Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заедно да направим картата още по точна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Заедно да направим картата още по точна

    Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
    Човече,

    5. Изпращане на корекции на пътища.
    Човече аз не изпращам корекция на път. А маркирам не начертан на картата. Такъв който го има в планината но не е нанесен върху пътната карта. Така че тази точка не ми дава инфо на въпроса ми. Няма значение.

    @Чавдар (V93)
    Разбрах те напълно. Благодаря

    Коментар


    • От: До: Заедно да направим картата още по точна

      звинявам се прадварително ако повтарям инфото. Скоро пътувах София-Варна. Във Велико Търново имаше две гадни кръстовища, които сега са с чисто нови кръгови. За съжаление ми беше изклюен Гармина и не взех координатите.

      Коментар


      • От: До: Заедно да направим картата още по точна

        Здравейте. Днес ходих до Созопол, по-точно до пристанището, но точно пътя ,който е до самото пристанище го няма на картата (версия 5.21), а смятам ,че много хора ходят там и на връщане ме прекара точно през стария град на Созопол, кадето е много тясно и пълно с туристи.Смятам ако се нанесе на картата този път, който е успореден на пристанището, ще е много полезно.

        Коментар


        • От: Заедно да направим картата още по точна

          Здравейте преди време ви писах за проблемни улици в град ботевград
          19ти септември е объркана истинското мие е 17ти ноември
          и има някои улици които минават през центъра на града а това няма как да стане съшо така има улици които са забраени с колчета до средата им
          аз ли да ви изпратя точно инфо каде ...е това или вие ще посетите града и ще оправите...проблема?
          ако ви трябва повече инфо email: faflio@abv.bg

          Коментар


          • От: До: Заедно да направим картата още по точна

            Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
            При мен, с nuvi 255 съм не мога да намеря функция "Lock On Road"?!
            Колега, вземи се съсредоточи малко. "Lock on road" означава, че не караш off-road и машинката винаги гледа да се лепне за близкия път. Т.е. минаваш на "Offroad" и си готов.

            Използвам случая да отговоря и на latzi. Процедурите по заснемане на корекция и на нов път не се различават по същество. Правилата са едни и същи.

            Искам да напомня на всички останали, писали последните десетина поста за корекции, че всички сме много благодарни за техния ентусиазъм, но тези неща се правят по описаната процедура и резултатите се пращат по мейла на karta (маймунка) offroad-bulgaria (точка) com. Писаното в тази тема се приема за коментар в помощ на участниците и не се отразява в самата карта.
            Последно редактирано от OFRM_Team; 31-08-10, 20:22.
            Garmin nuvi 765

            Коментар


            • От: До: Заедно да направим картата още по точна

              Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
              Колега, вземи се съсредоточи малко. "Lock on road" означава, че не караш off-road и машинката винаги гледа да се лепне за близкия път. Т.е. минаваш на "Offroad" и си готов.

              Използвам случая да отговоря и на latzi. Процедурите по заснемане на корекция и на нов път не се различават по същество. Правилата са едни и същи.

              Искам да напомня на всички останали, писали последните десетина поста за корекции, че всички сме много благодарни за техния ентусиазъм, но тези неща се правят по описаната процедура и резултатите се пращат по мейла на karta (маймунка) offroad-bulgaria (точка) com. Писаното в тази тема се приема за коментар в помощ на участниците и не се отразява в самата карта.
              Колега, благодаря. Така и предполагах. Но понеже тука всички казват, че не трябва да си Lock on road, реших, че някои уреди имат спецфункция. По-лошого при мен, с Nuvi 255 съм, че от няколко ъпгрейда на фирмуера насам, когато тръгвам да записвам трак или уредът се рестратира на втората минута, или количката спира да се движи, или записаният трак не може да се плейва след това. Не знам на какво се дължи това....
              Последно редактирано от lapostolov68; 01-09-10, 08:44.

              Коментар


              • От: До: Заедно да направим картата още по точна

                Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
                Колега, вземи се съсредоточи малко. "Lock on road" означава, че не караш off-road и машинката винаги гледа да се лепне за близкия път. Т.е. минаваш на "Offroad" и си готов ...
                Май някой друг трябва да се съсредоточи. Настройката "Lock on road" в гарминските GPS-и няма нищо общо с това дали се кара офроуд или по асфалта. Тя определя как да се изобрази местоположението на екрана на приемника. Дори и човек да се движи по магистрала, местоположението му, изчислено от GPS-а, може да е на 10-20 м встрани от нея, било поради неточно нанасяне на пътя на картата, било поради грешката на уреда при изчисляване на позицията.
                При включена настройка "Lock on road" местоположението ще се изобразява на най-близкия път, а при изключена - според изчислените от GPS-а координати, което може да означава и встрани от пътя.
                При тази настройка опция "Offroad" няма, поне при GPS-ите от типа на Garmin map 60 и в Garmin Mobile. Изборът е между Lock on road - "On" или "Off" (60csx) и Show location - "On roads" или "At GPS location" (Garmin Mobile).


                Опция "Off road" има при избора на начин за изчисляване на маршрута. При активирането й маршрутът между две точки се изчислява по права линия по най-късия път. Но това е нещо съвсем различно.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: До: Заедно да направим картата още по точна

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  При тази настройка опция "Offroad" няма, поне при GPS-ите от типа на Garmin map 60 и в Garmin Mobile. Изборът е между Lock on road - "On" или "Off" (60csx) и Show location - "On roads" или "At GPS location" (Garmin Mobile).
                  Сигурно си прав за посочените уреди. В моето nuvi 765 няма изобщо "Lock on road". За да записваш трак (не говоря за RAW формат), който не се лепи за пътя, трябва да избереш опцията "Offroad/Встрани от пътя". Тогава и количката се поазва където е сметнал уреда и трака не следва пътя. Май и двамата сме прави в зависимост от модела на уреда. Не знам как е на 255, но ако няма "Lock on road", както казва lapostolov68, предполагам ще работи както при мене.
                  Garmin nuvi 765

                  Коментар


                  • От: До: Заедно да направим картата още по точна

                    Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
                    Сигурно си прав за посочените уреди. В моето nuvi 765 няма изобщо "Lock on road". За да записваш трак (не говоря за RAW формат), който не се лепи за пътя, трябва да избереш опцията "Offroad/Встрани от пътя". Тогава и количката се поазва където е сметнал уреда и трака не следва пътя. Май и двамата сме прави в зависимост от модела на уреда. Не знам как е на 255, но ако няма "Lock on road", както казва lapostolov68, предполагам ще работи както при мене.
                    В кое меню е тази опция? Че сега разглеждах ръководството (на български от Гармин за серия 700) и там единствената опция "Off road", която намирам, е в "Route preference" и функцията й е тази, която съм споменал по-горе:

                    Off Road (Извън пътя) - за изчисляване на маршрута от точка до точка по права линия без пътища
                    Предполагам, че в предназначените за по-масовия потребител уреди изобщо не е предвидена възможност за изключване на "Lock on road". Причината, мисля, е ясна - някоя американска блондинка, вместо да си кара по пътя, ще вземе да се шашне, че според GPS-а се намира в каньона покрай него и ще вземе да съди Гармин за преживения стрес ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: До: Заедно да направим картата още по точна

                      Няма Lock on road при 255. Единствено, което ми звучи близко е в меюто за отбягвания да му сложиш да не отбюгва "извън пътя". Няма нито of нито on road отметки.

                      Коментар


                      • От: Заедно да направим картата още по точна

                        И в крайна сметка как се записва трак на тези модели 255 765 и 1390 Т ?
                        аз немога да разбера а имам желание да помагам защото съм постоянно в кола ?

                        Коментар


                        • От: Заедно да направим картата още по точна

                          Искам да се консулирам на 1390т прочетох как се прави следа задържа се 5 сек на бордовия компютър и влизащ в скрито меню от там изибраш Diagnostic Logging и може да пуснеш да правиш следа....
                          може да я правиш в bin или gpx файл това дефакто трак ли се води защото на мен много не ми е ясно ,и може ли да го изпрашам за да помагам за подобряване на картата, трябва ли му някакво друго ...подобрение?

                          Коментар


                          • От: Заедно да направим картата още по точна

                            Първоначално публикуван от faflio Преглед на мнение
                            Искам да се консулирам на 1390т прочетох как се прави следа задържа се 5 сек на бордовия компютър и влизащ в скрито меню от там изибраш Diagnostic Logging и може да пуснеш да правиш следа....
                            може да я правиш в bin или gpx файл това дефакто трак ли се води защото на мен много не ми е ясно ,и може ли да го изпрашам за да помагам за подобряване на картата, трябва ли му някакво друго ...подобрение?
                            Защо не си направите тема за тракове. Ами точно в тази питате ?

                            Коментар


                            • От: Заедно да направим картата още по точна

                              При автомобилните навигатори от серията nuvi няма възможност да се изключи функцията Lock on Road и записаните с тях тракове (следи) са изместени изкуствено върху съществуващите пътища. Тракове от тези устройства ще ни бъдат от полза само за пътища, които не съществуват на картата.
                              OFRM Team
                              Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                              Коментар


                              • От: Заедно да направим картата още по точна

                                Що страници сме изписали за тракове незключени към пътя:
                                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=20132
                                100% е възможно! И не пречи на нормалното навигиране. При серията 2Х5 и 7ХХ даже не е нужно да се сменя firmvare.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X