Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографска карта за Андроид

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Топографска карта за Андроид

    OruxMaps Descktop?
    Nothing comes from nothing...

    Коментар


    • #17
      От: Топографска карта за Андроид

      Най-добре е OziExplorer, доколкото знам вече има версия за Андроид. С него се ползват произволни калибрирани растерни карти, най-добре военните 50-хилядни от Генщаб, или нашите цивилни 1:25000.
      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

      Коментар


      • #18
        От: Топографска карта за Андроид

        Здравейте.
        Тези дни се сетих за тази тема и реших евентуално че е вече време да конвертирам руските топокарти за Osmand и Oruxmaps. Таман започнах да разучавам как стоят нещата с конвертацията на картите но в последствие установих че колегата Ведрин Желязков вече ме е изпреварил с тази идея . По принцип много отдавна използвам неговите конвертирани карти във формат JNX за Гармин приемници и сега днес пак като посетих случайно сайта му установих че ги е конвертирал картите и за двете програми за Андроид.
        http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/
        Търсите "формати" от там си избирате за дадената програма торент или готов файл за сваляне.
        Единствения им недостатък е че обхващат цяла България в един файл и Атлас за Османд като всеки от тях е към 2GB и ако ви интересуват само някои картни листове е излишно губене на място.
        Ако на някой му е интересно как се конвертират картите с помощта на САС Планета директно слагам това ръководство което намерих в 4pda форума. Освен това в САС Планета има и слой с Генщабовските карти така че ако ви трябва малък отрязък от дадена област това е сравнително лесен начин да си конвертирате точно тази част която ви е необходима.
        Относно САС планета теглите тази версия ето тук тъй като тя е най-пълна откъм допълнителни източници на различни карти с допълнения от официално достъпната версия. https://bitbucket.org/sas_team/sas.p...ase.140303.zip
        Код:
        Создание карты для OruxMaps с помощью SAS.Planet
        На большой машине:
        Запускаем SAS.Planet.
        В SAS.Planet:
         - Выбираем требуемый источник (меню Карты)
         - Масштабируем до нужной детальности. Детальность оцениваем визуально.  Для отсканированных карт - полезно взять максимально доступный, потому  что сканы часто плохого качества, и могут потребовать детального  рассмотрения. Для карт "Генштаб (in7ane.com)" - максимальная детальность  соответствует масштабу 15.
         - Смотрим, каков масштаб нужной детальности - слева внизу  z(oom)15
         - Выделяем нужную область (меню Операции - Выделить). Уже можно масштабировать как удобно для выделения.
        
        В окне "Операции с выделенной областью"
        На первой вкладке "Загрузить"
        - указываем источник (Тип карты)
        - указываем масштаб - ранее запомненный 15
        - убираем галочку "Закрыть окно после старта"
        Говорим "Начать". Ждём, пока загрузится.
        В  этот момент SAS.Planet загружает все плашки указанной карты указанного  масштаба в пределах указанного района. При желании - скачанные плашки  можно сохранить.
        
        - повторяем процесс для той карты, которую мы собираемся наложить на основную
        
        Далее - выбираем вкладку "Склеить"
        - указываем источник (Тип карты)
        - указываем масштаб - ранее запомненный 15
        - указываем, что наложить, если надо
        - указываем "Создавать файл привязки" - .map
        Говорим "Начать". Ждём, пока создастся.
        
        SAS.Planet больше не нужен. Запускаем OruxMapsDesktop
        Нам нужна первая вкладка - Converter
        -  указываем Calibration file - ранее созданный в SAS.Planet .map-файл.  После указания .map-файла поле Inage file и остальные заполнятся сами.
        - указываем Map Name - как оно будет в OruxMaps, понятное и запоминающееся.
        -  помня, что у нас отсканированная карта в максимальном масштабе -  указываем Multilayer - 50% и 25%. Соответственно, в OruxMaps на масштабы  14 и 13 сядет картинка нашей карты в два раза мельче исходной - для  нормального просмотра, и в четыре - для обзорного.
        Говорим "Create map". Ждём, пока создастся.
        
        На планшете/телефоне
        Любым  доступным образом копируем каталог с названием нашей карты (содержащий  два файла) с большой машины на мобильный девайс в каталог  /sdcard/oruxmaps/mapfiles/ Можно и глубже, например, в указанном  каталоге создаём каталог MyLand, а в него уже кладём каталоги карт:  MyLand-topo, MyLand-aero, MyLand-openstreet.
        
        Запускаем OryxMaps
        - на верхней панели - выбираем Карты (значёк с планетой) - New Map
        - в появившемся окне, внизу - "Reset Map Sources"
        ждём
        - выбираем вкладку offline
        - выбираем свежесозданную карту
        
        Всё.
        Последно редактирано от icpart; 05-04-14, 08:44.

        Коментар


        • #19
          От: Топографска карта за Андроид

          OsmAnd+ Платената версия е около 11 лева. Има още няколко безплатни приложения за изолинии и различни допълнения за релеф. Ползвам я от няколко години и е най-доброто, на което съм попадал като офлайн навигатор. Платената версия дава възможност за качване на карти от райони в целия свят, базата данни е достъпна и доста лесна за работа, ъпдейтва се през около 3 месеца. Картите са на Опенстрийтмап-в пъти по-добри от гугълските. Скоро обиколих цяла Шотландия само с помоща на това приложение. Учудващата точност и подробности-туристически пътеки, исторически забележителности, места за панорамни снимки и дори кенефите по пътя са обозначени

          Коментар


          • #20
            От: Топографска карта за Андроид

            Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
            OsmAnd+ Платената версия е около 11 лева. Има още няколко безплатни приложения за изолинии и различни допълнения за релеф. Ползвам я от няколко години и е най-доброто, на което съм попадал като офлайн навигатор. Платената версия дава възможност за качване на карти от райони в целия свят, базата данни е достъпна и доста лесна за работа, ъпдейтва се през около 3 месеца. Картите са на Опенстрийтмап-в пъти по-добри от гугълските. Скоро обиколих цяла Шотландия само с помоща на това приложение. Учудващата точност и подробности-туристически пътеки, исторически забележителности, места за панорамни снимки и дори кенефите по пътя са обозначени
            Аз пък си ползвам найтлито бета на Османд което си е като + -са и има същите възможностти без ограниченията на безплатната версия но понякога тя е нестабилна и има разни бъгове. Но който харесва програмата и иска да подпомогне девелопърите на програмата най-добре да си я купи. Аз помагам като развивам Openstreetmap както и някои други ентусиасти. Единствения проблем на Openstreetmap не че Османд са виновни и обикновено неграмотните потребители я плюят е липсата на адресна поддръжка при търсене но като цяло и тази информация доста трудно се набавя. Особено за БГ бих казал че почти я няма. Аз в последно време си играя да подкарам поне търсенето на блокове в кварталите чрез Османд чрез подходящи редакции в Openstreetmap. Засега нещата вървят добре.

            Коментар


            • #21
              От: Топографска карта за Андроид

              Някой тествал ли е тези карти от Ген Щаба дали работят на oruxmaps v.5.5.22? Зарежда картата но е на квадрати всичко - не се чете!

              Коментар


              • #22
                От: Топографска карта за Андроид

                Дават го,че програмата чак от версия 5.5.3, с която съм и аз Орукса чете формат ozf2.При мен всички карти в този формат,не само от Ген Щаба вървят без проблем.Само понякога трябва да се пипне map. файла ,ако вътре не е точно както в ozf2 файла ...Поздрави!
                Не можеш да дадеш повече дни на живота си,но можеш да дадеш повече живот на дните си!

                Коментар


                • #23
                  От: Топографска карта за Андроид

                  Оправих ги! В .map файла, промених текста, разширението на файла от .ozf2 на .bmp !

                  Коментар


                  • #24
                    От: Топографска карта за Андроид

                    Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
                    Има една програмка Soviet Military Maps.. (Ползва старите топографски карти на Руснаците ) Освен това може да сменяте картите към гуггъл и тн. Има я в платен и безплатен вариант.
                    Някой ползва ли безплатната версия на това приложение? Аз го ползвах, но днес ми излиза съобщение, че е спряло. Какви може да са причините?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Топографска карта за Андроид

                      Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                      Някой ползва ли безплатната версия на това приложение? Аз го ползвах, но днес ми излиза съобщение, че е спряло. Какви може да са причините?
                      При мен си работи, даже и в момента.
                      Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                      Коментар


                      • #26
                        От: Топографска карта за Андроид

                        Преинсталирах го и тръгна.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Топографска карта за Андроид

                          Извинете ме за лайшкият въпрос но не може ли да се конвертира офрм топо към иго корто работи на андройд ос?
                          Богат е този който е мъдър. Бъдете богати.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Топографска карта за Андроид

                            Първоначално публикуван от TeneresHell Преглед на мнение
                            Извинете ме за лайшкият въпрос но не може ли да се конвертира офрм топо към иго корто работи на андройд ос?
                            OFRM Topo не е топографска карта, макар че има елементи на такава. И не, не може да се конвертира за да работи на IGO, но за сметка на това се използва безгрижно на Андроид с Garmin Street Pilot.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Топографска карта за Андроид

                              За iPhone има ли топографски карти?
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар


                              • #30
                                От: Топографска карта за Андроид

                                Здрасти,

                                не точно топографска, но ще ти върши работа. Онлайн версията на BGMountains върви на Андроид, iOS, WindowsPhone, Windows на PC - въобще всички възможни варианти. Ето инфо за епълския вариант:


                                http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=96492#96492

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X