Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Планове за OFRM 5.80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Планове за OFRM 5.80

    5.70 е факт и почваме да работим по 5.80.

    Ето на какво ще наблегнем за следващата версия:

    1. Довършване на табелите на JCV-тата, защото има около 200 JCV-та без табели.
    2. Довършване на селата, в които нямаме покритие на ниво графика. Повечето сме ги направили, но има още.
    3. Ще въведем много махали, които липсват в картата.
    4. Ще актуализираме изцяло няколко големи града.
    5. Ще започнем да въвеждаме на междуградските разклони да пише "завийте на дясно към Плевен" вместо "завийте на дясно по 5674"
    6. Ще се опитаме да добавим и още 3D сгради.
    7. Ще добавим нови градове с адреси и блокове.
    8. Ще добавим в търсенето на адреси и възможност за индекси. Примерно "ул. Иван Вазов 26А"
    9. Ще актуализираме ограничения на скоростта по междуградската пътна мрежа.


    Какво няма да направим, поради техническа невъзможност:
    1. Split Screen JCV.

  • #2
    От: Планове за OFRM 5.80

    Брат ми живее в гр.Аксаково (до Варна) и от 3 години има ГПС и в никоя версия вклучително и новата на картата не съществува неговата улица.Улицата е Орлово Гнездо 26.Моля тази улица и то в ГРАД да се добави.

    Коментар


    • #3
      От: Планове за OFRM 5.80

      Пиша за нова промяна на скороста в с.Ляхово общ.Пазарджик. В началото на селото са поставени табели с ограничение 40км/ч. сега е 50км/ч. има и допълнителна табела - Важи за цялото село.

      Коментар


      • #4
        От: Планове за OFRM 5.80

        За липсващи, еднопосочни, пешеходни и др. улици, пращайте корекции (на) е-мейла (по поддръжка) и в следващата версия ще ги има. При мен поне така стана три пъти, за което благодаря на екипа разработващ картата.
        Последно редактирано от OFRM_Team; 18-12-11, 15:05.

        Коментар


        • #5
          От: Планове за OFRM 5.80

          Липсва и улица "Стоянков дол" в гр. Трявна - в европейската я има.
          Последно редактирано от ISG; 18-12-11, 21:44. Причина: правопис

          Коментар


          • #6
            От: Планове за OFRM 5.80

            Приветствам пета точка от плана, а именно "5. Ще започнем да въвеждаме на междуградските разклони да пише "завийте на дясно към Плевен" вместо "завийте на дясно по 5674"", не че другите са маловажни, но с тази промяна човек по-лесно ще се ориентира в непозната обстановка, а и предполагам, че ако Гармин.бг се преборят за българско TTS, навигацията ще ги изговаря, което ще е чудесно.
            Доброто не струва скъпо, но много се цени !

            Коментар


            • #7
              От: Планове за OFRM 5.80

              Първоначално публикуван от enevi Преглед на мнение
              Приветствам пета точка от плана, а именно "5. Ще започнем да въвеждаме на междуградските разклони да пише "завийте на дясно към Плевен" вместо "завийте на дясно по 5674"", не че другите са маловажни, но с тази промяна човек по-лесно ще се ориентира в непозната обстановка, а и предполагам, че ако Гармин.бг се преборят за българско TTS, навигацията ще ги изговаря, което ще е чудесно.

              И на мен това ми харесва...

              Коментар


              • #8
                От: Планове за OFRM 5.80

                Здравейте!
                На няколко пъти ми се случва при задаване на адрес да ми се предложат няколко варианта за избор но с еднакво наименование. Например: гр.Плевен -> ул. Гривишко шосе -> №1
                И като резултат излизат пет варианта с името: Плевен, Гривишко шосе! Същото ми се случи и в Русе, бул. Липник 123
                Въпросът ми е: Може ли по някакъв начин отделните варианти да бъдат конкретизирани, така че да има някаква яснота за какво се отнасят - било то фирма, пои точка или нещо друго, по което да се ориентираме.

                Коментар


                • #9
                  От: Планове за OFRM 5.80

                  Не знам какво ще каже Събин по темата, но въпроса ми е как стой въпроса за съвместимоста на картата (5.70 и евентуално 5.80) с моделите , които поддържат myRoute/TrafficTrends. До колкото знам не е проблем и си работи, но реално тази силно наречена екстра на моделите биха ли могли (ако вече не го могат) да се ползва с БГ картата... Събин да се произнесе ако и той има инфо.
                  nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Планове за OFRM 5.80

                    Здравейте! Имам предложение за обсъждане относно номера на картата. Предлагам следващата карта да бъде: 12.1 след това 12.2, 12.3, 12.4, 13.1 и т. н. По този начин ще има яснота колко нова е картата в GPS /подобно на европейската карта/, когато взимаш ново устройство от магазин или втора употреба ....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Планове за OFRM 5.80

                      Първоначално публикуван от ggeorgiev Преглед на мнение
                      Не знам какво ще каже Събин по темата, но въпроса ми е как стой въпроса за съвместимоста на картата (5.70 и евентуално 5.80) с моделите , които поддържат myRoute/TrafficTrends. До колкото знам не е проблем и си работи, но реално тази силно наречена екстра на моделите биха ли могли (ако вече не го могат) да се ползва с БГ картата... Събин да се произнесе ако и той има инфо.
                      Картата няма нищо общо с тези функции. До колкото съм запознат, това са бази данни, която съдържат информация за натовареността на определени пътища в определен час. Отделно GPS-са вероятно си трупа информация от нашият трафик ако не се лъжа. Не съм виждал някъде точно обяснение как работят тези функции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Планове за OFRM 5.80

                        Първоначално публикуван от FMEN Преглед на мнение
                        Здравейте! Имам предложение за обсъждане относно номера на картата. Предлагам следващата карта да бъде: 12.1 след това 12.2, 12.3, 12.4, 13.1 и т. н. По този начин ще има яснота колко нова е картата в GPS /подобно на европейската карта/, когато взимаш ново устройство от магазин или втора употреба ....
                        И друг път го е имало това предложение, но ни е доста сложно да сменяме системата на номерация. Освен това, няма значение с каква версия на картата е уреда в магазина, защото след регистрация в карта.бг имате право на последна версия дори когато сте закупили уред с карта без обновяване. За да ползвате това право обаче трябва да се регистрирате в указаните срокове!
                        Последно редактирано от Plamen; 24-12-11, 14:49.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Планове за OFRM 5.80

                          Ако екипа на OFRM не го затруднява много 5.80 да има "TOPO SPLIT CYR", лочно аз бих останал многа доволен.
                          Благодаря предварително!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Планове за OFRM 5.80

                            Първоначално публикуван от egeniv Преглед на мнение
                            Ако екипа на OFRM не го затруднява много 5.80 да има "TOPO SPLIT CYR", лочно аз бих останал многа доволен.
                            Благодаря предварително!
                            От версия 5.70 всички варианти на карта OFRM Geotrade, обновени в нашия уебсайт чрез Garmin Communicator Plugin, се инсталират в сплит конфигурация, така че ако искате да разполагате със сплит вариант, използвайте автоматизираната система с плъгина вместо ръчно обновяване.
                            OFRM Team
                            Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                            Коментар


                            • #15
                              От: Планове за OFRM 5.80

                              Благодаря, за отговора.
                              Аз съм привърженик на ръчното обновяване, защото си качвам само картата без 3д сгради и изолинии. Искам картата ми да е цветна с всичко друго. По принцип не е проблем да стане и с GmapTool, но си е друго кагато си е от извора, вместо да я побългарявам.
                              Благодаря и весели празници!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X