Обява

Свий
Няма добавени обяви.

AutoDesk AutoCAD Rаster Design

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • AutoDesk AutoCAD Rаster Design

    Година: 2008
    Създател: Autodesk
    Платформа: Windows 32 & 64
    Съвместимост с Vista: да
    Език: английски
    Описание: AutoCAD Raster Design 2009 дава възможност за изтриване, редактиране и създаване на чертежи, състоящи се от смесени растерни и векторни данни, както и за преобразуване на сканирани чертежи във векторен формат. Достъпни възможности за анализ и конвертиране на изображения,
    също така редактиране и подготовка на растерни данни. Освен това приложението помага за подобряване на качеството на презентации, обединяване в един проект на информативни планове, карти, сателитни данни и други видове изображения. По този начин AutoCAD Raster Design 2009 г. позволява подобряването на ефективността на процесите на проектиране и вземане на решения, подобряване на презентационните материали и извличане на максимална полза от растерните данни.

    AutoCAD Raster Design 2009 позволява лесно вграждане на сканирани изображения (отпечатани чертежи, карти, сателитни снимки, въздушни снимки) в цифрови проекти.

    Изобразяване на снимки.

    Възможност за показване на изображения на AutoCAD Raster Design 2009 включващи в себе си изображения на земната повърхност с променлива резолюция и поддръжка на височинни данни.

    Изобразяване на изображения на земната повърхност с променлива резолюция.

    Програмата позволява използването на изображения предоставени от централните и местни административни органи по интернет или на компакт диск в общоприетите формати ECW и MrSID на компанията LizardTech. Освен това вие можете да вграждате във вашите проекти спътникови снимки на DigitalGlobe QuickBird, мултиспектрални изображения във формат Landsat-FAST, а също и изображения във формати NITF 2.0 и 2.1, в които са представени болшинството от сателитните снимки. Програмата без проблем работи с други системи и дава възможност за ползването на допълнителни източници на данни за проектите.

    Внедряване на изображения.

    Забравете за външните линкове! Сега вече можете да записвате монохромни растерни изображения директно във формат DWG. Това позволява предотвратяването на проблеми свързани с неправилния път към изображението на файла при изпращане на чертежи към партньори и клиенти.

    ........ повече информация може да прочетете тук или на сайта на разработчика.....

    Превод от torrents.ru

    Снимки:



    Няколко обучаващи филма предоставени ни от колегата tabak
    Програмата е се явява надграждане на основната програма AutoCad, затова предварително трябва да бъде инсталирана AutoCad и върху нея допълнението Raster Design.

    Ръководства
    Последно редактирано от asterix85; 30-08-09, 12:56.

  • #2
    До: AutoDesk AutoCAD Rаster Design

    Търся отговор: В предложеното от мен филмче под номер 4 и прикачения сега файл, изпълнението на командата "Palette Manager" се задействува, докато в което и да растерно изображение на картните листове от К7_1:25000 или други снимки това не става. Целта е при задействането на тази команда в крайна сметка да останат само хориознталите от изображението, при което те значително по-бързо ще се конвертират във векторен формат. Опитах се да преобразувам img. файла и в 8 bit формат, но командата пак не задействува. Искрено се надявам да получа отговор с решение.

    Поздрави
    На очитателите на RasterDesigne
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      До: AutoDesk AutoCAD Rаster Design

      За да работи palette manager, изображението трябва да е в режим indexed color. Нямам пред мен растер дизайн в момента, има команда за преобразуване на цветовите режими.

      Но да те предупредя, това което се опитваш, аз съм го мъчил от месеци, да не кажа от години. Няма начин да отделиш само кафявия цвят, долколкото разбрах, това се опитваш да постигнеш. Първо, Фотошопа е много по-добър за такива обработки от Растердизайна, и второ - не се получва със необходимото качество. Може да стане донякъде, ако се разполага с оригиналните хартиени карти, и се сканират много качествено и без компресия в jpg. И това съм го правил с картите които имаме в оригинал, но пак не ми свърши достатъчно работа.
      Последно редактирано от dhv; 31-05-09, 23:56.
      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

      Коментар


      • #4
        До: AutoDesk AutoCAD Rаster Design

        Здрасти Табак за да не пиша в темата за Изитрейс ще питам тук, така видях в брошурката на Растер Дизайн в сайта на Аутодеск че има чертани разни полигони и изображения върху саталитно изображение и искам да попитам той има ли някакви възможности например да векторизира автоматично например обекти от сателитна снимка например подобно на Мапедит като в новата му версия в кято има полуавтоматичен векторизаторкойто следи промени в контраста на изображението. Просто ми е интересно дали разполага с такива възможности и някакви по-специфични инструменти за целта ако имаш някакви наблюдения.
        П.П
        Иначе чак сега видях че си си се мъчил преди месеци да векторизираш хоризонтали както и dhv се е пробвал но според мен Растер дизайна е с доста по орязани възможности от Изитрейс в това отношение поради нейните специализирани инструменти точно за топокарти.
        Последно редактирано от icpart; 19-09-09, 12:17.

        Коментар


        • #5
          До: AutoDesk AutoCAD Rаster Design

          IcPart поне версия 2009 не разполага с такива възможности. Освен .dem, .hgt, .geotif, .gz и още няколко не съм срещал програма да конвертира 2d в 3d, освен ако във файла на всеки пиксел има информация и за "Z" координатата. Така поне е в DEM форматите. Според мен малко вероятно е.
          В Geomatica модула OrtoEngine има такава възможност. Но трябват и подходящи снимки с подходящ формат. Сигурно има, но са платени.
          Малко повече информация за RasterDesign. Ако искаш, мга да пратя и Tutorials.

          http://dox.bg/files/dw?a=d648f865e8
          Последно редактирано от tabak; 19-09-09, 15:52.

          Коментар


          • #6
            До: AutoDesk AutoCAD Rаster Design

            Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
            Година: 2008
            Създател: Autodesk
            Платформа: Windows 32 & 64
            Съвместимост с Vista: да
            Език: английски
            Описание: AutoCAD Raster Design 2009 дава възможност за изтриване, редактиране и създаване на чертежи, състоящи се от смесени растерни и векторни данни, както и за преобразуване на сканирани чертежи във векторен формат. Достъпни възможности за анализ и конвертиране на изображения,
            също така редактиране и подготовка на растерни данни. Освен това приложението помага за подобряване на качеството на презентации, обединяване в един проект на информативни планове, карти, сателитни данни и други видове изображения. По този начин AutoCAD Raster Design 2009 г. позволява подобряването на ефективността на процесите на проектиране и вземане на решения, подобряване на презентационните материали и извличане на максимална полза от растерните данни.

            AutoCAD Raster Design 2009 позволява лесно вграждане на сканирани изображения (отпечатани чертежи, карти, сателитни снимки, въздушни снимки) в цифрови проекти.

            Изобразяване на снимки.

            Възможност за показване на изображения на AutoCAD Raster Design 2009 включващи в себе си изображения на земната повърхност с променлива резолюция и поддръжка на височинни данни.

            Изобразяване на изображения на земната повърхност с променлива резолюция.

            Програмата позволява използването на изображения предоставени от централните и местни административни органи по интернет или на компакт диск в общоприетите формати ECW и MrSID на компанията LizardTech. Освен това вие можете да вграждате във вашите проекти спътникови снимки на DigitalGlobe QuickBird, мултиспектрални изображения във формат Landsat-FAST, а също и изображения във формати NITF 2.0 и 2.1, в които са представени болшинството от сателитните снимки. Програмата без проблем работи с други системи и дава възможност за ползването на допълнителни източници на данни за проектите.

            Внедряване на изображения.

            Забравете за външните линкове! Сега вече можете да записвате монохромни растерни изображения директно във формат DWG. Това позволява предотвратяването на проблеми свързани с неправилния път към изображението на файла при изпращане на чертежи към партньори и клиенти.

            ........ повече информация може да прочетете тук или на сайта на разработчика.....

            Превод от torrents.ru

            Снимки:



            Няколко обучаващи филма предоставени ни от колегата tabak
            Програмата е се явява надграждане на основната програма AutoCad, затова предварително трябва да бъде инсталирана AutoCad и върху нея допълнението Raster Design.

            Ръководства
            Всичко е ок, само че линка за видео уроците не работи. Ако може някой да даде работещ линк за видео уроци за Raster-a , че по торентите нищо няма или поне аз не намирам
            Последно редактирано от Pacific; 12-05-10, 10:05. Причина: Използвайте главни букви и препинателни знаци

            Коментар


            • #7
              От: AutoDesk AutoCAD Rаster Design

              Работещ линк за видео уроци. Не са толкова много. Самата програма има чудесни "Tutorials"

              http://dox.bg/files/dw?a=6c409b309e

              Коментар


              • #8
                От: AutoDesk AutoCAD Rаster Design

                Преди време реших да я ползвам.Исках да вектолизирам сканирани кадастрални карти,но останах разочарован.Просто доста от линиите изчезваха,а от там си загуби и смисъла.Явно картите,които искате да обработите трябва да са доста хубави,а такива трудно се намират.

                Коментар


                • #9
                  От: AutoDesk AutoCAD Rаster Design

                  Ако си намериш 5К, те са значителни по-добри за векторизиране. Линиите никога не изчезват, ако си достатъчно търпелив при процеса на векторизиране.

                  Коментар


                  • #10
                    От: AutoDesk AutoCAD Rаster Design

                    За информация,ето какво се получава при мен.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sshot-6.jpg
Прегледи:1
Размер:175.2 КБ
ID:5188833

                    Коментар


                    • #11
                      От: AutoDesk AutoCAD Rаster Design

                      Това което мога да предположа, че е растерен файл на цифров модел, а не на топогравски карти от преди 30 г. Ако файла е в .pdf формат може доста точно да се векторизира картата. Ако дадеш команда inverce от RasterDesingn, ще получиш нормален образ. Това означава повече обучение за RasterDesingn. Ако предоставиш файла източник може би ще се измисли нещо.
                      Последно редактирано от tabak; 28-06-10, 21:57.

                      Коментар


                      • #12
                        От: AutoDesk AutoCAD Rаster Design

                        Повтаря се с горната информация, защото не ми показваше отговора от предходния пост. Модераторът може да го изтрие.
                        Последно редактирано от tabak; 28-06-10, 21:49.

                        Коментар


                        • #13
                          От: AutoDesk AutoCAD Rаster Design

                          Здравейте. Въпроса ми не е съвсем по темата, но е свързан с аутокад. Та- имам чертеж на площ с размери примерно 200/300м в аутокад, в локална координатна система с център нула. Имам и координатите на точка нула в УТМ. Коректно ли е да селектна чертеза с точка нула за базова и да го преместя като блок в точка с въпросните УТМ координати, за да мога да го отворя после в ГИС, или са нужни някакви допълнителни трансформации?

                          Коментар


                          • #14
                            От: AutoDesk AutoCAD Rаster Design

                            Предполагам че искаш да геореферираш чертежа,така че като го отвориш с някой софтуер за ГИС (незнам какво ползваш,аз използвам ArcGIS-ESRI),да ти пасне там където си е,и да се долепи до друг материал или ако имаш измервания да си дойде на мястото.
                            Мисля че няма да имаш проблеми,ако и другите неща са ти в UTM и ако чертежа е точен и от към мащаб.
                            Но все пак пробвай.

                            Коментар


                            • #15
                              От: AutoDesk AutoCAD Rаster Design

                              Няма да имаш проблеми, ако си настроил чертежа в метри, правилно си го ориентирал спрямо севера(иначе трябва и да го завъртиш), задал си координатите на точката в УТМ, като си съобразил северната координата да е със стопйността за Y, a източната да е със стойността за X.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X