Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как мога да помогна за подобряване на OFRM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как мога да помогна за подобряване на OFRM

    Здравейте,
    Имам NUVI 350. Използвам го често и установявам доста неточности като:
    -улица или път, който няма изход, а според картата има;
    -липсват важни обекти - болница, полиция, исторически и ареологически паметници и др.
    -много големи отклонения между картата и реалния път;
    -проблеми в рутирането:
    • на определени участъци се получава поредица от противоречащи команди;
    • непрекъснато преизчисляване на маршрута в определени участъци от пътя, без да има какъвто и да е друг вариант;
    • очевидно съществуващ по-къс и по-бърз път.
    Как мога да събера, запиша и изпратя данни за подобни проблеми, за да могат те да бъдат оправени в следващите версии?

  • #2
    До: Как мога да помогна за подобряване на OFRM

    Прочети тук
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

    Коментар


    • #3
      До: Как мога да помогна за подобряване на OFRM

      Здравейте, и аз както колегата казва мога да направя изключително точна карта на град Ямбол. защото има много неточности и имам желание да ги корегирам, ама нещо не мога да открия тези неща за записването на пътя в моята навигация. Аз съм с Nuvi250 сигурно тя няма такава опция и затова не мога да открия. Ако аз съм в грешка и някой има желание да ми обясни нека го направи за да знам как да процедирам.

      Коментар


      • #4
        До: Как мога да помогна за подобряване на OFRM

        Някои Нувита не могат да записват трак. Дори и да могат, всички Нувита имат перманентно активна функция "заключване за пътя", която прави записването на трак, с цел корекция невъзможно. Съжалявам, но докато не излезе нов фърмуер за Нувитата с опция за деактивирането на "заключване за пътя", няма как да се записват данни за корекции.

        Коментар


        • #5
          До: Как мога да помогна за подобряване на OFRM

          От вчера имам Nuvi 200, и разцъках форума да разбера как става записа.

          Наложи се да даун-дейтна до версия 3.40, за да имам опцията за запис на трак. "Lock on road" не намерих като опция, затова пробвах с настройката "Маршрут предпочитан = Извън пътя". Пратих мейл с 3-4 км трак, да видим дали така ще става, но още нямам отговор от екипа.
          Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!

          Коментар


          • #6
            До: Как мога да помогна за подобряване на OFRM

            От вчера имам Nuvi 200, и разцъках форума да разбера как става записа.

            Наложи се да даун-дейтна до версия 3.40, за да имам опцията за запис на трак. "Lock on road" не намерих като опция, затова пробвах с настройката "Маршрут предпочитан = Извън пътя". Пратих мейл с 3-4 км трак, да видим дали така ще става, но още нямам отговор от екипа.
            А стават ли така?

            Коментар


            • #7
              До: Как мога да помогна за подобряване на OFRM

              Все още не знам дали става. Запис правих пробно, но като погледнах сега - изпратил съм само 3.7 км трак, което май е недостатъчно за да преценят хората дали става.

              Но от пробите, които правих - в режим "Навигация = Най-бързо", или "Най-кратко" коренно се различават от "Извън пътя". При настройка "извън пътя" позицията на колата не се фиксира върху изобразеното пътно платно на екрана, ами заема реална позиция, и пробвах с криволичене по пътя да видя дали и колата върху екрана ще се мести наляво-надясно - да, мести се. Сега трябва да разберем дали физически записа на трака съответства на реалната позиция на приемника. 90% вероятност е да се записват реални координати, и да се игнорира картата, но това трябва екипа на Събин да каже. Междувременно направих още малко километри запис, и част от него съвпада приблизително с пътя на картата. Аз нямам OFRM картата във файл, и не мога да я отворя с MapEdit, така че нямам как да видя трака дали следва неотлъчно картата на тези места, или дава отклонение, което вече е по-реално. Намерих места, където картата има голямо отклонение от реалната позиция на пътя.

              Така че още сега ще пратя и другите два файла с тракченца за анализ, и ако става записа с Nuvi - това предполагам ще допринесе към проекта още много трак-вачи, и ще имаме по-хубава карта.

              На мен ми трябва само малко информация как да слагам точка в трака, където има еднопосочни улици, как да отбелязвам имената на улиците, и как да слагам номерацията на адресите. Но все още нямам контакти с екипа на Събин. Ако някой от форума може да даде малко насока - нека ми пише - ICQ 34254941.
              Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!

              Коментар


              • #8
                До: Как мога да помогна за подобряване на OFRM

                Искамда ви уведомя за една промяна в движението в Варна, което е на възлово място и лично според мен е доста глупаво, но за съжаление не ги решавам аз тези неща. Идеята ми е ако е вазможно да залегне в новата версия на картата понеже е на възлово място. И понеже съм с Nuvi 250 го прилагам като приложен файл на карта ж jpeg формат. Става въпрос за въвеждане на еднопояна улица. Надявам се да съм би от полза.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  До: Как мога да помогна за подобряване на OFRM

                  На въпроса на Печков - фукцията "заключване за пътя" я няма като опция, но си я има невидимо за потребителя и е постоянно активна. Пробвай като вървиш по път някъде, мръдни встрани да видиш дали ще се отклони показалецът. Чак когато съвсем се отклониш от пътя, тогава ще се "отлепи".
                  За всички с Нуви-та. Засега само административна помощ - къде пътят е затворен, къде е еднопосочен, къде рутирането се проваля или не е вярно с действителността ... Такива. За прецизиране на пътищата просто не стават - трябва с друг някакъв приемник - разните джобни за туризъм примерно ...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как мога да помогна за подобряване на OFRM

                    Първоначално публикуван от ivailo99 Преглед на мнение
                    Искамда ви уведомя за една промяна в движението в Варна, което е на възлово място и лично според мен е доста глупаво, но за съжаление не ги решавам аз тези неща. Идеята ми е ако е вазможно да залегне в новата версия на картата понеже е на възлово място. И понеже съм с Nuvi 250 го прилагам като приложен файл на карта ж jpeg формат. Става въпрос за въвеждане на еднопояна улица. Надявам се да съм би от полза.
                    Изпрати същото писмо на karta маймуka offroad-bulgaria.com, защото тука може да не го видят.
                    Последно редактирано от sabin; 19-03-08, 01:54.
                    [B][U]YAMAHA TT600 E[/U][/B]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как мога да помогна за подобряване на OFRM

                      Optron, точно това пробвах.

                      В режим на навигация "Най-бърз маршрут" колата наистина е като залепена за пътя. Но в режим "Извън пътя" пробвах да криволича с колата, и показалеца се мести плавно според реалната позиция.

                      Тази вечер направих още 10 км трак, половината от тях в режим "Най-бърз маршрут", а другата половина - "извън пътя". ... Доста съм изненадан от записа, понеже наблюдавах внимателно поведението на "показалеца" на екрана. Карах по места, където на OFRM картата няма отбелязан път. В първия режим още с приближаването към отбелязания път - показалеца рязко "залепваше" за пътя (направих по две обиколки за всеки режим в една и съща посока, и с една и съща скорост), докато при втория режим "извън пътя" такова "залепване" не се наблюдаваше. ... Каква бе изненадата ми, когато увеличих записа на екрана на компютъра, и такова "подскачане" в трака не намерих!?!??!!? И четирите обиколки сякаш са съвсем индивидуални, и не се подчиняват на OFRM картата, и няма "залепване". Т.е. би трябвало поне линиите в двете обиколки в режим "най-бърз" да съвпадат една с друга, но не. Има отклонение, и то с няколко метра, особено на местата, където заобикалях малки препятствия.

                      Времето не е от най-хубавите за записи, почна да ръми, и като съпоставя предишните записи - тези са с доста голямо отклонение, и ще ги повторя утре с велосипеда, за да стане по-точен записа.

                      Не искам да споря с майсторите на картите, но си заслужава да се погледне по-обстойно как точно записва Nuvi.
                      Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как мога да помогна за подобряване на OFRM

                        "на екрана на компютъра, и такова "подскачане" в трака не намерих!?!??!!?"
                        Аууу! Това е страхотна новина ! Мисля, че това е нещо, което трябва да се провери от всеки с Нуви и ако се окаже вярно за всички модели, то тогава и Нувитата могат да се включат в прецизирането на картата ...
                        Давайте - проверявайте !

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как мога да помогна за подобряване на OFRM

                          Именно! ;о)

                          Но не е наложително всеки да почне да проверява едно и също. Изпратих по мейла малко тракче, което почти съвпада с път на OFRM картата. В нея пътя пресича по диагонал ЖП линията, а реалността е съвсем различна. Има два пътя, които вървят успоредно от двете страни на ЖП линията. Ще е достатъчно да наложат този трак върху OFRM картата, и ще се види дали трака "залепва" за пътя в картата, или са записани реални координати.

                          Само че още нямам никакъв отговор от екипа на Събин. Започвам да се съмнявам, че въобще им трябва карта на този град. От общо двете улици за него в OFRM - едната е тотално сгрешена. Бих могъл да направя много записи, стига някой да има какво да прави с тях.
                          Не карай по-бързо от своя ангел-пазител!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как мога да помогна за подобряване на OFRM

                            Първоначално публикуван от pechkov Преглед на мнение
                            Именно! ;о)

                            Но не е наложително всеки да почне да проверява едно и също. Изпратих по мейла малко тракче, което почти съвпада с път на OFRM картата. В нея пътя пресича по диагонал ЖП линията, а реалността е съвсем различна. Има два пътя, които вървят успоредно от двете страни на ЖП линията. Ще е достатъчно да наложат този трак върху OFRM картата, и ще се види дали трака "залепва" за пътя в картата, или са записани реални координати.

                            Само че още нямам никакъв отговор от екипа на Събин. Започвам да се съмнявам, че въобще им трябва карта на този град. От общо двете улици за него в OFRM - едната е тотално сгрешена. Бих могъл да направя много записи, стига някой да има какво да прави с тях.
                            Точно днеска се опитах да отворя трака изпратен от теб(предполагам). Този bin файл с какво да го отворя, или с какво да го конвертирам към нещо нормално?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как мога да помогна за подобряване на OFRM

                              Оборудвай се:
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X