Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OFRM на NUVI 760 и NUVI 660 - разлики

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • OFRM на NUVI 760 и NUVI 660 - разлики

    Здравейте
    Вчера си купих едно нуви 760 и новата версия на картата на SD от Геотрейд.
    Тъй като съм ползвал и старата карта, останах много приятно изненадан от новия продукт.Честно казано не очаквах да се направят толкова промени и допълнения.Лично моето мнение е, че Събин и неговия екип са свършили една отлична работа по новия ъпдеит.
    А сега имам следния въпрос.
    Защо новата карта /v.4.4 - на SD/ изглежда различно на NUVI 760 и NUVI 660.Направи ми впечатление , че на 660-та картата е много по оцветена и изглежда доста по добре от колкото на NUVI 760. Не знам дали се изразявам правилно, но пространствата оцветени с жълто и някои от оцветените в зелено на NUVI 760 са си в бяло.

  • #2
    До: OFRM на NUVI 760 и NUVI 660 - разлики

    Първо лично аз не притежавам нито 660 нито 760 така, че пиша каквото съм прочел а не от личен опит.
    Аз знам само, че 660 поддържа WAAS/EGNOS докато 760 не. Аз си мислех че серията 7хх като по-нова ще е по-добра но незнам защо са решили да премахнат поддръжката.
    Относно дисплея четох някъде че не са доволни хората от 760 черното не изглеждало черно а синьо. Разбира се това са лични впечатления. Може би като се засили подсветката да става така. Нощно време не ти трябва супер силна подсветка. Виж денем при силно слънце там е необходима.
    Така че направи сравнения нощем и денем при ярко слънце и си направи собствени изводи. Понякога качеството на цветовете не е чак толкова важно по-важно е изобщо да виждаш екрана та можеби в стремежа си да направят екрана по-контрастен при различни външни условия да се е получило влошаване на някой друг параметър. А може просто да са GPS еднодневки. Поне доколкото знам батерията не се вади и на двата модела. Вярно че за нас тази цена е висока за да наречеш GPS-а еднодневка, но голяма част от цената е всъщност вградената карта.

    Толкова от мен.

    Коментар


    • #3
      До: OFRM на NUVI 760 и NUVI 660 - разлики

      Първоначално публикуван от makso Преглед на мнение
      Здравейте
      Вчера си купих едно нуви 760 и новата версия на картата на SD от Геотрейд.
      Тъй като съм ползвал и старата карта, останах много приятно изненадан от новия продукт.Честно казано не очаквах да се направят толкова промени и допълнения.Лично моето мнение е, че Събин и неговия екип са свършили една отлична работа по новия ъпдеит.
      А сега имам следния въпрос.
      Защо новата карта /v.4.4 - на SD/ изглежда различно на NUVI 760 и NUVI 660.Направи ми впечатление , че на 660-та картата е много по оцветена и изглежда доста по добре от колкото на NUVI 760. Не знам дали се изразявам правилно, но пространствата оцветени с жълто и някои от оцветените в зелено на NUVI 760 са си в бяло.
      Благодаря за добрите думи!

      Различните у-ва на гармин работят по различен начин според предназначението и генерацията им. Във всеки нов модел има някакви промени и картата ми понякога работи различно Как се показва картата на различните модели не зависи от мен, картата ми няма никакви опции за настройки свързани с различни модели

      Коментар


      • #4
        До: OFRM на NUVI 760 и NUVI 660 - разлики

        Извинявам се май не съм разбрал правилно въпроса.

        Коментар


        • #5
          До: OFRM на NUVI 760 и NUVI 660 - разлики

          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
          Благодаря за добрите думи!

          Различните у-ва на гармин работят по различен начин според предназначението и генерацията им. Във всеки нов модел има някакви промени и картата ми понякога работи различно Как се показва картата на различните модели не зависи от мен, картата ми няма никакви опции за настройки свързани с различни модели
          Здравей Събине.
          Още веднъж поздравления за новата карта.Забелязах че в папката Garmin на Nuvi 760 имам още два фаила освен другите: gmapdmap.sum и gmapprom.sum .Дали пък те не са проблема.Преди доста време същите фаилове ги имах на един Street pilot 550 и ти ми препоръча да ги махна.Тогава това помогна за по добра работа на старата версия на картата.

          Коментар


          • #6
            До: OFRM на NUVI 760 и NUVI 660 - разлики

            Първоначално публикуван от makso Преглед на мнение
            Здравей Събине.
            Още веднъж поздравления за новата карта.Забелязах че в папката Garmin на Nuvi 760 имам още два фаила освен другите: gmapdmap.sum и gmapprom.sum .Дали пък те не са проблема.Преди доста време същите фаилове ги имах на един Street pilot 550 и ти ми препоръча да ги махна.Тогава това помогна за по добра работа на старата версия на картата.
            Сега забелязах още един фаил, койтого нямах на стария GPS./ clm.nvm /. Трябва ли да ги имам тези файлове, или да ги трия?

            Коментар


            • #7
              До: OFRM на NUVI 760 и NUVI 660 - разлики

              Не трябва да триеш нищо. Тези файлове нямат нищо общо с това как се показва картата.

              А ти сигурен ли си че на 2-та ти ГПС-са си изключил CityNavigator? Също така ако нямаш gmapbmap.img в \garmin\ директорията също може да създава проблеми.

              Коментар


              • #8
                До: OFRM на NUVI 760 и NUVI 660 - разлики

                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                Не трябва да триеш нищо. Тези файлове нямат нищо общо с това как се показва картата.

                А ти сигурен ли си че на 2-та ти ГПС-са си изключил CityNavigator? Също така ако нямаш gmapbmap.img в \garmin\ директорията също може да създава проблеми.
                Винаги изключвам SityNavigator-а.Имам gmapdmap.img и в двата GPS-а.Прави ми впечатление, че големината на същия фаил е различен в двете устройства.В 660-та е 6.44 мб, а 760-та е 5.67 мб.Дали пък това не е причината.

                Коментар


                • #9
                  До: OFRM на NUVI 760 и NUVI 660 - разлики

                  Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                  Благодаря за добрите думи!

                  Различните у-ва на гармин работят по различен начин според предназначението и генерацията им. Във всеки нов модел има някакви промени и картата ми понякога работи различно Как се показва картата на различните модели не зависи от мен, картата ми няма никакви опции за настройки свързани с различни модели
                  Картата ти е супер и проблема не е внея.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X