Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с визуализирането на офроуд пътищата и пътеките на Oregon 550 при OFRM 5.21

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с визуализирането на офроуд пътищата и пътеките на Oregon 550 при OFRM 5.21

    Здравейте,
    Имам известни проблеми с визуализирането на OFRM Geotrade TOPO CYR
    Пътеките ми излизат по следния начин и почти не се виждат:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CYR.JPG
Прегледи:1
Размер:16.9 КБ
ID:5900416

    Пробвах да кача OFRM Geotrade TOPO LAT:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LAT.JPG
Прегледи:1
Размер:35.6 КБ
ID:5900417

    и OFRM Geotrade TOPO ML:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ML.JPG
Прегледи:1
Размер:34.6 КБ
ID:5900418

    Пробвах различни настройки на устройството за картата, но пътеките продължават да не се виждат на версията на кирилица, а и излизат по-различен начин.

    В същото време на Zumo 660 кирилската карата си се вижда идеално /като на третата картинка/.

    Някакви идеи?

  • #2
    От: Проблем с визуализирането на офроуд пътищата и пътеките на Oregon 550 при OFRM 5.

    Пробвай с последна версия на софтуера на Орегона. Обновява се с WebUpdater. Имаше проблеми в началото като излезе уреда, но после мисля че ги оправиха. Проблема не е в картата.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с визуализирането на офроуд пътищата и пътеките на Oregon 550 при OFRM 5.

      Сложих я, още вчера . Работи и CYR и LAT версията. Мерси за отговора! ... и картата!
      Преди това се бях върнал на версия 5.20 TOPO CYR и с нея си работеше.

      На Zumo-то горите и поляните ми излизаха в синьо всичките версии на картата на кирилица. LAT i ML май не съм ги пробвал. Но след последния ъпдейт на фирмуеъра преди месец-два всичко се оправи и вече е в зелено.

      ПП: Май съм чел между редовете ... С последния фирмуеър съм си 3.80. А когато го купих Орегона беше с 3.70 и също не работеше с тази карта. Явно някъде е имало някакъв проблем ..
      Както и да е, с новата карта вече е ОК
      Последно редактирано от connann; 17-09-10, 11:49. Причина: недоглеждане :))

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с визуализирането на офроуд пътищата и пътеките на Oregon 550 при OFRM 5.

        Колеги, за да не спамя раздела с нова тема, реших да използвам тази на колегата, поради сходен проблем.

        Преди 2 седмици ползвах 60csx, който взех назаем от приятел за два дни. Картата, качена на него е последна налична версия, предвид факта, че си е легално купена,обновена през карта.ком и т.н.

        Основния ми проблем беше визуализация на черните пътища/пътеки само когато мащаба е намален на 300 метра или по-малко. Изчетох мануала на апарата, но никъде не се споменава за промяна на тази настройка. Практически беше крайно трудно да се ориентирам по картата на GPSa, защото трябваше да проследявам всички черни пътища при мащаб 300 метра и не визуализираше черните пътища нито при 500 метра, нито при 1.2 км.

        Имате ли идея дали се дължи на картата или да продължавам да търся проблема в настройките на апарата?
        Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с визуализирането на офроуд пътищата и пътеките на Oregon 550 при OFRM 5.

          Bутон [Menu] > Map Setup > Detail > More или Most

          Така ще наредите на уреда да показва офроудите и на 500м или до 800 (предполагам). Но ще е бавно и на места претрупано до безобразие...

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с визуализирането на офроуд пътищата и пътеките на Oregon 550 при OFRM 5.

            Еййй Събине - благодаря много...убих се да го търся и със сигурност ще го пробвам при първа възможност!

            Иначе за претрупването - не е голяма болка. Все пак идеята е да се ползва големия мащаб за временна бърза ориентация, че цъкане на 300 метра си е мъка докато намериш точния път, особено когато са повече от няколко в района.
            Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с визуализирането на офроуд пътищата и пътеките на Oregon 550 при OFRM 5.

              Абе то е така, ама преди работеше (показваше черните пътища) и без да се пускат детайлите на макс.
              Нещо сте променили класификацията им в самата карта
              Не може ли офроудверсиите (топографските) на тия пътища и пътеките да им се даде малко по-висок приоритет, така че да се виждат и при средно ниво на детайли поне от 500 метра ?
              Миналата седмица така си подминах една пътека, само защото бях на 120м а не 80м зуум

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с визуализирането на офроуд пътищата и пътеките на Oregon 550 при OFRM 5.

                Затова имате настройка в GPS-са колко детайл искате да виждате - използвайте я.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с визуализирането на офроуд пътищата и пътеките на Oregon 550 при OFRM 5.

                  Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                  Затова имате настройка в GPS-са колко детайл искате да виждате - използвайте я.
                  позволете да не се съглася ...

                  на ниво над 80м виждам само сините и тъмнозелените пътища. Червените и зелените се виждат само на 80м и надолу.
                  Както виждате над 80м изчезват и някои асфалтови пътища, при това доста нелогично само отчасти.
                  Със старите версии такива проблеми не съм имал. Мисля от 5.6 или 5.7 е проблема. Поне при мен на Garmin Dacota 20
                  Последно редактирано от outfaced; 24-10-11, 12:51.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с визуализирането на офроуд пътищата и пътеките на Oregon 550 при OFRM 5.

                    Така де ... 5.6 ... то 5.7 още няма

                    Разискваме въпроса и с някои други потребители на Дакота. За сега има сериозни подозрения и в осирането на фърмуера от страна на Гармин
                    Последно редактирано от Pacific; 07-11-11, 17:34.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с визуализирането на офроуд пътищата и пътеките на Oregon 550 при OFRM 5.

                      Явно има някакъв проблем с Дакотата. Дайте ми моля координати къде е това да го тествам и да пиша на Гармин. Предполагам, че на места се показват полигоните над линиите, което е бъг във фърмуера на устройството.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с визуализирането на офроуд пътищата и пътеките на Oregon 550 при OFRM 5.

                        Ами не знам доколко координатите имат нещо общо ... в смисъл при мен проблема си е повсеместен.
                        Не ми остава време тия дни да седна да експериментирам с качване на стари фърмуери и карти, да засека от кога е така.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с визуализирането на офроуд пътищата и пътеките на Oregon 550 при OFRM 5.

                          След известно менкане на нови и стари фърмуери и взе че се оправи ... Гарминска му работа.
                          Последно редактирано от Pacific; 07-11-11, 17:34.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с визуализирането на офроуд пътищата и пътеките на Oregon 550 при OFRM 5.

                            Първоначално публикуван от outfaced Преглед на мнение
                            След известно менкане на нови и стари фърмуери и взе че се оправи ... Гарминска му работа.
                            Ама с последен фърмуер ли си сега?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с визуализирането на офроуд пътищата и пътеките на Oregon 550 при OFRM 5.

                              ахъм ... почнах да слагам подред, да видя кога ще се сбъгяса. Ама не се сбъгяса тоя път.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X