Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Навигация по черните пътища

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Навигация по черните пътища

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Точно няма как да е.

    Едно че тези пътища са съставени от неточни (в общия случай) тракове и друго че природните процеси ги променят непрекъснато.
    Точно , това е най големият проблем . Тракове които съм пращал на Събин и по тях съм прекарвал цели състезания , в момента не си личат къде са в гората . Отделно дърварите разказват играта на всички що годе прилични пътища за джип като ги превръщат в екстремен участък с дълбоки метър коловози . Другият голям проблем са поройните и свлачищата които постоянно се менят . Идеята е страхотна , но трябва да се ограничи само до тракове проходими със джип , също трябва да има актуална информация от кога е трака . Актуализация на картата колкото може по често , в допълнение със актуални сателитни снимки . Ще подпомогна с каквото мога идеята - имам доста записани тракове из Средна гора и Централна Стара Планина
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

    Коментар


    • #62
      От: Навигация по черните пътища

      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
      Мен този вариант ме устройва. Така или иначе много често караме по сини пътища, Маркирани са за АТВ, но са проходими със слабо подготвен джип. Случвало ми се е и маркиран в синьо път да изчезне в дерето. Според мен ще е положително развитие, ако с Нюви можем да рутираме по черни пътища (на картата: червени, сини, зелени).
      Сините пътища са ни изпратени от хора караши с АТВ, които не са ни дали допълнителна информация. Ако слагате по една точка на всеки син път и една на разклона към дерето с име примерно "к" за край ще ги коригираме. Принципно използвайки аеро снимки ги оправяме постоянно и някой ден може и тези да бъдат оправени ако са на открито, защото в гората не се вижда...

      Коментар


      • #63
        От: Навигация по черните пътища

        Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
        Точно , това е най големият проблем . Тракове които съм пращал на Събин и по тях съм прекарвал цели състезания , в момента не си личат къде са в гората . Отделно дърварите разказват играта на всички що годе прилични пътища за джип като ги превръщат в екстремен участък с дълбоки метър коловози . Другият голям проблем са поройните и свлачищата които постоянно се менят . Идеята е страхотна , но трябва да се ограничи само до тракове проходими със джип , също трябва да има актуална информация от кога е трака . Актуализация на картата колкото може по често , в допълнение със актуални сателитни снимки . Ще подпомогна с каквото мога идеята - имам доста записани тракове из Средна гора и Централна Стара Планина
        Път за джип изчезва за 3-4 години ако не се ползва и има достатъчно вода в района. Пътеките за АТВ и мотори още по-бързо, но там пък понеже машините са по-дребни и могат да се врат не е толкова драма.

        Миналата година прогоних маршрут от в. Ком до н. Емине с джип и не помня да е имало път в картата по който да не съм минал. Вярно някой бяха доста зле с огромни коловози от ерозия и на няколко места дърпах лебедка, но като се има предвид, че съм с 33-ки AT гуми на 5 години е нормално.

        Като цяло картата няма претенции да става за каране "само по уреди".

        Коментар


        • #64
          От: Навигация по черните пътища

          Пуснахме новата версия. Офроудите са маркирани като платени пътища в топо версията. Ако не е активирано избягване на платени пътища ще минава по офроудите. Лошото е че ще минава по всички офроуди, дори зелените и пътеките. Като се има предвид, че автомобилните навигатори се ползват главно в джипове, се чудя дали не беше по добре да ги избягва, че маршрута да е по сигурен. Моторите караме с търистически уреди и там има опция да избереш маршрут за пешеходец и да рутира навсякъде.

          Коментар


          • #65
            От: Навигация по черните пътища

            Свалям и още утре ще тествам как рутира. Благодаря, че направи тази промяна!
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #66
              От: Навигация по черните пътища

              Аз забравих да пиша. Рутира идеално. Много е полезна.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #67
                От: Навигация по черните пътища

                Радвам се, само имай предвид, че в момента рутира и по пешеходни и моторджийски пътеки. Следващата версия мисля да го оставя само по черни пътища (червени и черни едри пунктирани линии), защото си мисля че Nuvi и Drive сериите се ползват в джипки главно и ще е по полезно да е така, какво ще кажеш?

                Коментар


                • #68
                  От: Навигация по черните пътища

                  Ако сега ограничиш рутирането само по черни и червени пътища, ще бъде крачка назад. Идеята е добра, но за целта трябва и червените маршрути да са сравнително актуализирани. А това е трудно. Опитах се да редактирам тракове с идея да орежа асфалта и да пратя само къде сме карали извън пътя. Ужасно е!
                  Може би, ако намериш лесен начин много хора да ти пращат тракове и те да се обработват автоматично на база на профила на подаващия данните, тази стъпка ще е добра. Но за момента - не.
                  Идеята ми е горе-долу следната:
                  В Карта.бг актуализациите се свалят с логин и регистрирани устройства. Нека към всяко устройство да има профил - за какво се ползва: Джип, АТВ, Мотор, Пешеходец. Някаква улеснена система за качване на тракове от профила. Автоматично обработване на траковете и преглед от човек, преди да се нанесат промените.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Навигация по черните пътища

                    Какво е устройството на което рутира идеално че аз се каня одавна да купувам и отлагам заради рутирането по черно ?
                    Land Rover Discovery
                    Където е текло пак ще тече ...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Навигация по черните пътища

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard9999.jpg
Прегледи:1
Размер:730.7 КБ
ID:5809317
                      Работи! Тази седмица бърборейки си изпуснах разклона и навигацията ме попита склонен ли съм да мина по "платен път" и ме прекара през този участък (кръстовището е на две нива без връзка) - Минах

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X