Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Планински пътеки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Планински пътеки

    Здравейте, Съфорумници!
    Имам eTrex Vista HCx + OFRM 4.50. Основната идея е да го ползвам за пешеходен туризъм.
    Когато му задам да ме води към планинска хижа, до която няма автомобилен път, ме повежда по "републиканската пътна мрежа", а после хваща и пътеките(ПРИМЕР: hizha Ray). Много хубаво, ама нали съм го настроил за Car/Motocycle + Avoid > Unpaved Road?! Естествено, че като стигна на Паниците, ще паркирам колата и ще си взема навигатора. Но съм много любопитен, как реагират в такава ситуация автомобилните навигатори.
    Моля колегите да тестват!

    Благодаря!
    Само с мързел не става, трябва и акъл...

  • #2
    До: Планински пътеки

    При това положение, след като слезеш от колата, трябва да се пренастрои на Пешеходец (Pedestrian) и да се пусне да преизчисли (Recalculate, а не Detour !). Тогава ще избере (или поне би трябвало) подходящ маршрут за вървене пеш.

    Коментар


    • #3
      До: Планински пътеки

      Да, така би трябвало да бъде. Но навигатора ме води оп планинските пътеки, въпреки че е настроен на "Car/Motocycle" + "Avoid > Unpaved Road". Въпросът ми е дали се получава така защото навигатора е ръчен, или картата така го кара (и дали ще е така и с НЮВИ-тата).
      Благодаря !
      Само с мързел не става, трябва и акъл...

      Коментар


      • #4
        До: Планински пътеки

        Така е с всички модели на Гармин. "Аvoid", в същност е "Try to Avoid", т.е. опитай се да избегнеш. Когато дестинацията е в забранена зона, GPS-са води максимално по позволена и после вкарва в забранената. Ако си изберете адрес на Витошка в София, ще си прекара по позволен път максимално близо до точката и накрая пак ще ви пусне по Витошка. Като се замисли малко човек, има логика. Казваме му закарай ме до място Х и той те води до там. В случая на антихристо, трябва да му даде навигиране до Паниците, и след това си му задава офроуд навигиране до хижата която няма път.
        OFRM Team
        Отдел за Борба с Организираните Клиенти

        Коментар


        • #5
          До: Планински пътеки

          Благодаря!
          Само с мързел не става, трябва и акъл...

          Коментар


          • #6
            До: Планински пътеки

            Първоначално публикуван от antihristo Преглед на мнение
            "Avoid > Unpaved Road"
            Само аз ли мисля, че това означава 'избягвай неасвалтирани пътища'

            Коментар


            • #7
              До: Планински пътеки

              Всичките "избягвай" в същност са "опитай се да избегнеш", т.е. ако няма алтернатива накрая ще те писне по тях. Ако има алтернатива, дори и да е с 500км по дълга, ще я избере нея.
              OFRM Team
              Отдел за Борба с Организираните Клиенти

              Коментар


              • #8
                До: Планински пътеки

                Това е така, но имах предвид, че е по-добре в случая да не е включена тази опция, щом човека иска да мине по черен път/пътека

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X