Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с неинсталирани MapSource продукти ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с неинсталирани MapSource продукти ...

    Здравейте,

    Когато включа устройството (Garmin Nuvi 2350) към компютъра, пусна MapSourcе-а и дам Receive from device ми излиза това съобщение:


    На устройството имам OFRM Geotrade TOPO CYR (релеф, изолинии, наименования на кирилица)
    На компютъра - MapSource TOPO25 CYR (релеф, изолинии, наименования на кирилица)

    Всъщност още съм нов с този софтуер, но имам желанието да го ползвам пълноценно. Това, което очаквам да направя е след всяко пътешествие да мога да смъкна траковете, по които съм минал (очаквам да има голяма част нови за картата), да ги обработя и да си ги върна обратно на устройството.

    Засега не мога да разбера точно къде е проблема, надявам се някой да ми помогне
    Mitsubishi SpaceGear 2.4

    https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

  • #2
    От: Проблем с неинсталирани MapSource продукти ...

    MapSource има много добър Help. Като начало можеш да го прочетеш. Когато дадеш "Receive..." махни отметката от MAP , защото не може да се изтегли картата. Остави само другите , които ти трябват : тракове , POI и т.н.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с неинсталирани MapSource продукти ...

      Откакто писах темата неволята ме придвижи леко напред. Така както ги разбирам нещата - на устройството имам една карта, която е защитена и не може да се смъкне (OFRM Geotrade TOPO CYR), а на компютъра имам друга карта (MapSource TOPO25 CYR), която е същата и няма значение дали я качвам на устройството или не. Моля да ме поправите ако греша.

      Оттук нататък всеки път, като дам Receive from device и всичко, което е различно ми го дърпа от устройството във нов файл, който мога да си сейвна. Тук малко ми е неясно какво става ако имам повече Waypoints на компютъра отколкото на устройството, като дръпна предполагам няма да се ъпдейтнат, но ако ги сендна ще пратя всички Waypoints към устройството, което пък не знам колко може да събере.

      Май въпросите ми се увеличават вместо да намаляват...
      Mitsubishi SpaceGear 2.4

      https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с неинсталирани MapSource продукти ...

        Отметката Map при receive from device реално ако имаш същата карта на MapSource-а ще отбележи кои парчета са инсталирани в устройството, т.е. Map Set-а. Тази опция не копира карти. Дръжте тази отметка изключена.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X