Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WildMaps - Карта OFRM за Android и iOS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Карта OFRM за Android и iOS

    Поздравления! Пожелавам голям успех.

    Имам едно предложение, което много ми липсва в момента.

    Когато караме офроуд било то коли, джипки, мотори или колела, както и когато ходим в планината пеша, много често се случва да сме повече от една компания - съответно различно темпо. Искаме да сме заедно, но някой искат да пият бирата по-скоро, други са възрастни, трети ходят до нужнука и т.н. Идеята ми е, че непрекъснато пускаме съобщения с локация, което е крайно неудобно. Със сигурност няма да е сложно, да направите една контактна листа и след разрешение да може да се вижда местоположението на вашите "приятели". По този начин всеки избран ще стане къде сте в избрани от вас дни/моменти и ще могат хората да се "намират" без досадни съобщения или обаждания. Това задължително ще работи само с изрично разрешение, само с определени хора и само когато има Интернет.
    ;-)
    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
    нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

    Коментар


    • От: Карта OFRM за Android и iOS

      Закупих и инсталирах продукта безпроблемно. От една година живея в Делта Хил на южния склон на Витоша до село Кладница. Комплексът е там от 2001 г, т.е. от 16 години. На всички карти, които съм разглеждал той е отбелязан и към него може да се навигира. Пощенският ми адрес съдържа името на населеното място, улица и номер, както и пощенски код, т.е. в останалите карти е абсолютно дефиниран и откриваем. Целия южен склон на Витоша е изключително полулярен сред офроудърите. Всеки уикенд около мен ври от джипаджий, атв-та, мотоциклети, байкъри и пешеходци. На свалената карта към приложението обаче надписът "Делта Хил" се появява при максимален зуум и не е отбелязан като никакъв обект. Просто дребен и почти нечетим надпис в нищото. Улиците в комлексът излизат на всички други карти. При търсене през приложението обаче таково населено място, град, село, квартал, махала или какъвто и да е тип обект не се открива. Вместо това ме навигира неизвестно защо някъде в гр. Банкя. Та въпросът ми не е защо моето населено място не съществува. Вероятно още много такива не съществуват. Въпросът е в каква степен и към коя дата тази карта е адекватна на съществуващите като Гугъл Мапс примерно. Не става дума за офроуд частта, където очевидно тя е много по-детайлна, а за нормалната където новите (разбирай появилите се след 2001 г) населени места са се появили. Предполагам, че както в моя случай още много други реално съществуващи населени места също не съществуват в тази карта. Убеден съм, че е абсолютно възможно част от данните от Гугъл Мапс могат да бъдат пренесени.

      Така изглежда комплексът в Гугъл Мапс
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dh2.JPG
Прегледи:1
Размер:170.9 КБ
ID:5767535

      И така изглежда в приложението WildMaps
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20170926-083952.jpg
Прегледи:1
Размер:455.3 КБ
ID:5767536
      Последно редактирано от elbgt; 26-09-17, 08:00.
      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

      Коментар


      • От: Карта OFRM за Android и iOS

        Мтел категорично ми отказва да си купя пакет от 50 лева, максимума за една покупка е 25, а 50 е лимита за целия месец.
        Кредитна карта нямам, а и да имах нямаше да я дам на гоогле стор.
        Даите акъл как да си платя за пълния пакет през сметката за телефона... Не ми се занимава да "пазарувам" всяко по отделно а и не е рентабилно.

        Коментар


        • От: Карта OFRM за Android и iOS

          Здравейте! Ще има ли навигация за кемпери/каравани - съобразени с височината, примерно?

          Коментар


          • От: Карта OFRM за Android и iOS

            Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
            Мтел категорично ми отказва да си купя пакет от 50 лева, максимума за една покупка е 25, а 50 е лимита за целия месец.
            Кредитна карта нямам, а и да имах нямаше да я дам на гоогле стор.
            Даите акъл как да си платя за пълния пакет през сметката за телефона... Не ми се занимава да "пазарувам" всяко по отделно а и не е рентабилно.
            Отиди в офис на Мтел и ги питай. Помня че едно време можеше да внесеш 50 лв примерно и по този начин да си увеличиш кредитния лимит.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от poj160ar Преглед на мнение
              Здравейте, при мен след закупуване на пълния пакет програмата работи добре, но след задаване на маршрут гърми и спира да работи. Това го прави всеки път - дори и след рестарт на приложението. Странно ...!
              Случва се понякога да се не свалят нормално файловете и точно така прави. Изтрийте го и го сложете наново. Има ли достатъчно памет на устройството?

              Първоначално публикуван от Камен Ангелов Преглед на мнение
              Здравейте! Ще има ли навигация за кемпери/каравани - съобразени с височината, примерно?
              Събираме данни за тунели и мостове, но нямаме още всичко. Не мога да дам срокове, но ще има.

              Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
              Поздравления! Пожелавам голям успех.

              Имам едно предложение, което много ми липсва в момента.

              Когато караме офроуд било то коли, джипки, мотори или колела, както и когато ходим в планината пеша, много често се случва да сме повече от една компания - съответно различно темпо. Искаме да сме заедно, но някой искат да пият бирата по-скоро, други са възрастни, трети ходят до нужнука и т.н. Идеята ми е, че непрекъснато пускаме съобщения с локация, което е крайно неудобно. Със сигурност няма да е сложно, да направите една контактна листа и след разрешение да може да се вижда местоположението на вашите "приятели". По този начин всеки избран ще стане къде сте в избрани от вас дни/моменти и ще могат хората да се "намират" без досадни съобщения или обаждания. Това задължително ще работи само с изрично разрешение, само с определени хора и само когато има Интернет.
              Планираме подобни функции, но на дали ще станат много скоро. Когато се пусне нов софтуер си трябва да мине да се пооправи и чак след това може да се отдели време за функционални подобрения.

              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
              Закупих и инсталирах продукта безпроблемно. От една година живея в Делта Хил на южния склон на Витоша до село Кладница. Комплексът е там от 2001 г, т.е. от 16 години. На всички карти, които съм разглеждал той е отбелязан и към него може да се навигира. Пощенският ми адрес съдържа името на населеното място, улица и номер, както и пощенски код, т.е. в останалите карти е абсолютно дефиниран и откриваем. Целия южен склон на Витоша е изключително полулярен сред офроудърите. Всеки уикенд около мен ври от джипаджий, атв-та, мотоциклети, байкъри и пешеходци. На свалената карта към приложението обаче надписът "Делта Хил" се появява при максимален зуум и не е отбелязан като никакъв обект. Просто дребен и почти нечетим надпис в нищото. Улиците в комлексът излизат на всички други карти. При търсене през приложението обаче таково населено място, град, село, квартал, махала или какъвто и да е тип обект не се открива. Вместо това ме навигира неизвестно защо някъде в гр. Банкя. Та въпросът ми не е защо моето населено място не съществува. Вероятно още много такива не съществуват. Въпросът е в каква степен и към коя дата тази карта е адекватна на съществуващите като Гугъл Мапс примерно. Не става дума за офроуд частта, където очевидно тя е много по-детайлна, а за нормалната където новите (разбирай появилите се след 2001 г) населени места са се появили. Предполагам, че както в моя случай още много други реално съществуващи населени места също не съществуват в тази карта. Убеден съм, че е абсолютно възможно част от данните от Гугъл Мапс могат да бъдат пренесени.

              Така изглежда комплексът в Гугъл Мапс


              И така изглежда в приложението WildMaps
              Благодаря за информацията. Нашата малка фирма няма ресурса на Гугъл и няма коли които да обикалят постоянно, затова и няма как да се сравняваме с тях. Ще поправим пропуска за който ни обърнахте внимание.
              Що се отнася до копиране на данни, нямаме такава практика а и е незаконно. Данните в картите на гугъл са защитени от закона за авторското право.
              Както отбелязахте нашата карта има други предимства.


              п.п. Всяка карта има пропуски, та дори и гугълската. Копиране данните от друга карта, копира и пропуските и става омагьосан кръг.

              Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
              Мтел категорично ми отказва да си купя пакет от 50 лева, максимума за една покупка е 25, а 50 е лимита за целия месец.
              Кредитна карта нямам, а и да имах нямаше да я дам на гоогле стор.
              Даите акъл как да си платя за пълния пакет през сметката за телефона... Не ми се занимава да "пазарувам" всяко по отделно а и не е рентабилно.

              Ще помислим по въпроса. Има един куп рестрикции от Гугъл и Епъл, с които се съобразяваме и за съжаление няма решение, което да е перфектно.
              Последно редактирано от sabin; 26-09-17, 21:36.

              Коментар


              • От: Карта OFRM за Android и iOS

                Първоначално публикуван от velizar6507 Преглед на мнение
                Имам същият проблем като на колегата от пост 159. Другото неприятно нещо е, че когато се опитам да изтрия ТПИ ме изхвърля от програмата и ми дава съобщение , че е спряла да работи. След рестартиране установявам, че точката, която съм искал да изтрия си стои, но след многократно повторение на изтриването и изхвърляне от програмата в един момент ми изчезват от списъка толкова на брой други точки, колкото изтривания съм направил.Доста неприятно. Вече три пъти си въвеждам точките, но не мога да изтрия това което искам.
                Бъг е това, ще го поправим, извинявам се за неудобството.

                Тези дни ще пуснем нова версия на софтуера и картата. Оправяме някой неща в маршрутизирането и бъгове в софтуера.

                Коментар


                • От: Карта OFRM за Android и iOS

                  Здравейте. Вчера имах път към ул."Гурко"и се отбих до офиса ви по повод проблемите, които споделих в пост 163, но за съжаление и там не успяха да ми помогнат, така че оставам в очакване за някакво решение, за което ще ви бъда благодарен.

                  Коментар


                  • От: Карта OFRM за Android и iOS

                    Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                    Случва се понякога да се не свалят нормално файловете и точно така прави. Изтрийте го и го сложете наново. Има ли достатъчно памет на устройството?
                    Привет, Събин. Преинсталирах всичко наново и резултата е същия - програмата изключва и предлага меню с решения, които фактически не помагат с нищо. Имам свободно около 16 Gb вътрешна памет и рам памет от 4Gb. Иначе програмата си работи добре и изобразява всичко както трябва, но не мога да задам никакъв маршрут - нито в търсенето, нито при задаване на точка директно върху картата!

                    Коментар


                    • От: Карта OFRM за Android и iOS

                      Първоначално публикуван от poj160ar Преглед на мнение
                      Привет, Събин. Преинсталирах всичко наново и резултата е същия - програмата изключва и предлага меню с решения, които фактически не помагат с нищо. Имам свободно около 16 Gb вътрешна памет и рам памет от 4Gb. Иначе програмата си работи добре и изобразява всичко както трябва, но не мога да задам никакъв маршрут - нито в търсенето, нито при задаване на точка директно върху картата!
                      При мен ситуацията в същата - гърми при опит за рутиране и понякога при стартиране. Преинсталацията не помогна. Днес изтрих приложението от телефона.

                      Коментар


                      • От: Карта OFRM за Android и iOS

                        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                        Бъг е това, ще го поправим, извинявам се за неудобството.

                        Тези дни ще пуснем нова версия на софтуера и картата. Оправяме някой неща в маршрутизирането и бъгове в софтуера.
                        Ок. Ще изчакам.
                        Да добавя нещо, което установих при вкарването на ТПИ. Когато вкарваш точката като търсене през адрес и направиш запомняне със звездичката с плюсчето, след това при отваряне на точката тя излиза с нулеви координати и няма как да я редактираш, защото не знаеш точните координати нито пък има начин да я търсиш по картата в този момент.
                        Може да се запишат коректно ТПИ ако се кликне върху точка на картата, запамети се, след това се влиза през редактиране и се записват ръчно данните и. Другият коректен начин, който приложението приема за запаметяване на ТПИ е чрез въвеждане на координати, но е трудоемко,особено ако трябва да прехвърляш 20-30 места от някое друго място- IGO например.
                        Последно редактирано от velizar6507; 27-09-17, 13:09.

                        Коментар


                        • От: Карта OFRM за Android и iOS

                          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                          Нашата малка фирма няма ресурса на Гугъл и няма коли които да обикалят постоянно, затова и няма как да се сравняваме с тях.
                          Републиканската пътна мрежа е около 20 000 км.
                          Ако се минават по 200-300 на ден, за една година ще може да се обиколят по два пъти, че и да остане време за други пътища.
                          Малка кола на газ няма да прави повече от 30 лева дневно за гориво.
                          ...не е толкова трудно и скъпо .
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • От: Карта OFRM за Android и iOS

                            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                            Републиканската пътна мрежа е около 20 000 км.
                            Ако се минават по 200-300 на ден, за една година ще може да се обиколят по два пъти, че и да остане време за други пътища.
                            Малка кола на газ няма да прави повече от 30 лева дневно за гориво.
                            ...не е толкова трудно и скъпо .
                            Покритието на картата на България на Toyota показва 105043км ...без офроуд маршрути.
                            http://www.nakladkibg.com
                            накладки, спирачни дискове, съединители

                            088 8613380

                            Коментар


                            • От: Карта OFRM за Android и iOS

                              Написах републиканска пътна мрежа. Има общинска, ома черни пътища, има частни пътища, има и пешеходни алеи.
                              Просто исках да кажа че не е толкова скъпо и трудоемко.
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • От: Карта OFRM за Android и iOS

                                Републиканската мрежа е лесна и тя в картата е общо взето актуална. Освен това промените в нея са съпроводени с мощна медийна шумотевица та е малко вероятно да бъдат пропуснати.

                                Улиците в селищата, от друга страна, са нещо променливо и многообразно. Те не са част от републиканската пътна мрежа и са по-трудната задача и като обща дължина, и като честота на промените.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X