Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

    Уважаеми потребители и драги приятели,

    За Ваше удобство и улеснение, нашият уебсайт www.karta.bg вече разполага със система за автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade чрез Garmin Communicator plugin. Каним всички желаещи да изпробват новата система и да споделят впечатленията си от нейната работа, както и евентуални проблеми, които са срещнали при използването й в настоящата тема или на е-мейл адреса по поддръжка: info (маймунка) karta (точка) bg

    Благодарим Ви предварително!

    Поздрави,
    OFRM Team
    Отдел за Борба с Организираните Клиенти

  • #2
    От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

    Виждам, че доста осезаемо подканвате в различни под теми на форума да се изпробва, новата система, но така няма да стане, няма интерес, докато не излезе новата версия или не обещаете някой коледен подарък. Тогава вижте какво писане ще падне.....
    Дано сте ме разбрали правилно

    Поздрави,
    Доброто не струва скъпо, но много се цени !

    Коментар


    • #3
      От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

      Аз лично нищо не разбрах за какво служи и каква е тази нова система.

      Коментар


      • #4
        От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

        След инсталиране на Garmin Communicator Plugin, когато посетите уебсайта www.karta.bg и влезете във Вашия потребителски профил, уебсайтът автоматично разпознава свързаните с компютъра GPS устройства и обновяването на картата става само с натискане на бутона "Свали" и избор на желания вариант на картата, без да е необходимо ръчно копиране на файлове във вградената памет на GPS устройството (или SD носителя за закупилите картата на такъв). Регистрацията на нова карта също вече става с натискането на един бутон.
        OFRM Team
        Отдел за Борба с Организираните Клиенти

        Коментар


        • #5
          От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

          На 64-битов линукс посмъртно не можете да инсталирате въпросния плъгин. Какво правим?

          Коментар


          • #6
            От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

            Работи системата при условие че картата в устройството и отключващият файл са с имeна съответно "gmapsupp.img и gmapsupp.unl" ако се смени името на картата системата не разпознава устройството. Тествано на Nuvi 1390T

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:104.6 КБ
ID:5322451

            Коментар


            • #7
              От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

              Първоначално публикуван от drak2000 Преглед на мнение
              На 64-битов линукс посмъртно не можете да инсталирате въпросния плъгин. Какво правим?

              Минаваме на Windows......

              Коментар


              • #8
                От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

                Първоначално публикуван от cirilz Преглед на мнение
                Работи системата при условие че картата в устройството и отключващият файл са с имeна съответно "gmapsupp.img и gmapsupp.unl" ако се смени името на картата системата не разпознава устройството. Тествано на Nuvi 1390T

                [ATTACH=CONFIG]389195[/ATTACH]
                Не бих бил толкова категоричен в твърденията си...
                nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                Коментар


                • #9
                  От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

                  А не е ли по удачно да са и двете системи!? Вашата карта в мойте гармини примерно не е с име gmapsupp щото имам и други карти. Така по новия начин ме задължавате вашата карта да я преименувам на gmapsupp за да мога да си ползвам ъпдейтите! Аз го приемам като изнудване и не ми е приятно! Затова нека има избор по какъв начин да си качвам картите в устройствата. На който чрез ъплоудър плъгина му е удобно да си го ползва а на който му е по-удачно да си сваля картата като имидж и да я слага в папките да си може пак да го прави. То всички почвате уж за удобство да вграждате плъгини за автоматично ъпдейтване и като файловете са все gmapsupp става умотано. Ще трябва пак да се влиза и да се преименуват няколко карти за да може да се виждат от устройството.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

                    Първо искаме да успокоим всички, че и двете системи за регистриране и обновяване (автоматизираната и ръчната) засега ще работят паралелно, докато бъдат изчистени проблемите с автоматизираната система.

                    Тъй като Garmin все още не предлагат Garmin Communicator Plugin за браузъри под Linux, потребителите използващи тази операционна система ще трябва да обновяват своите карти през системата за ръчно обновяване. Също така засега плъгинът не поддържа работа с 64-битови браузъри, така че трябва да използвате 32-битова версия на браузъра, за да обновите автоматизирано Вашата карта.

                    На страницата "Поддръжка" във Вашия потребителски профил в www.karta.bg в дясното пано "Помощ" има тема "Ако имате проблем с автоматичното обновяване на картата", в която има инструкции как да преминете на страницата за ръчно обновяване.

                    В момента преработваме част от системата за автоматизирана регистрация и обновяване, за оптимизиране и отстраняване на открити недостатъци и ще помолим всички, които желаят да тестват системата да изчакат, докато обявим в настоящата тема, че системата е обновена. Благодарим Ви предварително!
                    OFRM Team
                    Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                    Коментар


                    • #11
                      От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

                      Пиша го и тук,както го направих и на мейл-а ви.Свързвам си уреда с кабела,влизам в сайта и ми казва,че го няма отключващия файл. Изваждам SD картата рефрешвам страницата и всичко се оправя. Аз използвам паметта на GPS-a за запаметяване на картите,а картата с памет ми е за музиката.Това е много досаден проблем,надявам се да го оправите.
                      Garmin nuvi 765T

                      Коментар


                      • #12
                        От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

                        Първоначално публикуван от stevensgr Преглед на мнение
                        Пиша го и тук,както го направих и на мейл-а ви.Свързвам си уреда с кабела,влизам в сайта и ми казва,че го няма отключващия файл. Изваждам SD картата рефрешвам страницата и всичко се оправя. Аз използвам паметта на GPS-a за запаметяване на картите,а картата с памет ми е за музиката.Това е много досаден проблем,надявам се да го оправите.
                        На Windows XP го прави този номер, не е свързано с плъгина или каквото и да било. Имал съм го същият преди време. Искам да благодаря на екипа, че вече не се налага копиране на картата и прилежащите и JVC файлове в уреда. Смятам, че е удобно за потребителите.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

                          А за мап сорса как ще бъде?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

                            Здравейте, екип OFRM_Team да споделя впечатленията си от работа на автоматичното обновяване на картата. Тъй като, аз ползвах вариант СПЛИТ на версията 5,61, а във версията 5,70 липсва, инсталирах вариант ТОПО (изолиниите се изключват) забелязах, че останаха два файла от старата версия на картата при автоматичното обновяване, изтрих ги ръчно, незнам ако ги бях оставил дали това ще е проблем при навигиране. В този ред на мисли, може би ако се преминава във различните варианти на карта, от ТОПО в СИТИ и обратно пак ще остава по някой файл, допълнителен от стария вариант на картата. Би могло да се помисли в тази насока.
                            Приветствам автоматичното обновяване на картата защото е по-удобно, по-лесно и по-бързо от ръчния вариант за обновяване на картата.
                            Доброто не струва скъпо, но много се цени !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

                              Първоначално публикуван от enevi Преглед на мнение
                              Здравейте, екип OFRM_Team да споделя впечатленията си от работа на автоматичното обновяване на картата. Тъй като, аз ползвах вариант СПЛИТ на версията 5,61, а във версията 5,70 липсва, инсталирах вариант ТОПО (изолиниите се изключват) забелязах, че останаха два файла от старата версия на картата при автоматичното обновяване, изтрих ги ръчно, незнам ако ги бях оставил дали това ще е проблем при навигиране. В този ред на мисли, може би ако се преминава във различните варианти на карта, от ТОПО в СИТИ и обратно пак ще остава по някой файл, допълнителен от стария вариант на картата. Би могло да се помисли в тази насока.
                              Приветствам автоматичното обновяване на картата защото е по-удобно, по-лесно и по-бързо от ръчния вариант за обновяване на картата.
                              Този проблем се проявява, защото плъгина не може да трие файлове, които са вече качени в устройството, а презаписва вече съществуващите. Съответно ТОПО версията е 1 файл и е записан само той.
                              Дела трябват, а не думи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X