Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OFRM BG TOPO v4.50 ML + NUVI 255W

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • OFRM BG TOPO v4.50 ML + NUVI 255W

    От скоро имам NUVI 255W с качена карта OFRM BG TOPO v4.50 ML. Прави ми впечатление, че при настройка на екрана в режим 3D не показва топографския формат на терена. В другите два режима няма този проблем, но там според мен се губи част от смисъла и прдназначението на топографската карта.
    На екрана на GPS-а не се виждат никакви POI точки /номера на блокове и други / независимо от тева, че детаилността на картата е настроена на максимум. Точките излизат само при опцията ,,преглед на карта''. Същия проблем го имах и на NUVI 760 но след намесата на Събин всичко се оправи.
    Въпроса ми е дали има начин и при този модел GPS тези неща да се оправят.

  • #2
    До: OFRM BG TOPO v4.50 ML + NUVI 255W

    Топото няма как да се вижда в 3D перспективен режим. Предполагам че машинката няма изчислителна мощност за подобни задачи или си оставят вратичка за следващата версия. При положение че POI-ове не се виждат въобще на екрана, не виждам как бих могъл да направя да се виждат блоковете. Вероятно ще го оправят за някоя следваща версия на фърмуера, все пак това е много нов модел. Ако пишете на Гармин, шанса това да се оправи е по-голям.
    Последно редактирано от sabin; 23-06-08, 02:12.

    Коментар


    • #3
      До: OFRM BG TOPO v4.50 ML + NUVI 255W

      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
      Топото няма как да се вижда в 3D перспективен режим. Предполагам че машинката няма изчислителна мощност за подобни задачи или си оставят вратичка за следващата версия. При положение че POI-ове не се виждат въобще на екрана, не виждам как бих могъл да направя да се виждат. Верочтно ще го оправят за някоя следваща версия на фърмуера, все пак това е много нов модел. Ако пишете на гармин, шанса това да се оправи е по-голям.
      Благодаря за изчерпателния отговор.
      Имам и още един въпрос. Защо NUWI 255w не разпознава SD-картата с инсталирана на нея OFRM GEOTRADE v4.50? При вкарване на SD-картата в уреда нито на дисплея нито в паметта на същия не дава никакъв признак на съществуване на карта качена на допълнителна памет.

      Коментар


      • #4
        До: OFRM BG TOPO v4.50 ML + NUVI 255W

        Защото картите ползват еднакво ID. За GPS-са се опитваш да инсталираш една и съща карта и в двете памети. Това е защото Garmin са ми дали само едно ID и не мога да ги направя като различни продукти. Те затова и се отключват с един и същи ключ, което пък е удобно защото позволява да си ползвате което ви кефи повече, а иначе ще трябва да се плаща на гармин за отделни продукти.

        Коментар


        • #5
          До: OFRM BG TOPO v4.50 ML + NUVI 255W

          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
          Защото картите ползват еднакво ID. За GPS-са се опитваш да инсталираш една и съща карта и в двете памети. Това е защото Garmin са ми дали само едно ID и не мога да ги направя като различни продукти. Те затова и се отключват с един и същи ключ, което пък е удобно защото позволява да си ползвате което ви кефи повече, а иначе ще трябва да се плаща на гармин за отделни продукти.
          Да ти кажа честно нищо не разбрах

          Коментар


          • #6
            До: OFRM BG TOPO v4.50 ML + NUVI 255W

            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
            Защото картите ползват еднакво ID. За GPS-са се опитваш да инсталираш една и съща карта и в двете памети.
            Т.е. според машинката няма две различни карти! Картите са с еднакви имена, еднакви номера, за една и съща държава и т.н. еднакви неща. Т.е. УРЕДА НЕ ГИ РАЗЛИЧВА.

            Качи просто друга карта на SD-то, а не 4.50 Geotrade.

            Коментар


            • #7
              До: OFRM BG TOPO v4.50 ML + NUVI 255W

              Първоначално публикуван от ynopum Преглед на мнение
              Т.е. според машинката няма две различни карти! Картите са с еднакви имена, еднакви номера, за една и съща държава и т.н. еднакви неща. Т.е. УРЕДА НЕ ГИ РАЗЛИЧВА.

              Качи просто друга карта на SD-то, а не 4.50 Geotrade.
              И аз предполагах, че е нещо от този род, но не бях сигурен. Благодаря, че ме светнахте по въпроса.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X