Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

    Здравей 100Yanov,
    Една малко по реалистична картинка рендирана със Civil3D. В Civil3D можеш да си визуализираш, доста на брой голям брой стилове. Неудобното е че и потребителя трябва да работи с него.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

      Здравей,Tabak. Нещата пак клонят към създаване и рендериране на ДЕМ, предлагам да ги обсъждаме там.

      Коментар


      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

        Допълнителни карти за речните басейни:
        http://www.wabd.bg/bg/index.php?opti...d=16&Itemid=32
        Третата под ред е наистина изглежда добре направена
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от tabak; 31-01-10, 06:19.

        Коментар


        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

          Здравей, Табак. Можеш ли да ми пратиш файлче с настройки за 3D Civil. Благодаря предварително
          П.П. Извини ме за нахалството и мързела,а колегите за спама
          Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

          Коментар


          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

            Пращам ти файла. Но то няма никакви настройки или искаш да кажеш надстройки. Ако така да. Файла е за обучение. Да не се използва за практическа работа.. Въпреки че може да е верен. Помислих че става въпрос за файла от друга тема. Файла в пост # 376 съм го правил текущо и не съм го запомнял. Но предложеният също може да ориентира.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от tabak; 31-01-10, 11:16.

            Коментар


            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

              Браво Табак намерил си доста интересни тематични карти за защитените местности. Даже в линка http://eea.government.bg/zpo/index_additional.jsp който даде има готови GIS данни за shp формат с националните резервати и защитени местности.
              Между другото и аз нещо не можах да намеря тази карта в по-горния линк
              http://forum.offroad-bulgaria.com/at...6&d=1264587154
              Последно редактирано от icpart; 31-01-10, 13:19.

              Коментар


              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                Здравей Icpart,

                Точното място е:

                http://www.bg-parks.net/main.php?act...ct1=rez&rec=88
                Трябвало е малко по долу в дадеия от мен сайт да отидете в записаната тема "национални паркове"

                Коментар


                • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                  Мерси, колега Табак
                  Утре ще го гледам,идеята ми беше да крадна нещо наготово
                  Поздрави
                  Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                  Коментар


                  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                    Ilko75Bg
                    Изпращам ти файла, но е генериран с хоризонтали през 25 м.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                      Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                      Качих новите 5-хилядни карти, папка /Others/Rabota po topografski karti-NE TRII/dhv/Topo 5000.
                      Така и нямам време да ги калибрирам засега, поне качвам картинките - 55 броя, по малко около Вълчедръм, Карнобат и Петрич, както и гр. Кюстендил.
                      Често чета тези форуми, но досега не съм участвал.
                      Реших обаче да пиша, понеже се опитвам да намеря карти на България 1:5000, 1:25000.
                      Също старите карти от 1933, за които писа един от участниците.
                      Може ли някой да даде линк за сваляне?
                      Става дума за обикновени листи .tif, .jpg, .bmp и т.н.
                      Благодарен предварително

                      Коментар


                      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                        Здравейте,

                        днес прикачих обещаните карти за приграничната област с Република Сърбия. Тези карти са интересни с нетипичната за руските и българските карти разграфка, както и с различното си оформление. На тях има и детайли, липсващи на нашите генералщабни карти. Надявам се да бъдат от полза.

                        Коментар


                        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                          Първоначално публикуван от Caracondzul Преглед на мнение
                          Здравейте,

                          днес прикачих обещаните карти за приграничната област с Република Сърбия. Тези карти са интересни с нетипичната за руските и българските карти разграфка, както и с различното си оформление. На тях има и детайли, липсващи на нашите генералщабни карти. Надявам се да бъдат от полза.
                          От къде мога да ги изтегля?

                          Коментар


                          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                            Оттук
                            hййp://www.bgspeleo.info/others/Others/Rabota%20po%20topografski%20karti-NE%20TRII/Caracondzul/

                            Коментар


                            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                              Здравейте,

                              Интересуват ме карти за Българското черноморие и по-точно чисто морски карти, където са отбелязани забранени зони, фарватери, плитчини и тн... Ако някой даде линк, ще съм много благодарен.
                              Последно редактирано от Pacific; 25-02-10, 17:20.

                              Коментар


                              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                                Първоначално публикуван от outdoor Преглед на мнение
                                Здравейте,

                                Интересуват ме карти за Българското черноморие и по-точно чисто морски карти, където са отбелязани забранени зони, фарватери, плитчини и тн... Ако някой даде линк, ще съм много благодарен.
                                Бутона "Търсене" използва ли?
                                LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X