Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Различни версии на OFRM на един GPS ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Различни версии на OFRM на един GPS ?

    Здравейте на всички,

    Искам първо да поясня, че прочетох всички статии които намерих как се прави по какъв начин и тн но проблемът ми остава.

    Целта е на един GPS приемник да сложа две версии на OFRM картата на Сабин. Причината за това е, че в версия 4.5 има един черен път по които наскоро минавах, а във версия 4.6 този черен път вече го няма

    Пробвах да кача една след друга двете версии - не стана. Пробвах с преименуване на IMG фаиловете и това не стана. Сложих SD карта 1 GB и в нея сложих версия 4.6, а на апарата сложих версия 4.5 и това не стана.

    Единствения частичен успех който постигнах е обединяването на двете карти с wgmaptool039, и няма грижи освен че не можеж да търсиш адреси и градове.
    С Координати и зададените вече POI няма грижи, но доста често ми се налага да търся адреси в градове така, че това е голям минус

    Ако някой има идея как да пусна двете различни версии на един GPS моля да сподели.

    Апарата е Garmin Nuvi 350, ъпдейтван е с всички ъпдейти от сайта на Гармин. Map Source с което качвам картите също е ъпдейтнато, така че се надявам това да не е проблема.

    Благодаря за помощта

    Саймън

  • #2
    До: Различни версии на OFRM на един GPS ?

    До колкото съм запознат две карти с един и същи ФИД не могат да се качат на един ГПС, опитвал съм едната на устроиството, другата на СД карта и ГПС-а не вижда и двете
    Най-лесният начин е да си направиш нова карта с липсващият път, тук във форума някъде имаше много добро ръководство!
    Успех

    Коментар


    • #3
      До: Различни версии на OFRM на един GPS ?

      Здравейте отново,

      Това за ФИДа и аз се досетиш че е нещо подобно. Иначе сега съм качил и двете карти 4.50 и 4.60 на апарата, ама могат да се сменят само на комп пак както се сещате е доста неудобно

      Няма ли начин двете версии да се направят с различен ФИД и да могат да се избират от самия ГПС

      Благодаря отново за помощта

      Саймън

      Коментар


      • #4
        До: Различни версии на OFRM на един GPS ?

        Когато устройството открие две карти с еднакво FID, започва да работи непредсказуемо като в повечето случаи направо не може да работи коректно. FID-то не може да се сменя. Вариантът е да се качат различните версии на отделни SD носители, и да се изтрие картата от вградената памет на устройството (това не важи за картите, закупени на SD носител, тъй като те са заключени към самия него). По този начин ще може да се сменя версията чрез смяна на SD носителя.
        OFRM Team
        Отдел за Борба с Организираните Клиенти

        Коментар


        • #5
          До: Различни версии на OFRM на един GPS ?

          По леснен вариант е като си минал 1 път по този път да си го отбележеш с точки - начало и край. Или ако уредът ти позвалява да записваш трак да си остане като трак, който винаги можеш да видиш
          Светът на Владо

          Коментар


          • #6
            До: Различни версии на OFRM на един GPS ?

            Кой е проблемния път? Може пък да го сложат в новата версия и проблема да отпадне по най-чистия начин
            Само с мързел не става, трябва и акъл...

            Коментар


            • #7
              До: Различни версии на OFRM на един GPS ?

              Благодаря на всички,

              Проблема беше, че след като на по старата версия пътя го има, а на по новата го няма не се знае какво още няма и затова се разтърсих за ко иде ре4,

              Иначе схванах че мойта няма да стане и ще пуцам /навигирам - ориентирам/ с каквото мога.

              Саймън

              Коментар


              • #8
                До: Различни версии на OFRM на един GPS ?

                Има една малка група от пътища взети от едно място, които бяха премахнати, защото 99% от тях бяха ужасно грешни. Явно този път е бил един от тях. Кажете каде точно се намира с една точка примерно и ще го възстановим!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X