Предлагам тази тема като логично допълнение на основната-растерни топографски карти.Идеята е на едно място да бъдат събрани всичките налични номенклатури,използвани в БГ-от 5К нагоре.Дай боже в бъдеще да станат и "кликваеми" като тези на Ведрин...избираш система, мащаб,указваш картата от номенклатурата и теглиш .зип с топокарта,мап файл и сателитка...и .кмз...или пък търсене по координати като в гугъл...
Обява
Свий
Няма добавени обяви.
Номенклатури на българските растерни топографски карти
Свий
X
-
До: Номенклатури на българските растерни топографски карти
В следните линкове http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=20490&page=5, http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=20490&page=6 в отговор на "tabak" от 14.05.2009 г. е предложена разграфка на К25 за зона К7 във формат .xls и обяснение от същата дата, но във втория линк как биха могли да се използват. Същития тип таблица може да се направи и за останалите зони, като се смени К7 със съответните номера на другите зони и съответните стойности по севера и изтока. Сега Ви предлагам таблица за зона К7-1970 за карти от 50К до 5 К. Някой от геодезистите може да я провери.
ПриветПрикачени файлове
Коментар
-
До: Номенклатури на българските растерни топографски карти
Допълвам горното, че в горните линкове "Vector", е предоставил координирани карти със разграфка на зоните 1970. Обхвата на приложената таблица по-горе е 100К до 5К, а не както е написано 50К до 5К.Последно редактирано от tabak; 12-08-09, 08:04.
Коментар
-
До: Номенклатури на българските растерни топографски карти
Здравейте,
Не съм сигурен дали този информация е за точно за тази тема, но може да е полезна на някого
Топографски шрифтове
Източникът е един много интересен сайт - http://www.gisinfo.ru/download/download.htm#products!
Поздрави,Последно редактирано от asterix85; 19-08-09, 15:40.
Коментар
-
До: Номенклатури на българските растерни топографски карти
Прилагам една схемка на разположението на 5-хилядните картни листа в един голям лист в система 70.Разбира се, ако някой иска, може да пипне и да направи нещо по-нагледно.Чрез тази схема и приложените по-горе в темата може да се определи точно номера на картния лист К5, който ни е необходим.
Коментар
-
До: Номенклатури на българските растерни топографски карти
Здравейте.Попадна ми един аутокадски файл за номенклатурата на петхилядните листове в К3, но май е в система 70 и след като не можах да го обърна, го качих на спелеото-трафик. Идеята е, ако може да се обърне във WGS и после в kmz. Ако файла е коректен и някой може и му се занимава,там е.
Коментар
-
До: Номенклатури на българските растерни топографски карти
По-долу текстовия файл с координатите началото и края на линиите образуващи грида. Като се трансформират в WGS84, могат да се изчертае разграфката, но аз лично не виждам смисъл от такава нея.Прикачени файловеПоследно редактирано от tabak; 20-05-10, 01:15.
Коментар
-
До: Номенклатури на българските растерни топографски карти
Един текстови файл, който като го отворите с GMapper, ще получите контурите на зона К3 в WGS84. Като свържете съответните точки ще се получи и мрежата за зона К3 с разграфка 5К. Същата картинка в .rar файла в .dwg формат. Направено е с информацията от файла предоставен от 100yanov.
Трябва да видите картинакта по-долу:Последно редактирано от tabak; 20-05-10, 08:35.
Коментар
-
До: Номенклатури на българските растерни топографски карти
Прикачени .kmz and .gpx файлове на Зона К3 в WGS84( 35) и един .shp файл с данни за координатите на граничните точки в 1970 и WGS84(35).Последно редактирано от tabak; 22-05-10, 12:39.
Коментар
-
До: Номенклатури на българските растерни топографски карти
Табак, трябва да отбележа, че не е правилно да ползваш само контура на мрежата. Грешката при това може да се види от най-долния ред "квадратчета" - които се получават от свързването на срещуположните точки от контура. Те просто не са квадратчета.
Причината е, че трансформацията не е линейна - за толкова голяма площ. Т.е. правите линии от КС1970 не са вече прави в UTM/WGS84. А ти приемаш че са прави.
Просто трябва да конвертираш и междинни точки. Не казвам всички междинни, защото ще стане огромен файл, но поне през 20~50 километра трябва да има точка според мен.
А ако някой иска да търси номенклатурата на топографските карти, като гледа мястото в Google Earth, то най-добре в GPX/KML файла да се начертае всяка карта като квадратче - с името й, така че да може веднага да се види в Гугъла в коя карта е сателитната снимка.
Така и така си почнал.. нищо че може на никой да не му трябва.
Коментар
-
От: Номенклатури на българските растерни топографски карти
Мрежа на Зона К3 35К във WGS84 създадена от точки. Така изглежда в GMapper.
В .kmz файла буквите обаче са с маймунски шрифт.Прикачени файловеПоследно редактирано от tabak; 23-05-10, 09:58.
Коментар
-
От: Номенклатури на българските растерни топографски карти
Буквите не са "маймунски", просто не е указана кодовата таблица правилно в KML файла. Това, което можеш да направиш е да отвориш KML-то с Notepad, да смениш Codepage да е UTF-8 и да запишеш файла, но като му дадеш от Нотпада при опциите на записа - отново UTF-8.
Ето какво се получава (по случай 24-ти май кирилицата се чете):K3_WGS84_25KGrid_P_s.rar
Иначе, KMZ е ZIP архив на KML (което е XML-тип) и разни допълнителни файлчета.
Коментар
-
От: Номенклатури на българските растерни топографски карти
Здравей Упорит,
Това го опитах, но при експорт на файла в .KMZ /KML от програма GMApper. Програмата GMapper има възожност да избираш между iso-8859-1 и UTF-8 кодове преди експорт. Пробвах и двата варианта, но не стана.
Благодаря за корекцията.Последно редактирано от tabak; 23-05-10, 15:26.
Коментар
Активност за темата
Свий
В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.
Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.
Коментар