Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с търсенето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с търсенето

    Пътувах до Търново и исках да се отбия до Преображенския манастир, обаче не можах да го намеря на GPS-a.Някоклко пъти написах Преображенски манастир и все не излизаше.Оказа се,че трябвада напиша Манастир Преображенски за да излезе.Да но когато търся Бачковски манастир ми излиза без при търсенето да пиша Манастир Бачковски.Та молбата ми е или да се пишат всенародно известните имена на обектите,или ако може да излизат имената по една от думите,защото е доста неудобно ,ако търсиш Тракийска куполна ггробница да пишеш Гробница тракийска куполна.

  • #2
    От: Проблем с търсенето

    Колега,ако искаш да ти се помогне пиши с коя версия на ОФРМ си и с какъв GPS.

    По темата:

    Аз изобщо не можах да накарам Орегон 550(картата е 5.30) да намери Преображенския манастир. Намира точка с това име и коректни координати,но от друга карта. Вече след като дам превю на тази точка на същото място "пониква" и точката от ОФРМ,както и тази от файла с точки на манастири.
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с търсенето

      Използваме случая да апелираме към всички потребители в настоящия раздел на форума. Моля, когато съобщавате за проблем в картата, предоставяйте по-детайлна информация, а именно:

      - варианта на картата, който използвате и нейната версия (например TOPO ML 5.30)
      - модел на устройството (например nuvi 1250)
      - опишете ако има други карти с включена отметка срещу тях на екрана "Карта Инфо" (например City Navigator Europe NT 2010)
      - ако става дума за проблем с маршрутизирането, опишете и навигационните настройки на устройството (режим на използване, предпочиран маршрут, отбягване - за кои категории е включено)
      OFRM Team
      Отдел за Борба с Организираните Клиенти

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с търсенето

        Единствено се сещам ако имате много инсталирани карти да сте ударили ограничението за максимален брой карти в които търси ГПС-са. При мен на Орегон 550, Нуви 255 и Нуви 3790 при търсене "ПРЕОБРАЖЕНСКИ"излизат 2 неща:

        ГРОБИЩЕ НА ПРЕОБРАЖЕНСКИ МАНАСТИР
        МАНАСТИР ПРЕОБРАЖЕНСКИ

        В ML версията на картата може да трябва да се търси на латиница, защото POI различни от "Бизнес категорията" не поддържат 2 имена и са само на латиница.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с търсенето

          И при нуви 205 при търсене на "ПРЕОБРАЖЕНСКИ" ми излизат:

          ГРОБИЩЕ НА ПРЕОБРАЖЕНСКИ МАНАСТИР
          МАНАСТИР ПРЕОБРАЖЕНСКИ

          Само с карта OFRM Geotrade TOPO CYR 5.30.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с търсенето

            Първоначално публикуван от biser2 Преглед на мнение
            Пътувах до Търново и исках да се отбия до Преображенския манастир, обаче не можах да го намеря на GPS-a.Някоклко пъти написах Преображенски манастир и все не излизаше.Оказа се,че трябвада напиша Манастир Преображенски за да излезе.Да но когато търся Бачковски манастир ми излиза без при търсенето да пиша Манастир Бачковски.Та молбата ми е или да се пишат всенародно известните имена на обектите,или ако може да излизат имената по една от думите,защото е доста неудобно ,ако търсиш Тракийска куполна ггробница да пишеш Гробница тракийска куполна.
            "Манастир Преображенски" не е правилно и ще го сменим с 'Преображенски манастир", но ви съветвам да търсите само една дума, така винаги ще намирате каквото търсите. Изберете най уникалната дума от това което търсите и напишете само нея. Ако напишете "манастир" ще излязат много, но ако напишете "преображенски" ще излязат само 2 неща и едното е това което търсите.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с търсенето

              Да се включа и аз в дискусията. Вчера ми пристигна Нювито-1300, с карта OFRM Geotrade City V5.30 CYR.
              При опит за търсене на адреси в Шумен(но предполагам и за други градове ще е така) след въвеждане на улицата и номера ми изписва "Резултат от търсенето" и няколко номера по тази улица. А на мен ми трябва да ме заведе до адрес който не фигурира сред тези резултати. Резултатите са само няколко, а номерата по моята улица например са над 200...
              Аз ли нещо не правя както трябва...
              Знам си, че съм индианец, ама чак пък толкова...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с търсенето

                Ако в картата липсват данни за конкретен номер от дадена улица, устройството ще изведе по възможност близки до търсения номера от същата улица.
                OFRM Team
                Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с търсенето

                  Мислех си, че всеки един номер по улиците е вкаран в картата...
                  Ако например искам да отида във Варна на ул."Хххх" на номер "уу", а него го няма в картата-значи ли, че няма да ме заведе до конкретния номер?
                  То винаги си може да се ползва някой номер от вече вкараните в картата, а търсения няма да е проблем да се открис, ама очаквах всички номера да ги има.
                  Както и да е, ще се оправя и така. Благодаря за отговора.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с търсенето

                    Е, аз не разбирам какъв е проблема ако търсиш номер 55, а картата ти дава номер 53. Нима не ти върши работа??!! Надявам се всички знаят, че четните са от едната страна на улицата, а нечетните от другата Това означава, че 53 и 55 са един до друг. А дори и през няколко номера да са, пак не е проблем.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с търсенето

                      Някои номера, на някои улици, в някои градове ги няма. Мисля, че е ясно защо. Намираш приблизителен номер и тръгваш. Като стигнеш на мястото на липсващия номер "бодеш" точка и го пращаш на имейла на поддръжката.
                      Случвало ми се е, да видя улица на която няма и един нечетен номер. Но виждаш четните. Ориентираш се приблизително и така......
                      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с търсенето

                        Факт е че не фигурират всички номера. Попълваме базата постоянно, но трудно се намират номерата защото няма табели а и няма от къде да ги вземем.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с търсенето

                          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                          Факт е че не фигурират всички номера. Попълваме базата постоянно, но трудно се намират номерата защото няма табели а и няма от къде да ги вземем.


                          в ботевград на повечето къши и блокове има номера
                          аз може да съдействам на екипа който прави картата
                          понеже работя в интернет доставчик и ...сме все на хората по вратите
                          и знаем почти всички адреси в района
                          обадете се ако мога да съдействам с нещо
                          гсм: 0896758813

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с търсенето

                            Аз що си мисля, че даже и "ПРЕОБРАЖ" да напишеш и да цъкнеш търсене, ще ти открие манастира?
                            Петър Събев

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с търсенето

                              Първоначално публикуван от faflio Преглед на мнение
                              в ботевград на повечето къши и блокове има номера
                              аз може да съдействам на екипа който прави картата
                              понеже работя в интернет доставчик и ...сме все на хората по вратите
                              и знаем почти всички адреси в района
                              обадете се ако мога да съдействам с нещо
                              гсм: 0896758813
                              Просто добавяш всеки номер в GPS-а и после пращаш POI-тата на OFRM.
                              Ако имаш въпроси относно изпращането, виж тази тема.
                              Иначе самите точки най-добре ги кръщавай с улицата и номера, напр.
                              "ВАСИЛ ЛЕВСКИ 15"
                              "ИВАН ВАЗОВ 56"
                              и т. н.
                              Петър Събев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X