Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

    Ох, аз сигурно съм идиот, но така и не разбрах къде аджеба се качват тези карти?!
    Спелео-то, ФТП-то... общия акаунт, ала-бала.

    Дайте някой линк, плийз.
    Георги Тонев

    Коментар


    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

      На спелеото:

      /Others/Rabota po topografski karti-NE TRII
      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

      Коментар


      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

        Първоначално публикуван от piz Преглед на мнение
        Ако има някакви проблемни файлове ,кажете кои са ,за да ги кача отново.
        "3239.jpg" не е целия, липсват "1537.jgw" и "3240.jpg"

        Коментар


        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

          Първоначално публикуван от 1000 Преглед на мнение
          "3239.jpg" не е целия, липсват "1537.jgw" и "3240.jpg"
          3239 е целия, 1537.jgw го качих , 3240 го нямам.

          Коментар


          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

            За тези, които искат да си генерират .map файлове за качените от PIZ копмлект файлове за карти, напомням, че DHV обясни как се прави това по-горе за един или за всички файлове в намиращи се в определена директория:
            1. Старт на OZI
            2. Избор на File->Import MAP -> All DRG Maps... или Single DRG Map( за една карта )
            3. Избор и старт

            ( През междинните комуникации с програмата изберерете Map Datum WGS84 and Map Grid Zone 35N. За Map Projection изберете по ваш избор UTM или Lat/Long )

            Резултат map файлове
            Успех
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от tabak; 25-06-09, 12:44.

            Коментар


            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

              Колеги,
              Някой успя ли да създаде работещи .map и .ozfx3 файлове от предоставените от PIZ ( чудесна работа , PIZ !!) картни листи в .jgw формат ? Аз се опитах чрез Img2ozf , получи се както и трябва двойката файлове , заредих ги в покета , Озито на покета ги разпознава , мога да ги разглеждам , но упорито отказва да навигира по тях ! Предполагам че проблема е в странния map datum - NAD27 CONUS ( каквото и да значи това )
              С една дума - някой успя ли да подкара тези карти на Ози в реален навигационен режим ?...и как ?

              ПП

              Опааа....Разбрах си грешката .При внасянето в Ози излиза прозорец в който Озито пита за map datum и map grid .Задължително се дава WGS 84 и 35N.То колегата го написал по-горе , ама от бързане кой да чете .....
              Последно редактирано от nisanterano; 02-07-09, 20:52.

              Коментар


              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                Правилно ли си настроил за датума в IMG2Ozf програмата, сложи ги същите настройки както за входния формат. Иначе импорта в Озиексплорер става лесно и ако следваш стъпките описани от Табак не би трябвало да имаш проблеми, но за всеки случай ги прикачвам map файловете готови. Иначе аз не съм тествал на ПДА още тези карти предоставени от PIZ но ако правилно си направил настройките l IMG2Ozf са същите като на map файловет не би трябвало да има проблеми иначе е наистина проблема в датума. Сложи WSG84 за датум и UTM за проекция на 35 зона при направата на ozf3 файловете.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                  Момчета, нека някой да систематизира кои карти липсват, та да мога да ги набавя!
                  Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                  Коментар


                  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                    ОК, започвам.
                    Дано да успея до довечера. Върху схемите с разграфката на зоните ще задраскам всички НАЛИЧНИ карти. останалите са липсващите.
                    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                    Коментар


                    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                      Качих схемите с наличните карти на спелеото, в доректория:
                      /Others/Rabota po topografski karti-NE TRII/Tanase

                      Отделно съм направил схема на картите на Източна България, които са нарязани в друга разграфка. Нанесъл съм ги върху разграфката в 1970 за да се направи връзка кои райони липсват.
                      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                      Коментар


                      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                        Здравейте.Бих искал да помогна, стига картите, които намеря, да са с необходимото качество.Къде и как да изпратя няколко ,за да прецените?

                        Коментар


                        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                          Първоначално публикуван от 100yanov Преглед на мнение
                          Здравейте.Бих искал да помогна, стига картите, които намеря, да са с необходимото качество.Къде и как да изпратя няколко ,за да прецените?
                          Направи си папка в хттп://bgspeleo.info/others/Others/Rabota po topografski karti-NE TRII/ и ги качи там.

                          Коментар


                          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                            Първоначално публикуван от 100yanov Преглед на мнение
                            Здравейте.Бих искал да помогна, стига картите, които намеря, да са с необходимото качество.Къде и как да изпратя няколко ,за да прецените?
                            Колега Стоянов , погледни този линк http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...62&postcount=5 .
                            Направи на спелеото папка с име "100yanov" , в папката "rabota po topografski karti - NE TRII ".Там можеш да качиш нещата с които смяташ че можеш да бъдеш полезен .
                            Успех !

                            Коментар


                            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                              браво на dhv за разграфката,но може да се махнат от наличните карти к-9-47(целия квадрат,защото са черно бели и с лошо качество)за да се намерят по добри карти.

                              Коментар


                              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                                Направих папка "Trafic", защото 100yanov беше временна регистрация,докато админите ми възстановят паролата на стария ник...те па нещо се опънаха...както и да е - качих няколко карти , проблема е, че нещо не ще да се тегли, а се опитва да се отвори от браузера и излизат маймунки. Какво съм омазал?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X