Пътувах до Търново и исках да се отбия до Преображенския манастир, обаче не можах да го намеря на GPS-a.Някоклко пъти написах Преображенски манастир и все не излизаше.Оказа се,че трябвада напиша Манастир Преображенски за да излезе.Да но когато търся Бачковски манастир ми излиза без при търсенето да пиша Манастир Бачковски.Та молбата ми е или да се пишат всенародно известните имена на обектите,или ако може да излизат имената по една от думите,защото е доста неудобно ,ако търсиш Тракийска куполна ггробница да пишеш Гробница тракийска куполна.
Обява
Свий
Няма добавени обяви.
Проблем с търсенето
Свий
X
-
От: Проблем с търсенето
Колега,ако искаш да ти се помогне пиши с коя версия на ОФРМ си и с какъв GPS.
По темата:
Аз изобщо не можах да накарам Орегон 550(картата е 5.30) да намери Преображенския манастир. Намира точка с това име и коректни координати,но от друга карта. Вече след като дам превю на тази точка на същото място "пониква" и точката от ОФРМ,както и тази от файла с точки на манастири.Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.
-
От: Проблем с търсенето
Използваме случая да апелираме към всички потребители в настоящия раздел на форума. Моля, когато съобщавате за проблем в картата, предоставяйте по-детайлна информация, а именно:
- варианта на картата, който използвате и нейната версия (например TOPO ML 5.30)
- модел на устройството (например nuvi 1250)
- опишете ако има други карти с включена отметка срещу тях на екрана "Карта Инфо" (например City Navigator Europe NT 2010)
- ако става дума за проблем с маршрутизирането, опишете и навигационните настройки на устройството (режим на използване, предпочиран маршрут, отбягване - за кои категории е включено)OFRM Team
Отдел за Борба с Организираните Клиенти
Коментар
-
От: Проблем с търсенето
Единствено се сещам ако имате много инсталирани карти да сте ударили ограничението за максимален брой карти в които търси ГПС-са. При мен на Орегон 550, Нуви 255 и Нуви 3790 при търсене "ПРЕОБРАЖЕНСКИ"излизат 2 неща:
ГРОБИЩЕ НА ПРЕОБРАЖЕНСКИ МАНАСТИР
МАНАСТИР ПРЕОБРАЖЕНСКИ
В ML версията на картата може да трябва да се търси на латиница, защото POI различни от "Бизнес категорията" не поддържат 2 имена и са само на латиница.
Коментар
-
От: Проблем с търсенето
Първоначално публикуван от biser2 Преглед на мнениеПътувах до Търново и исках да се отбия до Преображенския манастир, обаче не можах да го намеря на GPS-a.Някоклко пъти написах Преображенски манастир и все не излизаше.Оказа се,че трябвада напиша Манастир Преображенски за да излезе.Да но когато търся Бачковски манастир ми излиза без при търсенето да пиша Манастир Бачковски.Та молбата ми е или да се пишат всенародно известните имена на обектите,или ако може да излизат имената по една от думите,защото е доста неудобно ,ако търсиш Тракийска куполна ггробница да пишеш Гробница тракийска куполна.
Коментар
-
От: Проблем с търсенето
Да се включа и аз в дискусията. Вчера ми пристигна Нювито-1300, с карта OFRM Geotrade City V5.30 CYR.
При опит за търсене на адреси в Шумен(но предполагам и за други градове ще е така) след въвеждане на улицата и номера ми изписва "Резултат от търсенето" и няколко номера по тази улица. А на мен ми трябва да ме заведе до адрес който не фигурира сред тези резултати. Резултатите са само няколко, а номерата по моята улица например са над 200...
Аз ли нещо не правя както трябва...
Знам си, че съм индианец, ама чак пък толкова...Има ли желание-има и начин!
Коментар
-
От: Проблем с търсенето
Мислех си, че всеки един номер по улиците е вкаран в картата...
Ако например искам да отида във Варна на ул."Хххх" на номер "уу", а него го няма в картата-значи ли, че няма да ме заведе до конкретния номер?
То винаги си може да се ползва някой номер от вече вкараните в картата, а търсения няма да е проблем да се открис, ама очаквах всички номера да ги има.
Както и да е, ще се оправя и така. Благодаря за отговора.Има ли желание-има и начин!
Коментар
-
От: Проблем с търсенето
Е, аз не разбирам какъв е проблема ако търсиш номер 55, а картата ти дава номер 53. Нима не ти върши работа??!! Надявам се всички знаят, че четните са от едната страна на улицата, а нечетните от другата Това означава, че 53 и 55 са един до друг. А дори и през няколко номера да са, пак не е проблем.
Коментар
-
От: Проблем с търсенето
Някои номера, на някои улици, в някои градове ги няма. Мисля, че е ясно защо. Намираш приблизителен номер и тръгваш. Като стигнеш на мястото на липсващия номер "бодеш" точка и го пращаш на имейла на поддръжката.
Случвало ми се е, да видя улица на която няма и един нечетен номер. Но виждаш четните. Ориентираш се приблизително и така......LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51
Коментар
-
От: Проблем с търсенето
Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнениеФакт е че не фигурират всички номера. Попълваме базата постоянно, но трудно се намират номерата защото няма табели а и няма от къде да ги вземем.
в ботевград на повечето къши и блокове има номера
аз може да съдействам на екипа който прави картата
понеже работя в интернет доставчик и ...сме все на хората по вратите
и знаем почти всички адреси в района
обадете се ако мога да съдействам с нещо
гсм: 0896758813
Коментар
-
От: Проблем с търсенето
Първоначално публикуван от faflio Преглед на мнениев ботевград на повечето къши и блокове има номера
аз може да съдействам на екипа който прави картата
понеже работя в интернет доставчик и ...сме все на хората по вратите
и знаем почти всички адреси в района
обадете се ако мога да съдействам с нещо
гсм: 0896758813
Ако имаш въпроси относно изпращането, виж тази тема.
Иначе самите точки най-добре ги кръщавай с улицата и номера, напр.
"ВАСИЛ ЛЕВСКИ 15"
"ИВАН ВАЗОВ 56"
и т. н.Петър Събев
Коментар
Активност за темата
Свий
В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.
Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.
Коментар