Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

    отговарям на dhv: Съгласен съм и нека листите от с имена WGSB,L WGSX,L от екселския файл да се считат за невалидни, но обещавам че ще помисля за подходща подредба след като се трансформират ъгловите точки на всеки квадрант. При пресмятането получих точно такива резултати, но ми се видяха абсурдни, все пак не съм спесиалист.

    Поздрави

    Коментар


    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

      Първоначално публикуван от asterix85
      Колега, веднага щом получите право на ЛС ще получите и право на достъп до сървъра Това правило се отнася за всички

      Да трупам мнения ли трябва? Да разкажа няколко вица .....

      За да кажа все пак нещо:
      Към tabak: тук съм качил един от моите екселски файлове:
      http://rapidshare.com/files/232907082/K-3-44.xls.html

      Колони C и D са координатите на ъглите във 1970. Таблицта е с формули, така че може да изчислява координатите за произволен лист, след като се въведат в зелените полета координатите на ГОРНИЯ ЛЯВ ъгъл на листа в 1:100000.
      В трите страници на файла са съответно 1:5000, 1:25000, 1:50000. Номерата на точките са съответно:
      1 - горе ляво
      2 - горе дясно
      3 - долу ляво
      4 - долу дясно
      5 - център (само за 1:25000 и 1:50000)

      След като имаме координатите в 1970, copy/paste на колони B, C, D във нов файл и се записва като текстов. Отваря се този текст със Mapex Transform, конвертира се във WGS84 планови координати и се записва в нов .txt
      Отваря се конвертирания txt със Ексел, копират се новите колони и се заместват (only values) съответните колони за WGS84.

      Ако имахме трансформационните формули за 1970, нямаше нужда от цялата акробатика. Щеше да е възможно директно да се добави custom datum във Ozi и да се калибрират директно картите в 1970-та.
      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

      Коментар


      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

        Грешката действително стига до 50 м за проверени коти, по ГПС и по старите 50К карти. Според Tuono (ако съм го разбрал правилно), тая проекция е добре да се калибрира и по планквадратната мрежа, не само по 4-те ъгъла.

        Някакви нови листи в К9 из Рила и Пирин появявали ли са се ? Много зле иде тоя район ...

        Коментар


        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

          Първоначално публикуван от dido2 Преглед на мнение
          Грешката действително стига до 50 м за проверени коти, по ГПС и по старите 50К карти. Според Tuono (ако съм го разбрал правилно), тая проекция е добре да се калибрира и по планквадратната мрежа, не само по 4-те ъгъла.

          Някакви нови листи в К9 из Рила и Пирин появявали ли са се ? Много зле иде тоя район ...
          Четирте точки са напълно достатъчни.
          Отклоненията в котата се дължат на друго, котите от топографските карти са коректни.
          Георги Тонев

          Коментар


          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

            Понеже наистина нещата с картите се омотаха ,имам следното предложение към pacific – да направи 3 отделни папки 5 000(5к) ,25 000(25к) и 50 000(50к)в папка топографски карти и да премести картите от съответните машаби в тях.Освен това според мен не е необходимо за всеки квадрат да има отделна папка(к-3-12,к-3-13 и т.н)Друго което забелязах е,че картите които качих мащаб 1:25 000 (а именно : K-9-13-G-g(Komshtitza).jpg, K-9-13-G-v(Golesh).jpg, K-9-14-G-g(Zverino).jpg, K-9-14-G-v(Gara Lakatnik).jpg, K-9-14-V-g(Zimevitza).jpg, K-9-14-V-v(Gintzi).jpg, K-9-15-V-a(Ignatitza).jpg, K-9-23-B-a(Kalotina).jpg, K-9-23-B-b(Godech).jpg, K-9-23-V-a(Tryn).jpg, K-9-23-V-b(Lyalintzi).jpg, K-9-24-A-a(Breze).jpg, K-9-24-A-b(Iskretz).jpg, K-9-27-V-g(Iganovo).jpg, K-9-27-V-v(Hristo Danovo).jpg, K-9-47-A-a(Malak Chardak).jpg, K-9-47-A-b(Trud).jpg, K-9-47-A-g(Plovdiv).jpg, K-9-47-A-v(Calapica).jpg, K-9-47-B-a(Striama).jpg, K-9-47-B-v(Rogosh).jpg, K-9-47-G-a(Krumovo).jpg, K-9-47-V-a(Brestovica).jpg, K-9-47-V-b(Kuklen).jpg, K-9-54-G-a(Goliam tipik).jpg, K-9-54-V-b(Vlahi).jpg, K-9-54-V-g(Ploski).jpg, K-9-56-G-a(Devin).jpg, K-9-56-G-g(Mugla).jpg, K-9-56-G-v(Trigrad).jpg, K-9-56-V-b(Borino).jpg, K-9-56-V-g(Zmeitza).jpg, K-9-57-A-a(Orehovo).jpg, K-9-57-A-v(Zabyrdo).jpg, K-9-57-V-v(Stoikite).jpg(някои от картите ми се повтарят с карти от dhv ,но са с различно качество)) са или в папките с 5 000 –те карти или в отделни папки, което не е необходимо и моля pacific да ги премести където им е мястото.Само предлагам де .. pacific си знае най-добре как му е удобно да организира нещата.И с риск да стана досаден пак ще помоля имащите – МОЛЯ дайте картите в квадрати К-9-47;К-9-56 и К-9-57(от Пловдив до Смолян и западни Родопи. Колкото до картите на Рила(К-9-44 и К-9-45) и Пирин(К-9-54) и аз се присъединявам към молбата на dido2(аз качих 3 листа Пирин K-9-54-G-a(Goliam tipik).jpg, K-9-54-V-b(Vlahi).jpg, K-9-54-V-g(Ploski).jpg,обаче едно птиче прилет не прави)

            Коментар


            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

              Първоначално публикуван от dhv
              Един въпрос и от мен: за този сървър ли става въпрос: ftp.offroad-bulgaria.com? И къде по-точно се намират директориите с картите? Защото искам да изтегля К-9-64 и К-9-65, които нямам все още.
              Колега dhv , от тук https://htftp.offroad-bulgaria.com/n...4%2c65nepalni/ можеш да изтеглиш някои от листите в К9-64 и К9-65. За съжаление не са всички , но това има на ФТП-то предоставено от колегите.
              ........
              Колега marnikolov , на ФТП-то има някакво количество картни листи в мащаб 1:5000 (вече не помня кой точно ги качи) , но са незначително количество хаотично в няколко папки....Пък и доколкото разбирам картата 1:5000 ще бъде предмет на друга тема...
              ..Ама верно голяма каша е на ФТП-то....

              Аз се опитвам , доколкото мога , да изтеглям , подреждам и допълвам всичко което излиза за Проект 25000 , с надеждата постепенно да комплектовам зоните , да ги преобразувам в ozf2 файлове готови за зареждане в GPS и да ги публикуваме на подходящо място.

              Коментар


              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                На временното фтп на спелеото в мойта папка icpart започнах да качвам малка част обработени изображения на картите от зона K7 с цел по добро качество и използването им в Озиексплорер и последващо конвертиране за GPS и OziexplorerCE.

                Коментар


                • Поздрави за всички учатници във форума.
                  В случая специални адмирации за VECTOR, който предостави Разграфката на зоните в 1970 г. Без тях не бих изпратил едно практично приложение на Координатите на К7_25000 в 1970 и WGS84. Добавил съм допълнителна колона за градове и селища. Даден е пример само част от зона 46 и 47 на К7. Малко разяснение: Натискате бутона филтър "Zones 1:25000" и получавате всички картни листове подредени по име. Избирате търсения от вас картен лист и виждате координатите в 1979 и WGS и всички "градове и селища, които са в избрания картен лист.(Направено е за К7-46-Бг). Всеки може да си допълни нформацията по този начин за потребителските за него зони. Другата възможност, която предоставя тази таблица е: (Преди да започнете трябва да сте уверени, че в колона "Zones 1:25000" филтъра е в позиция "ALL").Отивате в колона "Градове и селища": Натискате бутона филтър и търсите необходимото селище. Избирате го и получавате информация в кои картни листи е разположено търсеното от Вас селище. Дал съм пример с "Варна".
                  Координатите са само Зона К7 и мащаб 1:25000.
                  Прикрепям допълнително два файла за онагледяване и един на общата картина на картните листи. Последното е за оценка от геодезистите на прафилността на трансформация.
                  Дискусията за дадено "НЕЩО" допълва информацията на който и да е участник в това "НЕЩО" с непотварящата се информация на останалите участници.
                  В това е силата на форумите.
                  .................................................................................................
                  Не видях прикачени файловете и затова ги изпращам с надежда да се появят във форума.

                  Поздрави
                  .................................................................................................
                  Вече се получи резултат от трансфера.
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от asterix85; 17-05-09, 16:01.

                  Коментар


                  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                    Предлагам следната схема: на временното фтп ви правя папка Топографски карти. Систематизирайте в отделни папки различните карти, такак както искате да ги виждате и тук, на тукашното фтп. Няма да трия карти докато не ми кажете.
                    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                    Коментар


                    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                      icpart много добър резултат.Ако можеш да споделиш как го постигна..Pacific-направих няколко папки на временния сървър в топографски карти.Искаш ли отново да се качат всички карти?

                      Коментар


                      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                        Започнах да качвам отново k3 1:25 000 с всичко дадено до момента на временното ftp в папка 25к

                        Коментар


                        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                          Картите съм ги обработвал в Gimp като горе долу съм следвал следните стъпки:
                          1. Оправя се баланса на бялото с един специален скрипт white balance.
                          2. После съм оправил нивата на цветовете за да станат по наситени и тъмни съответни и да не е бледо изображението.
                          3. Прилагам изострящ филтър за да се подобрят контурите на елементите по картата там на тези при които е необходимо и се виждат леко размазано като се използв unsharp mask или още един специален скрипт за същата цел. Избора от двата се прави в зависимост от качеството на изображението.
                          В общи линии е това което съм правил по картите с тези 3 стъпки.

                          Коментар


                          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                            Първоначално публикуван от piz Преглед на мнение
                            .............Искаш ли отново да се качат всички карти?
                            Не е мужно. Само кажете как да се подредят след обработката на всички карти.
                            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                            Коментар


                            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                              Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
                              Не е мужно. Само кажете как да се подредят след обработката на всички карти.
                              OK.Повече няма да качвам.Мисля, че ако картите се подредят в четири папки 5к,10к,25к и 50к няма да има никакво объркване.

                              Коментар


                              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                                Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                                Картите съм ги обработвал в Gimp като горе долу съм следвал следните стъпки:
                                1. Оправя се баланса на бялото с един специален скрипт white balance.
                                2. После съм оправил нивата на цветовете за да станат по наситени и тъмни съответни и да не е бледо изображението.
                                3. Прилагам изострящ филтър за да се подобрят контурите на елементите по картата там на тези при които е необходимо и се виждат леко размазано като се използв unsharp mask или още един специален скрипт за същата цел. Избора от двата се прави в зависимост от качеството на изображението.
                                В общи линии е това което съм правил по картите с тези 3 стъпки.
                                Ако се обработят и другите карти с лошо качество ще бъде супер.Само дето май ще трябва да се включим повече хора.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X