Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е Гармински формат NT?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво е Гармински формат NT?

    Здравейте, колеги!
    Понеже GPS-а ми е възстаричък (Garmin GPSMap 60CS), не мога да качвам в него карти, които са във формат NT. От друга страна съм свикнал с него и много си го харесвам, а не ми се дават няколкостотин лева за 60CSx, който май поддържа NT, но иначе е съвсем същия. Е, има и слот за SD, но всичко останало е същото. Та във връзка с горното имам два въпроса :
    1. Що е то фoрмат NT и защо последните версии на почти всички карти минават на този формат?
    2. Има ли конвертор който да преобразува NT формата в някакъв по-стар и разбираем за по-старите GPS-и формат?
    Ако има писано по тази тема, не съм го видял, за което се извинявам и моля за линк.
    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

  • #2
    До: Какво е Гармински формат NT?

    NT е нов по-оптимизиран формат, при който размера на крайния картов файл е значително по-малък от предходния формат.
    По-важното е, че няма друг компилатор за NT карти, освен Garmin.
    За сега няма други програми отварящи или създаващи този формат.
    Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
    GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

    Коментар


    • #3
      От: До: Какво е Гармински формат NT?

      Ето и списък на апаратите Гармин, които НЕ поддържат NT формат.
      Прикачени файлове
      Nothing comes from nothing...

      Коментар


      • #4
        От: Какво е Гармински формат NT?

        Следната програма "MapReverseConverterENU.exe" преобразува NT Европейските MapSource карти в старите MapSource формати.
        Доколко е ефективно не знам. Не съм пробвал.
        Последно редактирано от tabak; 10-01-11, 19:27.

        Коментар


        • #5
          От: Какво е Гармински формат NT?

          Тя картата пак си остава NT формат. Обаче можеш да отвориш новите CNEU (които вече се виждат само в MapSource 6.15.XX) със старите версии на MapSource. Пак повтарям , картата си остава NT формат

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X