Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

    Карта OFRM от много време се предлага в ОСЕМ варианта, които се запазиха и след обособяването ѝ в отделни CITY (3 варианта) и TOPO (5 варианта) продукти. Поне на нас не ни е известен друг картов продукт, чиито разработчици осигуряват такова разнообразие от варианти за удобство на потребителите. Въпреки желанието ни картата да е максимално удобна за колкото се може по-голям брой потребители, просто не е възможно да се угоди на всеки вкус.

    В сайта karta.bg не е предвидена възможност за съхранение на стари версии на картата и поради това е достъпна за сваляне само актуалната версия на картата.
    OFRM Team
    Отдел за Борба с Организираните Клиенти

    Коментар


    • #47
      От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

      Здравейте.
      С цялото ми уважение към екипа и труда му, имам няколко съществени забележки. Не е мрънкане, доколко са съществени - преценете сами.

      Купил съм уред, с доживотен ъпдейт на карти И трафик. Купил съм го за офроуд.

      1. Не е редно, да се орязват функционални възможности на продукта, без да бъда известен.
      Защо? Защото закачам гармина за компа, дали през бейскамп, гармин експрес /а дори и директно от карта.бг/ и след получаване на нотификация за ъпдейт, свалям новата карта. Никъде не съм информиран, че картата ми е с орязана функционалност.
      2. Не е редно, да не мога да кача обратно старата си карта, защото не съм бил уведомен, че новата карта е с намалена функционалност. Така че, смятам за редно ИЛИ потребителя да бъде безусловно предупреден за неочакваните /не/функционалности на картата ПРЕДИ обновяване ИЛИ да има възможност за връщане към старата.

      Може да изглежда логично топо картата да бъде орязана от споменатите по-горе функционалности, ако говорим за планинарския форум и отчасти - за потребители на ръчни устройства. Е, мисля, че тук повечето караме джипове и за да стигнем до отдалечена дестинация за офроуд, ползваме републиканската мрежа. При положение че 4х4, АТВ и мото тракове и пътеки има само на топо версията, то тя е ОФРОУД карта и не е само за планинари, а и за нас, най-вече за нас. Защо тогава да го няма jcv-то? Не се качваме по магистрали ли?

      Трафика тук работи, там - не. Това не е основание, за да бъде премахната като функционалност. Още повече, че за него е платено. Един ден, може пък и да тръгне перфектно

      Блокове, 3Д здания съм напълно съгласен, че нямат място в топо картата, за останалите - нямам мнение.


      Нека сме наясно - и аз съм ползвал ънлокнати карти преди години. Купих продукта за да платя за труда на екипа, не ме карайте да се чувствам прецакан. А и не ми се правят излишни гимнастики, поради ограничението да се зарежда една карта легално /е, и от мързел, ма въпроса е принципен /. Знам, че не може да се угоди на всеки вкус, но съм твърдо за връщането на трафика и jcv-то в нашата ОФРОУД карта.
      Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

      www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

      Коментар


      • #48
        От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

        Здравейте,

        Към разпратените майли има линк с информация за новата карта и там са описани промените. Мейловете се стараем да са максимално кратки и затова не сме обяснили за промените в тях, може и да е било грешка.

        По мненията ви още веднъж се вижда, че едни искат едно а други друго. Ние имаме абсолютното желание да много добър продукт и всички да си го ползваме с удоволствие, но има много ограничения по пътя с които трябва да се съобразяваме, не на последно място е и финансовите ограничения поради пиратстването на картата ни както беше споменато в горния пост. Ние за разлика от вас нямаме избора дали да платим заплати на служителите ни или не! Ако смятате, че ни правите услуга купувайки OFRM - то моля ви НЕ Я КУПУВАЙТЕ!!!

        Ако някой се чувства прецакан, ще му върнем парите - недоловни клиенти не искаме

        Старата карта може да се инсталира, но само ръчно и след като се обърнете към поддръжката за да ви я предоставят.

        Коментар


        • #49
          От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

          Пак казвам, като се качат 2-те карти - CITY CYR и TOPO CYR - и им се даде отметка и на 2-те, си действат напълно нормално и без конфликти. Поне засега, при тази версия на картата.
          В неделя пътувах от Сопот до Боровец, като бях задал маршрут до хотела и си ме навигираше, без никакви проблеми.
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • #50
            От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

            Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
            Пак казвам, като се качат 2-те карти - CITY CYR и TOPO CYR - и им се даде отметка и на 2-те, си действат напълно нормално и без конфликти. Поне засега, при тази версия на картата.
            В неделя пътувах от Сопот до Боровец, като бях задал маршрут до хотела и си ме навигираше, без никакви проблеми.
            Този вариант ми се струва най-добър, но предполагам че зависи и от модела навигация, при които да е възможна тази комбинация от двете карти?

            Коментар


            • #51
              От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

              Сега пробвах, да симулирам маршрут на Garmin nuvi 2595LMT. При включени 2-те карти, не работи JCV-то. Като изключа TOPO CYR работи. Май само се заблуждавам, че работят 2-те карти...
              HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

              Коментар


              • #52
                От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                Като сме на темата за проблемите с ТОПО картата при ползване на Нюви уреди да ви питам. Вие как ползвате навигация по черните пътища въобще при положение, че уредите произведени през последните 2-3 години нямат опция за пешеходец?

                В момента тези пътища за забранени за автомобили/мотоциклети и уредите бягат от тях като дявол от тамян. Интересно би било ако направим карта, която черните пътища са позволени за коли, но са маркирани като ленти за движение на коли с много пътници (CPOOL) и платени пътища. Това само за топо картата де. В идеален вариант (ако работи въобще) може да стане пътищата за джипки да са "Платени" а пътеките и мото пътищата да са "CPOOL"+платеи. Така примерно ако си с джип забраняваш CPOOL но позволяваш платени пътища и те кара само по 4х4. Ако си с мотор(със зумо от новите) пускаш и двете и получаваш и пътеките.

                Тества ли му се на някой да направя една такава карта?

                Коментар


                • #53
                  От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                  Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                  Сега пробвах, да симулирам маршрут на Garmin nuvi 2595LMT. При включени 2-те карти, не работи JCV-то. Като изключа TOPO CYR работи. Май само се заблуждавам, че работят 2-те карти...
                  Много е условно. Ако се цъкне някъде на топо картата маршрута ще е по нея, ако се цъкне някъде на ситито ще е по него. Кога какво ще работи си зависи от уреда какво ще си реши - не може да се разчита.

                  От моята практика знам, че излизам или на офроуд или по пътищата и градовете. Не ми е проблем да превключвам картите, няколко цъка е в крайна сметка. Ако беше толкова зле положението колкото го изкарвате вероятно щях да съм направил една обща карта за вътрешно ползване а не съм.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                    Да, така си е. И на мен не ми е трудно, да ги превключвам. Но просто си експериментирам...
                    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                    Коментар


                    • #55
                      От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                      Ако в ситито се появят всички реки и всички пешеходни пътеки с стария tup фаил картата ще я позамяза малко.
                      Също трябва да има възможност очертанията на сгради да се махат . не може да се мисли само за новите скъпи и бъгави уреди. А за старите уредчета вече да не се мисли.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                        Аз съм с nuviCam и при мен topo карата е "отгоре", когато са включени и двете карти. Очертанията на сградите ги няма. Няма ли начин като са включени двете неща да се виждат елементи и от двете карти, хем да виждам очертанията на сградите хем да виждам нещата от topo картата. Един вид като в topo картата нещо го няма там да е "прозрачно" и отдолу да се вижда city картата?

                        Коментар


                        • #57
                          От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                          Наско, на каква детайлност ползваш картата че ти бавят очертанията на сградите?

                          Реките за какво са ти в CITY карта? Те са доста информация и бавят!

                          Пешеходни пътеки в града ли имаш в предвид?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                            направил една обща карта

                            А какъв е проблема да се направи една карта, която да съдържа всичко и да се обособи като пълна или премиум версия ?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                              Първоначално публикуван от netman Преглед на мнение
                              А какъв е проблема да се направи една карта, която да съдържа всичко и да се обособи като пълна или премиум версия ?
                              Според мен, причината е че ако се направи така, става доста тежка програмата за повечето стари уреди, не всеки може да си позволи на 1-2 години да дава по 800-1000 лв за нов модел Гармин...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Излезе версия 2015 Q4 на карта OFRM Geotrade

                                Първоначално публикуван от netman Преглед на мнение
                                А какъв е проблема да се направи една карта, която да съдържа всичко и да се обособи като пълна или премиум версия ?
                                Предвид факта, че преди беше така - едва ли има технически проблем. Предполагам, че проблемът е точно в това, че картата става доста тежка. Според мен идеалният вариант би бил да има 3 карти - двете, които са сега и една обединена. И всеки сам да си решава коя му трябва или коя му работи на уреда. Но предполагам, че това би било твърде много работа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X