Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква е разликата между OFRM Bulgaria 4.40 и OFRM Geotrade 4.40?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква е разликата между OFRM Bulgaria 4.40 и OFRM Geotrade 4.40?

    Някой може ли да каже в какво точно се състоят разликите между OFRM Bulgaria 4.4 и OFRM Geotrade 4.4?

    Това, което аз съм забелязал до момента е че в тази на Геотрейд има търсене и на кирилица, а в другата не. За разлика от това обаче, като чели в Геотрейдската има по-малко POIs.

    За едни и същи карти ли говорим, еднакви ли са като цени, като ъпдейти....?

    Има ли някаква политика и идея за разпространението на карти с една и съща версия като номер, а различни като функционалност?

  • #2
    До: Каква е разликата между OFRM Bulgaria 4.40 и OFRM Geotrade 4.40?

    Колега иа много писано по въпросите ти:
    OFRM Geotrade 4.4-Тази карта се компилира с оригиналния компилатор на гармин цената и е по висока от OFRM Bulgaria 4.4 но е по качествена така поне твърдят колегите,ъпдеита и на двете е една година от закопуването.Ако имаш OFRM Bulgaria 4.4 може да се доплати и да ползваш другата,и двете ще се подържат, използвай търсачката ако те интересува други неща.

    Коментар


    • #3
      До: Каква е разликата между OFRM Bulgaria 4.40 и OFRM Geotrade 4.40?

      Има една подробност обаче:
      В метро купуваш Nuvi 200 с BG карта за 350лв. - оказва се, че си купил скапаната 4.40. В Техномаркет за същите пари купуваш "хубавата" 4.40.

      Как да разбереш какво точно може да се купи на пазара - като предварително изчетеш всички теми във форум по принцип посветен на офроуда. Супер яко!!! Да се чуди човек защо хората са измислили уеб сайтовете след като всичко може да се разбере само от 20 часа четене из форум. Защо някой, който събира пари от даден продукт трябва да си дава зор да отдели 2-3 часа за да направи сайт с видовете продукти, цените им, условията за ъпдейт и други подобни. .... Няма смисъл, нали и така парите се събират.

      Ама в лицензионните условия пишело, че една година ще получаваш всички ъпдейти на картата. И защо трябва да ги получаваш, като вече си платил и могат да ти искат пари отново. Карта версия 4.40 се прекомпилира за да работи по-добре. Данните са същите, картата е същата, версията също същата. Само дето работи по-добре. Е това ако не е ъпдейт кое е???

      Ама я по-добре да изръсим тъпите клиенти още един път. Да плащат по-бързо, че другата седмица ще излезе новата версия на компилатора, ще компилираме пак и тогава ще ги ошмулим още един път.... щото това си е нов продукт от всякъде.

      Пиша аз мейл по темата към единственият канал за контакт с продавачите, е-mail адреса карта@..... – 3 дена вече никакъв отговор! И защо да се мъчат да ми отговарят. Нали съм някакъв тъп клиент дето не е навит да плаща още а мрънка за ъпдейти.

      Хора из форума се оплакват от същото, искат си ъпдейтите. Каква изненада – на другият ден мненията са им изтрити.

      P.S. А на модератора, който в момента се подготвя да изтрие и моето мнение ще кажа – с триене на мнения и бягане от проблемите клиенти и пари не се печелят!

      Коментар


      • #4
        До: Каква е разликата между OFRM Bulgaria 4.40 и OFRM Geotrade 4.40?

        Първоначално публикуван от torggg Преглед на мнение
        Има една подробност обаче:
        В метро купуваш Nuvi 200 с BG карта за 350лв. - оказва се, че си купил скапаната 4.40. В Техномаркет за същите пари купуваш "хубавата" 4.40.

        Как да разбереш какво точно може да се купи на пазара - като предварително изчетеш всички теми във форум по принцип посветен на офроуда. Супер яко!!! Да се чуди човек защо хората са измислили уеб сайтовете след като всичко може да се разбере само от 20 часа четене из форум. Защо някой, който събира пари от даден продукт трябва да си дава зор да отдели 2-3 часа за да направи сайт с видовете продукти, цените им, условията за ъпдейт и други подобни. .... Няма смисъл, нали и така парите се събират.

        Ама в лицензионните условия пишело, че една година ще получаваш всички ъпдейти на картата. И защо трябва да ги получаваш, като вече си платил и могат да ти искат пари отново. Карта версия 4.40 се прекомпилира за да работи по-добре. Данните са същите, картата е същата, версията също същата. Само дето работи по-добре. Е това ако не е ъпдейт кое е???

        Ама я по-добре да изръсим тъпите клиенти още един път. Да плащат по-бързо, че другата седмица ще излезе новата версия на компилатора, ще компилираме пак и тогава ще ги ошмулим още един път.... щото това си е нов продукт от всякъде.

        Пиша аз мейл по темата към единственият канал за контакт с продавачите, е-mail адреса карта@..... – 3 дена вече никакъв отговор! И защо да се мъчат да ми отговарят. Нали съм някакъв тъп клиент дето не е навит да плаща още а мрънка за ъпдейти.

        Хора из форума се оплакват от същото, искат си ъпдейтите. Каква изненада – на другият ден мненията са им изтрити.

        P.S. А на модератора, който в момента се подготвя да изтрие и моето мнение ще кажа – с триене на мнения и бягане от проблемите клиенти и пари не се печелят!
        Модераторът няма да ти изтрие мнението, а ще те помоли да спазваш добрия тон и да покажеш уважение към участниците тук. Ако не ти е отговорено, със сигурност има основателна причина, като например - получателя няма достъп до интернет. Ако имаш конструктивни предложения и въпроси, чувствай се свободен да ги споделиш и бъди сигурен, че точното място е тук. За всичко останоло, си прав - ще се трие.
        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

        Коментар


        • #5
          До: Каква е разликата между OFRM Bulgaria 4.40 и OFRM Geotrade 4.40?

          Нали имаше идея за информационен уеб сайт (с FAQ и всичко останало)... Подобни недоразумения могат да се избегнат.
          Успех!
          Само с мързел не става, трябва и акъл...

          Коментар


          • #6
            До: Каква е разликата между OFRM Bulgaria 4.40 и OFRM Geotrade 4.40?

            И винаги ли като се каже някаква дата на излизане на ъпдейта се пресрочва с 1-3 месеца? От януари се очаква тая 5-та версия и все още нищо. Няма ли някакви точно фиксирани месеци на излизане +/- 1

            Коментар


            • #7
              До: Каква е разликата между OFRM Bulgaria 4.40 и OFRM Geotrade 4.40?

              Първоначално публикуван от stbozhanov Преглед на мнение
              И винаги ли като се каже някаква дата на излизане на ъпдейта се пресрочва с 1-3 месеца? От януари се очаква тая 5-та версия и все още нищо. Няма ли някакви точно фиксирани месеци на излизане +/- 1
              Дата на излизане на новата версия няма - затова няма как да е пресрочена. Нова версия излиза когато има добавени достатъчно количество нови данни и са оправени достатъчно количесто грешки от предишната. Иначе е безмислено.
              When there's no more room in hell, the dead will walk the earth

              Коментар


              • #8
                До: Каква е разликата между OFRM Bulgaria 4.40 и OFRM Geotrade 4.40?

                Първоначално публикуван от torggg Преглед на мнение
                Карта версия 4.40 се прекомпилира за да работи по-добре. Данните са същите, картата е същата, версията също същата. Само дето работи по-добре. Е това ако не е ъпдейт кое е???
                Само дето пропускаш дребния факт, коментиран и в други теми, че Гармин изискват картите компилирани с техния компилатор да се продават с Мапсорс, за който пък искат пари в този му вид... Така че за разликата в цената между двете по-скоро на тях трябва да се сърдиш.

                Колкото до различните цени в различните магазини... Нали не смяташ например, че Сони са виновни, че едни и същи техни телевизори са на различни цени в различните магазини? Или, че МЕТРО продава залежали техни модели?
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #9
                  До: Каква е разликата между OFRM Bulgaria 4.40 и OFRM Geotrade 4.40?

                  Първоначално публикуван от stbozhanov Преглед на мнение
                  И винаги ли като се каже някаква дата на излизане на ъпдейта се пресрочва с 1-3 месеца? От януари се очаква тая 5-та версия и все още нищо. Няма ли някакви точно фиксирани месеци на излизане +/- 1
                  Има си дата и тя още не е пресрочена. За януари имах желание да пусна нещо по рано, но не стана. Нови версии се планират на всяко тримесечие, т.е. до края на март. Дори и да пресрочиме тази дата, това е защото добавяме някакви неща които смятаме за важни, а не защото си клатиме краката
                  Последно редактирано от sabin; 15-08-08, 17:12.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Каква е разликата между OFRM Bulgaria 4.40 и OFRM Geotrade 4.40?

                    Здравеите, може ли и аз да питам преди да съм купил нещо което може да се окаже не това което съм искал. Как да кажем като взема едно Нуви в ръце да разбера аджеба с коя карта е, дали е с тази която прави Събин или е с няква гарминска. Картата на Събин и картата на Геотреид едно и също нещо ли са? Сори ако питам нещо глупаво но правя първи стъпки в тази област. Ако закупения от мен ГПС се окаже с няква смотана карта колко ще ми струва да си купя вашата?
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                    Коментар


                    • #11
                      До: Каква е разликата между OFRM Bulgaria 4.40 и OFRM Geotrade 4.40?

                      Нювитата които имат инсталирана моята карта имат към тях книжка с описание за ползване. На много места в тази книжка пише OFRM. Орделно на кутията на нювито има лепенка с Българското знаме и надпис от рода "Меню на Български
                      Карта на Български"

                      Коментар


                      • #12
                        До: Каква е разликата между OFRM Bulgaria 4.40 и OFRM Geotrade 4.40?

                        Прочетох внимателно всички теми, включително и офертата за ъпгрейд

                        интересува ме следното:

                        картата - новата - върви на SD-card - тя е заключена към носителя.

                        Какво значи това "заключена" - не може да се копира на друг носител или не може да се изтрие от носителя.какво става, ако може да се трие и се изтрие от носителя?

                        В наличния носител може ли да се добави още някоя карта?

                        Може ли да се заяви по-голям носител от оферирания 1 ГБ?

                        Може ли картата да се инсталира на мой носител и да се заключи към него?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Каква е разликата между OFRM Bulgaria 4.40 и OFRM Geotrade 4.40?

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Прочетох внимателно всички теми, включително и офертата за ъпгрейд

                          интересува ме следното:

                          картата - новата - върви на SD-card - тя е заключена към носителя.

                          Какво значи това "заключена" - не може да се копира на друг носител или не може да се изтрие от носителя.какво става, ако може да се трие и се изтрие от носителя?

                          В наличния носител може ли да се добави още някоя карта?

                          Може ли да се заяви по-голям носител от оферирания 1 ГБ?

                          Може ли картата да се инсталира на мой носител и да се заключи към него?
                          Заключена е към носителя - не може да се копира на друг. Може да се изтрие обаче. Ако я изтриете по грешка може да ви я възстановим.
                          Последно редактирано от OFRM_Team; 01-04-08, 12:55.
                          When there's no more room in hell, the dead will walk the earth

                          Коментар


                          • #14
                            До: Каква е разликата между OFRM Bulgaria 4.40 и OFRM Geotrade 4.40?

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            Прочетох внимателно всички теми, включително и офертата за ъпгрейд

                            интересува ме следното:

                            картата - новата - върви на SD-card - тя е заключена към носителя.

                            1. Какво значи това "заключена" - не може да се копира на друг носител или не може да се изтрие от носителя.какво става, ако може да се трие и се изтрие от носителя?

                            2. В наличния носител може ли да се добави още някоя карта?

                            3. Може ли да се заяви по-голям носител от оферирания 1 ГБ?

                            4. Може ли картата да се инсталира на мой носител и да се заключи към него?

                            2. не
                            3. не
                            4. не

                            Това е специална оферта и е максимално ограничена за постигане на максимално ниска цена.

                            Това което желаете ще бъде възможно когато пуснем на пазара OFRM Geotrade CD вариант, но това едва ли ще стане тази година.
                            OFRM Team
                            Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                            Коментар


                            • #15
                              До: Каква е разликата между OFRM Bulgaria 4.40 и OFRM Geotrade 4.40?

                              Наскоро купих Garmin GPSMAP 60CSx + OFRM Geotrade 4.50 ML на SD (Директно от Геотрейд). Нямам забележки по ползването на GPS-a + картата (пробвах я по улиците на София - всичко върви перфектно за сега... Още не съм я пробвал из полето/гората).
                              Интересувам се от възможността да работя с картата и на компютъра си (мобилния, настолния...).
                              След като изчетох внимателно всички публикации във форума по въпроса, схванах, че това не е възможно.... Защото картата трябвало да се продава заедно с лиценза за ползване на MapSource????? - И ставало много скъпо...
                              В комплекта с GPS-a върви и оригиналното CD със сериен номер и лиценз на MP ... Изтеглих и инсталирах update от сайта на Garmin...
                              За мен това означава че съм си купил комплект - ГПС + програмата... Поправете ме ако бъркам.
                              Та не разбирам за какво ми е друг лиценз - за да ползвам картата не само на ГПС-то, а и на компютъра...
                              Да не би само за България да е така?...
                              И ако е така - на кой и колко трябва да платя за да имам каквото искам?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X