Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SAS.Планета - въпроси и проблеми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

    Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
    Забелязах,че зарежда в кеша 121-файла.Как може да се увеличи този брой защото пробвах всички начини за записване но най удобно си остава самата програма да си записва и обновява кеша.С две думи да не се налага да се обхожда с мишката.Колегата icpart както е показъл си е пак голяма играчка.Ако можем да променим този брой файлове няма да се налага да се обхожда с мишката,примерно даваш х16 и ти зарежда и обновява всичко.Накой има ли на идея как може да стане??
    Нали имаш предвид за SASPlanet че са тези 121 файла, а не за Глобал Маппер. Не ми стана много ясно точно кои файлове искаш да обновиш на коя програма кеша и кое да се обхожда с мишката?

    Коментар


    • #77
      До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

      Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
      Нали имаш предвид за SASPlanet че са тези 121 файла, а не за Глобал Маппер. Не ми стана много ясно точно кои файлове искаш да обновиш на коя програма кеша и кое да се обхожда с мишката?
      Да за sas-планета става въпрос.Имамх стара версия на програмата,след като си свалих новата и я инсталлнах си прихвълих кеша на старата версия в новата.Обаче новата версия получава и нови снимки от сървърите с две думи искам да обновя старият си кеш...Обаче зада стане това е необходимо да обхождаш с мишката дадена площ защото ти зарежда снимки само за областа която виждаш на екрана а тя е от 121 файла.За да избегна преместването с мишката на съседно място за да зареди новите файлове ще е по лесно да зареди примерно повече файлове!!Междо другото това е перфекният начин за сваляне в кеша от другите методи споменати по горе,стига да можем да го направим!!
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • #78
        До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

        Ми като гледам си се измъчил малко
        Виж отново предоставеното от мен клипче там съм показал именно как като селектираш дадена област си избираш нивото на картата, типа на каратата която автоматично да се свали освен това програмата има и настройки които да ти заменят само стария кеш за дадена област при разлика в датите например. Освен това просто няма смисъл да обикаляш с мишката районите и да се зареждат и освен това за да записва трябва да използваш не само режима онлайн а този комбиниран с четене от кеша и зареждане такъв онлайн. Предполагам че както си писал по-горе си ползвал именно само режима онлайн който се зарежда временно след което се трие от програмата.

        Коментар


        • #79
          До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

          Изтеглих за проба малко карти от Google landscape.Идеята ми беше да намеря в кеша къде са тайловете и калибровките им ,да ги събера в една пака и да отворя с Гмаппер, но не намерих изобщо калибровките.Някой да има идея къде да ги търся и изобщо как да отворя с ГМ?

          Коментар


          • #80
            До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

            По принцип кеша не се чете с отделни файлове с калибровка, всяко едно име на тайл от кеша съответства на дадена зона от земната повърхност като координати и именно което се чете от съответните програми. Даже из нета го има описан формата на тайловете на гугъл като номерация. По-лесно ще ти е да експортнеш наново дадена зона от САСПланета например насечена на повече файлове (това можеш да си го избереш при експорта) и после да ги заредиш в Глобал Мапер, за който не знам дали може да чете оригиналния кеш на Гугъл Мапс.

            Коментар


            • #81
              До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

              По-лесно ще ти е да експортнеш наново дадена зона от САСПланета например насечена на повече файлове (това можеш да си го избереш при експорта) и после да ги заредиш в Глобал Мапер, за който не знам дали може да чете оригиналния кеш на Гугъл Мапс.

              Никъде по менютата на САС не намерих експорт или save as опция,за да докарам в приемлив за четене от ГМ вид.

              Коментар


              • #82
                До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                Ако експортнеш даденото изображение с калибровка за Озиексплорер няма как да не можеш да го отвориш изображението в Глобал Мапер.
                Предполагам че знаеш как да експортнеш дадена опция в калибрирано изображение или зададено на броя парчета на които да се насече то ако е по-голямо като резолюция?

                Коментар


                • #83
                  До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                  Точно със САС не знам, за това питам.Никъде не видях експорт, камо ли опции за насичане. Ако някъде има нещо по темата, бих прочел.Имам тилове в кеша и ГМ. Освен ако нямаш пред вид Мапедит-ако става с фри версията-не съм пробвал още.
                  Последно редактирано от 100yanov; 21-12-09, 11:57.

                  Коментар


                  • #84
                    До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                    В САС планетата (с интерфейс на английски):

                    Operations -> Select -> Square-wave area (или Alt+R)
                    избираш си област от картата
                    страница "stick" -> избираш си желания мащаб, слагаш отметка да създаде .map файл, във split scene избираш на колко парчета да реаздели експорта хоризонтално и вртикално.
                    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                    Коментар


                    • #85
                      До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                      Да Дхв правилно е написал стъпките, но имам една забележка мисля че бързата комбинация Alt+R зависи от това как сам си я настроил така че може да не е същото при теб, поне при мен не са зададени хоткей бутоните (може и проблема да е в мен при ъпдейта на програмата да са се изтрили стандартните конфигурации ). Между другото безплатната версия на Мапедит не може да работи с кеш на Гугъл Мапс така че ти трябва друга оправена.

                      Коментар


                      • #86
                        До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                        Благодаря и на двамата, всичко е ток и жици.Между другото,icpart,много точно формулирано за Мапедита

                        Коментар


                        • #87
                          До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                          Мислите ли, че си струва да се свали като слой landscape от Google maps? Tova e все пак една от разликите между Google earth i Google maps- първата има 3Д, а втората- няколко опита за визуализиране на терена чрез хоризонтали, та ако се свали, би могло да се налага върху 3Д на Gearth за визуализация.Аз свалих част от ЮЗ БГ , но си иска време, та за това повдигам въпроса.Реките са зле, но иначе хоризонталите май стават за общ изглед, а има и шадер ефект.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #88
                            До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                            Мда не е лошо като идея и по принцип нивото на покритие е до 16 така че и кеша ще е по-малък. Ако ти трябва да се види нещо като обща представа върши работа но и стъпката на хоризонталите е малко голяма. Може и аз да почна да свалям също като за начало Североизточната част.

                            Коментар


                            • #89
                              До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                              Първоначално публикуван от 100yanov Преглед на мнение
                              Мислите ли, че си струва да се свали като слой landscape от Google maps? Tova e все пак една от разликите между Google earth i Google maps- първата има 3Д, а втората- няколко опита за визуализиране на терена чрез хоризонтали, та ако се свали, би могло да се налага върху 3Д на Gearth за визуализация.Аз свалих част от ЮЗ БГ , но си иска време, та за това повдигам въпроса.Реките са зле, но иначе хоризонталите май стават за общ изглед, а има и шадер ефект.
                              До колкото разбрах източникът на данните на Гугъл мапс и на новата топографска карта на Европа Garmin Europe_Recreational_Map_v-3 е един и същи. Ако наистина е така това би те улеснило много.

                              Коментар


                              • #90
                                До: SAS.Планета - въпроси и проблеми

                                Само че хоризонталите от тази карта на съвпадат с тези от Гугъл Мапс при сравнението им. Да наистина са близки но се различават. Тези от картата на Телеатлас съвпадат с данните получени от SRTM но данни на Гугъл пак са близко до тези на SRTM но се различават от тях, явно използват незнаен за нас друг източник. Това е доста дискутирано из други теми на подфорума.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X