Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карти в М 1:200 000

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Карти в М 1:200 000

    Става въпрос за геоложки карти в М 1:200 000, с номенклатура К-34-V (например.)
    Картите са издадени 60-те години и имат географски координати (градуси и минути) по рамката. В каква координатна система може да са тези карти. По самите тях нищо не пише.


  • #2
    От: Карти в М 1:200 000

    Ако в означението K-34-V символът "V" е латинска цифра, то може да се предпложи че координатната системата е Пулково 1942. Мога да кажа със сигурност, ако изпратиш в .rar файл едно или две сканирани изображения.

    Коментар


    • #3
      От: Карти в М 1:200 000

      Годината на издаване не говори ли също за тази система?
      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

      Коментар


      • #4
        От: Карти в М 1:200 000

        Първоначално публикуван от tabak Преглед на мнение
        Ако в означението K-34-V символът "V" е латинска цифра, то може да се предпложи че координатната системата е Пулково 1942. Мога да кажа със сигурност, ако изпратиш в .rar файл едно или две сканирани изображения.
        Да, цифрата е латинско 5. Значи Пулково 1942? Годината на издаване на картите е 1959 г.

        Коментар


        • #5
          От: Карти в М 1:200 000

          Написал съм, може да се предположи, което не означава сигурност

          Коментар


          • #6
            От: Карти в М 1:200 000

            Да, ясно...че не е съвсем сигурно. Но аз пък за Пулково 1942 изобщо не се бях сетила. Ако успея да сканирам част от картата ще изпратя за потвърждение.

            Коментар


            • #7
              От: Карти в М 1:200 000

              За да мога да потвърдя ще ми трябва поне едната половина на картата. По добре ще е тази, която е на юг и малка част от от северната и половина. Освен това да се вижда информацията в долната, лявата и дясна част на картния лист. Доколкото разбрах не са изрязaни градусите и/или метрите за ориентация. Надявам се да има И географски(топографски изображения) върху нея.
              Последно редактирано от tabak; 14-10-10, 08:21.

              Коментар


              • #8
                От: Карти в М 1:200 000

                А за каква карта/и става въпрос, до геоложки го рабрах, но ако са, така да се каже общогеоложки добре, но ако са проучвателни карти, ЛОШО. Правените по това време геоложки проучвания и от тях доклади са в секретни, понякога толкова секретни проекции, че някой от тях никой вече не ги помни (за съжаление буквално). Моят съвет е, такава карта, особено в мащаб 200К да се геореферира по ТТ или ако няма, по градове. Дори и по реки да бъде направено пак би било коректно изхождайки от факта, че те са били един от основните ориентири при картировката.

                Коментар


                • #9
                  От: Карти в М 1:200 000

                  Три броя картинки на част от геоложка карта(1:200000) насложена върху GEarth. Естествено не е за територията на Република България. В България всичко е тайнствено секретно
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от tabak; 15-10-10, 11:40.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Карти в М 1:200 000

                    Ами принципно и аз съм против засекретяването на картите, използвайки, меко казано, извратени проекции, но има голяма разлика между видовете карти, когато една карта е правена с цел доказване запаси на редки метали примерно, нелогично е всеки да има достъп до нея. В България тези доклади, с такъв тип карти са попаднали в кого ли не, по много различни пътища, просто не умеем да пазим, в тях са инвестирани в много пъти повече средства отколкото в примерно топографските. Затова според мен е напълно нормално да са си в засекретени проекции, друг е въпросът за изработката .
                    Колкото до показаните от колегата tabak, това са някакви карти показващи някакви кредни скали (поне би трябвало) и вярно има някакви отбелязани, мисля, сондажи, но не е описано какво са открили сондажите. Такъв тип карти и в България са си в предимно 50та и не са секретни.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Карти в М 1:200 000

                      Не съм специалист, но към нея има още две други карти заедно със доклад(обяснителна записка) от 73 стр. Наистина са от 59 г., но се намират и такива от1995 г. Да съгласен съм, че трябва даима засекретени карти, но да не не правило за всичките налични. Мога да изпратя някъде информацията за преглед - например в папката на 100yanov.

                      P.P- Допълнителна информация към картата в която се виждат и дълбочините за отделните елементи.

                      Изпратени ни са в директорията на 1000yanov.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от tabak; 15-10-10, 14:39.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Карти в М 1:200 000

                        Първоначално публикуван от tabak Преглед на мнение
                        Мога да изпратя някъде информацията за преглед - например в папката на 100yanov.

                        P.P- Допълнителна информация към картата в която се виждат и дълбочините за отделните елементи.
                        Няма проблем, качвай.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Карти в М 1:200 000

                          М да в България много хора биха казали, че и едната от тези трябва да е засекретена, но едната е "нормална" геоложка карта по свити (поделения на скалите, дълго е за обяснение). Другата доколкото разбрах (руския ми куца) е със сондажи за миерална вода. Вярно водата си е вода, всеки я пие ама не става дума за толкова пари и завъзможност за производство на оръжия.
                          ... А то имало и трета, мислех, че тифа дублира друга. Но и той не е за засекретяване. Всеки геолог, а и несамо, може да види къде има подходящи пясъчници и а варовици за извземване, а шлиховите проби (кръгчетата по реките) са сравнително евтини.
                          Последно редактирано от the_sandman; 15-10-10, 15:01.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X