM map............2)
            gmapprom.img...Preloaded map.....3)
            gmapprom1.img..Preloaded map.....4)
            gmapsupp.img...Supplement map...5)
            gmapsup2.img...Supplement map...6)

            1) Това е картата, която се показва в областите, не покрити от останалите карти.
            Не излиза в списъка на картите, вижда се само в менюто "За системата".
            2) Картата излиза в списъка на картите, но не може да се изключва.
            3) Картата излиза в списъка на картите, може да се изключва
            4) Картата излиза в списъка на картите, може да се изключва.
            Не сигурно, че се поддържа от всички устройства.
            5) Картата излиза в списъка на картите, може да се изключва.
            Единствената карта (известна на мен), която може да се ползва на SD носител.
            Само тази карта се трие(подменя) от MapSource.
            Възможни са нередности при наличие на едновременно активни карти с това име във вътрешната памет и на SD носител.
            6) Картата излиза в списъка на картите, може да се изключва.
            Не сигурно, че се поддържа от всички устройства


            ---------

            ако тази карта ти е в устройството- това сигурно ще ти е българската карта. ако е в СДто- може да е гръцката
            В GARMIN картите които се качват имат само определени имена /описани са подробно по горе/
            Качвайки карта със същото име- например gmapsupp тя ще ИЗТРИЕ картата със същото име

            Коментар


            • #96
              До: ОФРМ Геотрейд 4,70

              Изчерпателно, но проблема е друг.Картата с която съм си купил устройството е с име на файла gmapprom.img ,а файла ,който изтеглих с новата версия е gmapsupp.img,така че при поставяне на новия файл в папка Garmin не замества стария. Проблема разреших ,като смених името на фаила на новата версия на gmapprom.img .Сега си имам новата карта 4.70 и всичко е ОК . За всеки случай си запазих копие от старата версия.Благодаря все пак.

              Коментар


              • #97
                До: ОФРМ Геотрейд 4,70

                Първоначално публикуван от ktd Преглед на мнение
                Изчерпателно, но проблема е друг.Картата с която съм си купил устройството е с име на файла gmapprom.img ,а файла ,който изтеглих с новата версия е gmapsupp.img,така че при поставяне на новия файл в папка Garmin не замества стария. Проблема разреших ,като смених името на фаила на новата версия на gmapprom.img .Сега си имам новата карта 4.70 и всичко е ОК . За всеки случай си запазих копие от старата версия.Благодаря все пак.

                ?

                CN2009 е gmapprom. файлът е 1 604 160 кб

                Коментар


                • #98
                  До: ОФРМ Геотрейд 4,70

                  gmapprom.img е файла на OFRM Geotrade TOPO v4.60 CYR с който купих навигацията, а GMAPSUPP.IMG е OFRM Geotrade TOPO v4.70 CYR , който свалих от линка пратен ми на мейла.

                  Коментар


                  • #99
                    До: ОФРМ Геотрейд 4,70

                    двете карти не са направени да работят заедно и последиците от такава комбинация са непредвидими. Трябва да изтриете gmapprom.img файла, ако сте обеден че това е OFRM 4.60, защото не знам да сме дистрибутирали картата с такова име.

                    Коментар


                    • До: ОФРМ Геотрейд 4,70

                      когато карам и дам максимално приближение, устройството автоматично ме връща 2 zoom-вания назад. Може ли това да се забрани от апарата и да си карам така както аз си искам ??

                      Коментар


                      • До: ОФРМ Геотрейд 4,70

                        Ако има опция за изключване на Auto zoom - да. Зависи с какъв уред сте. На повечето навигации не може да се изключи тази функция.

                        Коментар


                        • До: ОФРМ Геотрейд 4,70

                          250w и до колкото съм го човъркал, не съм откривал подобна опция.
                          Този ауто зуум е вкаран от вас нали, при следващо издание на картата би ли могло да се изключи?

                          Коментар


                          • До: ОФРМ Геотрейд 4,70

                            Не, не е вкаран от нас. Това си е функция на навигацията.

                            Коментар


                            • До: ОФРМ Геотрейд 4,70

                              Може ли някой да пусне линк към ОФРМ Геотрейд 4,70

                              Коментар


                              • До: ОФРМ Геотрейд 4,70

                                Първоначално публикуван от ddg79 Преглед на мнение
                                Може ли някой да пусне линк към ОФРМ Геотрейд 4,70
                                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=33409

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X