Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпрос за ъпдейт,и малко свободно пространство на нувито

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • въпрос за ъпдейт,и малко свободно пространство на нувито

    Привет,имам Гармин Нуви 255w,и искам да кача последния ъпдейт на офроуд картата (5.21) която е 100 мб,а на нувито имам само 10мб свободно пространство,стария ъпдейт е 80 мб,като копирам новия ъпдейт за да заместя стария,нувито ми казва ,че няма достатъчно свободно място,трябва да си купя карта памет предполагам?
    и ако сложа карта памет,как се процедира със ъпдейтите ,директно се качват на картата или ....ако някой може да поясни по подробно ,че не съм запознат.

    мерси предварително.

  • #2
    От: въпрос за ъпдейт,и малко свободно пространство на нувито

    Изтрий си ненужните звукови файлове от папка voice.

    Коментар


    • #3
      От: въпрос за ъпдейт,и малко свободно пространство на нувито

      Първоначално публикуван от Pomoriec81 Преглед на мнение
      Привет,имам Гармин Нуви 255w,и искам да кача последния ъпдейт на офроуд картата (5.21) която е 100 мб,а на нувито имам само 10мб свободно пространство,стария ъпдейт е 80 мб,като копирам новия ъпдейт за да заместя стария,нувито ми казва ,че няма достатъчно свободно място,трябва да си купя карта памет предполагам?
      и ако сложа карта памет,как се процедира със ъпдейтите ,директно се качват на картата или ....ако някой може да поясни по подробно ,че не съм запознат.

      мерси предварително.
      Най-добре си купи СД карта, за да можеш да качваш и други карти, след време ще ти потрябва.
      Процедира се по същия начин както в паметта на уреда.
      Във вътрешната памет на уреда се използват тези имена:
      gmapprom
      gmapprom1
      gmapsupp
      gmapoem
      На SD картата:

      gmapsupp

      Дарин 0897042636
      ВАЗ 2105

      Коментар


      • #4
        От: въпрос за ъпдейт,и малко свободно пространство на нувито

        вземах си SD карта,трябва ли да направя папка Garmin в SD-то..и там да сложа ъпдейта ?

        Коментар


        • #5
          От: въпрос за ъпдейт,и малко свободно пространство на нувито

          Можете да освободите допълнително място във вградената памет, ако изтриете гласовата навигация на езиците, които не използвате. Файловете на гласовата навигация се намират в папка Garmin/Voice на вградената памет, като имената им съответстват на езиците, за които са предназначени. В духа на добрата практика първо направете архив на всички файлове преди да изтриете каквото и да било, за да можете да възстановите оригиналното състояние, ако нещо се обърка.

          Има
          и вариант да преместите файловете на картовия продукт ОФРМ Геотрейд от вградената памет на устройството на SD носител, като няма да можете да използвате картата от SD носителя на друго устройство освен на това, от което сте я преместили. За целта създайте папка Garmin в главната папка на SD носителя и преместете файловете gmapsupp.img и gmapsupp.unl от папка Garmin на вградената памет в папка Garmin на SD носителя. Убедете се, че файловете са преместени, а не копирани на двете места, тъй като в противен случай устройството няма да работи коректно.

          ВАЖНО:
          Ако изберете варианта с преместване на файловете на SD носител, не забравяйте при последващите обновления да копирате новия gmapsupp.img файл в папка Garmin на SD носителя, а не в папка Garmin във вградената памет на устройството!
          OFRM Team
          Отдел за Борба с Организираните Клиенти

          Коментар


          • #6
            От: въпрос за ъпдейт,и малко свободно пространство на нувито

            мерси много,справих се преди да прочета последния пост,преместих само gmapsup.img файла на SD ностеля в папка Garmin направена от мен,но не преместих unl. файла,пуснах нувито и стана номера,но ще имам ли някакви проблеми ,че не съм преместил и unl. файла?

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X