Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за OFRM Geotrade TOPO CYR

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за OFRM Geotrade TOPO CYR

    Здравейте....искам да имам двете версии сити и топо в моя 765Т....Събин в една друга тема ми каза че не може да има две OFRM карти в едно устройство....Но да питам когато сложа на SD носител карта OFRM Geotrade TOPO CYR устройството я познава и ми дава следните картинки....




    Та...освен изолинии невиждам нито оффроуд пътища нито класификации и т.н.......
    Файла на картата е в директория garmin и има фаилче с същото име и раширение .sum
    Като искарам SD носителя(респективно картаа TOPO ) и рестартирам нувито картинката е същата....къде бъркам за да си подкарам ТОРО -то ....версията свалям от карта.бг където имам регистрация...
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Въпрос за OFRM Geotrade TOPO CYR

    Аз лично не виждам устройството да ти показва OFRM Geotrade TOPO. Показва само City и кунтурните линии. Най-вероятно като си сложил City варианта в паметта на устройството и TOPO варианта на SD карта (поне така разбрах) устройството се бърка и не работи коректно. По принцип не би трябвало да работи когато са сложени и двете карти, без значение дали са на едно място или не. Като извадиш SD картата сложи отметка на OFRM Geotrade City и би трябвало да се вижда всичко. Реално е безсмислено да се слагат двете карти - ако искаш да работи по-бързо просто намали детайността и готово. Друг вариант е на 2 SD карти да сложиш различните варианти и да сменяш според предпочитанията.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за OFRM Geotrade TOPO CYR

      Всички версии и варианти на карта ОФРМ Геотрейд имат един и същ FID идентификатор. Ако устройството открие две или повече карти с един и същ FID (независимо дали са във вградената памет, на SD носител или и на двете места), то няма да работи коректно. Поради това, опитайте поотделно вариантите, които Ви интересуват и се спрете на този, който Ви допада най-много.

      Отделно от това, за да избегнете конфликти между различните картови продукти препоръчваме да оставите активна единствено картата, която възнамерявате да използвате.
      OFRM Team
      Отдел за Борба с Организираните Клиенти

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за OFRM Geotrade TOPO CYR

        Мерси за отговорите...този въпрос сигорно не е за тук но .......GPS-a се използва активно по републиканската мрежа....обикалям почти цяла България..както и градовете които търся по улица и номер......а през почивните дни се използва силно за оффроуд разходки по балканите и затънтените места....та коя карта е по подходяща за моя случай....

        За сега от ОФРМ Сити съм изключително доволен......има забележки към улиците в Смолян но това е прашинка в сравнение с ползите........!


        едит: Бутнах и двете карти на 2 SD носителя и си бачкат......остава въпроса картата офрм сити в пълен вариянт дали се съдържа в офрм топо ако е така то топо е моята карта...
        Последно редактирано от Roninn; 09-09-10, 13:01.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за OFRM Geotrade TOPO CYR

          Разликите са в това, че в City варианта няма off-road пътищата и изолиниите. Аз ползвамм Topo варианта, макар да не ходя много много по черните пътища и нямам проблеми. Ако GPS-а се бави просто намали детайлността и готово. Според мен City варианта е за хора, които карат само по асфалтирани пътища, затова и на теб предпоалгам ще ти е по-добре с Topo варианта.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за OFRM Geotrade TOPO CYR

            TOPO вариантите съдържат абсолютно всички данни от CITY вариантите, плюс специфични топографски данни. Повече информация можете да намерите в залепената информационна тема за картата.
            OFRM Team
            Отдел за Борба с Организираните Клиенти

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за OFRM Geotrade TOPO CYR

              Създадохме City най вече за по-голяма сигурност на хората с коли. Въпреки забраните да маршрутизира автомобили по офроуд пътища, има случай когато ГПС-са ще те пусне по такъв, защото няма алтернатива без да наруши забраната за обратни завой, която всеки уред я има по подразбиране. Казано по друг начин - забраната за обратен завой има повече тежест от забраната за забранена улица или път(офроуд в случая). Веднъж минах 40км с колата по маршрут, който минаваше през гората, но го разбрах чак като стигнах до там. Подобни проблеми са силно вероятни покрай границата на страната където пътищата са "задънени". Ако използвате Топо, задължително махнете забраната за обратен завой за да не ви "разходи" GPS-са

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за OFRM Geotrade TOPO CYR

                Мерси за съвета...махнал съм всички забрани .......а гореописаното ми е много познато когато се опитах от долна махала да стигна до копривщица по най краткия път........през бяло камене........най-интересното беше когато един чисто нов черен туарег с много еднакви числа......ме настигна по средата на пътя след бяло камене и ме пита по тоя път стига ли се до Копривщица.......аз го попитах и ти ли си с гпс....той каза ми да....!.....След 2 км....туарега се нацепи в една кал.....и беше до там.....след ваденето се върна обратно.....!
                Между другото подарявам оригинален заден калобран от ландкруизър....намерен там където закъса туарега....
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X