Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

    Видях ги. явно са подреждани в някаква ГИС и после са нарязани с друга разграфка. Картите са с много по-добро качество от съществуващите, и освен това са геореферирани. Най-добре да се качат всичките.
    Само трябва да се намери начин да се генерират .map файлове за Ози, в момента картите са геореферирани със .jgw файлове.

    п.п вече намерих начин, Озиексплорер си ги разпознава сам, през Import Map -> DRG. Всичките могат да се конвертират наведнъж.
    Последно редактирано от dhv; 15-06-09, 16:29.
    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

    Коментар


    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

      Само мога да кажа, че изображенията изглеждат перфектни спрямо по-голямата част от представените до сега. Icpart and DHV са абсолютно прави да се качат всичките на сървъра. Май че трябва да бъдат такива входните карти за калибриране в OZI??

      Коментар


      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

        Започвам да качвам,но ще стане на етапи.Все пак не съм в Бг и връзката към фтп-то ми е към 25-40к.
        Между другото браво на DHV за отличната работа(картите които бях качил на парчета)Очаквам и другите карти

        Коментар


        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

          Браво на Танасе - с един квадрат сме по-близо до Пловдив и Родопите.

          Коментар


          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

            Първоначално публикуван от piz Преглед на мнение
            Браво на Танасе - с един квадрат сме по-близо до Пловдив и Родопите.
            Чакам още... не знам кога ще дойдат?
            Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

            Коментар


            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

              За тези, които искат да оцнят да оценят съответствието между координатите на точки предоставени и "nisanterano" и същите получени след конвертирането на 1644 и 1645, съгласно начина предложен от DHV. Нямам намерение да обработвам статистически данните, но видимо нещата стоят значително по-добре отколкото при карти с почти неприемливо цветово качество.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                Здравейте,
                Попаднах на карти 1:5000(поне такава ми е информацията понеже не можах да отворя файловете) сканирани, някаде около 1997 -98 г. Били са сканирани в TIF формат после в този, които ше Ви представя с български софтуер(Телус), който сигурно вече не съществува и вероятно е бил DOS версия. Ако някой може да помогне да се четат от някаква програма, ще може да се качат на спелеото.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                  Това явно е някакъв затворен вътрешнофирмен формат, при това български, за който абсолютно никаква информация не излиза.
                  Мисля че няма шанс да се отворят тези карти.
                  "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                  Коментар


                  • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                    Отворят се със CADIS 5 Demo for Windowс. Не мога да преценя възможностите им за употреба, но според мен е изображенията са с много ниско качество или са част от такива.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от tabak; 18-06-09, 11:51.

                    Коментар


                    • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                      На вниманието на PIZ:
                      Здравейте,
                      Още един път адмирации и благодарности на Вас и на всички, които са работили върху това което ни предоставяш за използване. Докато предоставяш информацията в спелеото, моля ако е възможно да коригирате 2337.map файла и може би съответстващия му 2337.jgw. Не знам поради какви причини, но липсва долната четвърт на 2337.map(Поне при ме липсва).

                      Привет ,

                      tabak

                      Коментар


                      • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                        tabak, файла си е наред. Свалил си го докато още не е бил цял - точно в момента се е качвал на сървъра. Свали го отново.
                        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                        Коментар


                        • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                          Всичките налични карти са качени на спелеото.(Има малки липси около Силистра ,но.......нека и други да се включат )Моля DHV и Vector да ги изтеглят ,за да ги изтрия. DHV - тези карти ще ги преоразмеряваш ли? И кога ще са готови останалите листове,които качих на парчета(k-3-43-Gv(kaleno vryh)k-3-44-Av(zamfirovo);k-3-44-Ag(beli izvor);k-3-44-Vb(gorno orizovo)k-3-44-Ga(vratza);k-3-44-Vv(drujevo);k-3-44-Vg(milanovo);k-3-44-Gv(svinovete);k-3-44-Gg(mezdra);k-3-56-Va(brezovo);k-3-56-Vb(ribaritza);k-3-57-Va(Cherny Osym);k-3-57-Vv(ambaritza);k-3-56-Gg(lepenyat);
                          K-9-27-Vv(Hristo Danovo):k-9-27-Vg(iganovo);K-9-23-Va(Tryn);k-9-23-Vb(lyliantzi);
                          k-5-12-Gb(topuzi);k-5-13-Va(zelenik);k-5-13 Vb(byala palanka):k-5-13-Vv(shivachevo);k-5-13-Vg(novachhevo)
                          k-9-13-Gv(gplesh_;k-9-13-Gg(komshtitza);k-9-14-Vv(gintzi);k-9-24-Vg(zimevitza);k-9-14-Gv(gara lakatniak);k-9-14-Gg(zverino);k-9-15-Vv(ignatitza);k-9-23-Ba(kalotina);k-9-23-Bb(godech);k-9-24-Aa(breze);k-9-24-Ab(iskretz))
                          Имам и следната молба - моля да се обработят и калибрират картите от Танасе к-9-46,защото са с лошо качество(размазани)

                          Поздрави

                          Коментар


                          • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                            Изтеглил съм всички карти. Няма да ги пипам по никакъв начин, картите са изправяни и са геореферирани. Ако се промени размера им, това означава че трябва да се калибрират наново, което е почти невъзможно, предвид разграфката им. Може да се намали размерът им при конвертиране към ozf2 формат, за по-удобно ползване в PDA.

                            Остави ги ако иска и друг да ги тегли. Вместо да се трият, трябва Pacific да ги премести на сървъра с картите.

                            Останалите карти още не съм ги изправил, сега издаваме проекти, и почти нямам време в момента. Картите от Танасе са изправяни, ще видя дали може да се направи нещо друго, но няма начин да станат по-ясни. Просто не са на фокус, не знам как са сканирани.
                            "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                            Коментар


                            • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                              Добре,а може ли да качиш .map файловете на к-9-46 и на картите които качих ако вече си ги конвертирал.
                              Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                              Изтеглил съм всички карти. Няма да ги пипам по никакъв начин, картите са изправяни и са геореферирани. Ако се промени размера им, това означава че трябва да се калибрират наново, което е почти невъзможно, предвид разграфката им. Може да се намали размерът им при конвертиране към ozf2 формат, за по-удобно ползване в PDA.

                              Остави ги ако иска и друг да ги тегли. Вместо да се трият, трябва Pacific да ги премести на сървъра с картите.

                              Останалите карти още не съм ги изправил, сега издаваме проекти, и почти нямам време в момента. Картите от Танасе са изправяни, ще видя дали може да се направи нещо друго, но няма начин да станат по-ясни. Просто не са на фокус, не знам как са сканирани.

                              Коментар


                              • До: Топографски карти(калибрирани и готови за ползване от GPS)

                                Ако има някакви проблемни файлове ,кажете кои са ,за да ги кача отново.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X