Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карта на Гърция за Garmin - Auto drive Hellas

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Търся подробна карта на Гърция ?

    Първоначално публикуван от crazyhorse Преглед на мнение
    Тоя Jet Mouse 1.3 нищо не отключва, или аз не знам как да бачкам с него. На моето Nuvi 200 слагам екстрактнатата с униекстракт карта на Гърция версия аутодрайв хелас 1.3, слагам номера на устройството и FID на картата който е 821, генерира ми кода за устройството и кода за катата, слагам кода за картата в gmapprom.unl файла и ми дава че е заключена картата, къде греша и има ли значение дали слагам малка или голяма буква на номера на устройството като го въвеждам в генератора. Аз пробвах да сложа и двата кода в унл файла и пак не стана, и с голяма и с малка буква пробвах и пак нищо.
    Напиши gmapsupp.unl.

    Коментар


    • До: Търся подробна карта на Гърция ?

      Първоначално публикуван от crazyhorse Преглед на мнение
      Тоя Jet Mouse 1.3 нищо не отключва, или аз не знам как да бачкам с него. На моето Nuvi 200 слагам екстрактнатата с униекстракт карта на Гърция версия аутодрайв хелас 1.3, слагам номера на устройството и FID на картата който е 821, генерира ми кода за устройството и кода за катата, слагам кода за картата в gmapprom.unl файла и ми дава че е заключена картата, къде греша и има ли значение дали слагам малка или голяма буква на номера на устройството като го въвеждам в генератора. Аз пробвах да сложа и двата кода в унл файла и пак не стана, и с голяма и с малка буква пробвах и пак нищо.
      Значи, 25 цифрения генериран код на устройството слагаш в файл sw.unl, а този на картата в gmapprom.unl или както там ти се казва .img-то. Трите файла слагаш в директория Garmin и си ти... Успех!

      Коментар


      • До: Търся подробна карта на Гърция ?

        Първоначално публикуван от zgeorgiev Преглед на мнение
        Значи, 25 цифрения генериран код на устройството слагаш в файл sw.unl, а този на картата в gmapprom.unl или както там ти се казва .img-то. Трите файла слагаш в директория Garmin и си ти... Успех!
        Пробвах и твоя вариант и пак нищо, даже и с джетмаус версия 1.2 пробвах и пак същата история, дава ми че не може да отключи картата, само да поясня че в устройството има инсталирана още една карта, но тя е с друго означение - gmapsupp, а на Гърция е gmapprom, не би трябвало да се бъркат двете, но не мога да си обясня защо нямам успех с отключването като всичко си правя по описания ред, да не би да е в самото устройство причината, дайте някакви отзви, някой който има Nuvi 200 и се е справил с отключването.

        Коментар


        • До: Търся подробна карта на Гърция ?

          Аз да дам малко обратна връзка за картата....значи разходката бе: София, Атина, Каламата, на юг от Каламата панорамна обиколка, Кавала, Тасос, Комотини, Свиленград, Стара Загора...

          По целия маршрут до Кавала картата и навигацията бе НЕВЕРОЯТНА! Без пропуски изключая 2-3 забранени леви завои в Атина. След Кавала имаше прекъсвания според ГПСа на магистралата и се опита да ме свали от нея, не отчиташе отклоненията заради ремонтите, но се понасяше. След завоя на север обаче стана страшно...няма съвпадение с пътя, навигирането просто умря, даваше грешки, 20 часа за 50 км, за които генерираше път през Солун Отделно твърдеше, че всичко там е магистрала и нямаше свръзка с БГ картата. Абе за него път става само да гледаш картата за ориентир да имаш идея дали си в правилната посока. Става дума за АутоХелас 1.30. Аванаси бе същата фира на север по пътя.

          Като цяло картата ми бе най-добрия приятел тези 3000 км в Гърция

          Коментар


          • До: Търся подробна карта на Гърция ?

            Първоначално публикуван от crazyhorse Преглед на мнение
            Пробвах и твоя вариант и пак нищо, даже и с джетмаус версия 1.2 пробвах и пак същата история, дава ми че не може да отключи картата, само да поясня че в устройството има инсталирана още една карта, но тя е с друго означение - gmapsupp, а на Гърция е gmapprom, не би трябвало да се бъркат двете, но не мога да си обясня защо нямам успех с отключването като всичко си правя по описания ред, да не би да е в самото устройство причината, дайте някакви отзви, някой който има Nuvi 200 и се е справил с отключването.
            Я ми прати номера на устройството (взимаш го от Mapsource -> Utilities -> Get Unit ID) и аз ще пробвам да ти генерирам кодовете. И аз съм с Нуви 200 - няма начин да няма начин

            Коментар


            • До: Търся подробна карта на Гърция ?

              Даже за да не занимаваме хората повече дай на мейла направо. zgeorgiev@gmail.com

              Коментар


              • До: Търся подробна карта на Гърция ?

                Първоначално публикуван от sslavov Преглед на мнение
                Аз да дам малко обратна връзка за картата....значи разходката бе: София, Атина, Каламата, на юг от Каламата панорамна обиколка, Кавала, Тасос, Комотини, Свиленград, Стара Загора...

                По целия маршрут до Кавала картата и навигацията бе НЕВЕРОЯТНА! Без пропуски изключая 2-3 забранени леви завои в Атина. След Кавала имаше прекъсвания според ГПСа на магистралата и се опита да ме свали от нея, не отчиташе отклоненията заради ремонтите, но се понасяше. След завоя на север обаче стана страшно...няма съвпадение с пътя, навигирането просто умря, даваше грешки, 20 часа за 50 км, за които генерираше път през Солун Отделно твърдеше, че всичко там е магистрала и нямаше свръзка с БГ картата. Абе за него път става само да гледаш картата за ориентир да имаш идея дали си в правилната посока. Става дума за АутоХелас 1.30. Аванаси бе същата фира на север по пътя.

                Като цяло картата ми бе най-добрия приятел тези 3000 км в Гърция
                И аз сега се връщам от Халкидики. През Капитан Андреево. И мен на няколко пъти ме изхвърляше картата (също версия 1.3) от магистралата. Използвах следния номер: Когато съм на магистрала използвам вградената европейска карта - 2008 и се ориентирам по онези големите перфектни табели за отклоненията, а когато излизам от магистралата си включвам Ауто Хеласа. Който според мен се справи перфектно. Има всяко малко селце и пътче на Халкидики.
                Според мен към момента на правенето на картата е била актуална (специално за магистралата,която е в ремонт) но не и няколко месеца след това вече, когато ремонта и изграждането и са променили ситуацията.

                Коментар


                • Re: Търся подробна карта на Гърция ?

                  Вчера и аз се поразходих до остров Тасос. На отиване не се усетих и бях оставил активен и City Navigator-а и ми даде път от Серес до Кавала през Драма, въпреки че има по-къс и по добър път, който не минава през Драма. На връщане се усетих за грешката и оставих активна само Hellas 1.25. всичко беше добре, но ми направи впечатление, че през две малки населени места и Серес ме навигираше да мина през центъра, а не по околовръстното отклонение, по което и светофарите са по-малко и трафикът е по-бърз.

                  Някой знаели дали това е проблем на картата или е моя грешка в настройките на GPS-а? Аз съм с Нуви 250W.

                  Благодаря предварително.

                  Коментар


                  • До: Търся подробна карта на Гърция ?

                    Бъркал съм ID-то на устройството затова не е станала работата, аз съм вкарвал кода който го пише отзад, а това всъщност не е било ID-то, оправих се, много мерси

                    Коментар


                    • До: Търся подробна карта на Гърция ?

                      И аз се рибрах вчера от Гърция. Много съм доволен от Аутодрайв Хелас 1.30. Аз ходих до Метеора през Паралия-Катерини. Значи забележките ми са , че на пътя за Метеора искаше да ме прекара през Лариса и за Солун се обърка в уличките към горната кула. Искам да вмъкна че за Гърция преминах през Македония и там използвах картата Адриа 2.0 и също съм много доволен. Рутирането в Скопие беше перфектно. От Гюешево до Куманово имаше случаи да излизам от пътя. От Гюешево до Велес и от Велес до Гевгелия всичко си беше ок. На връщане тествах пътя до Дойранското езеро и от там до Струмица и Златарево без забележки.

                      Коментар


                      • До: Търся подробна карта на Гърция ?

                        Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
                        да , този апарат е меко казано особен! Някъде писах за това - например не чете сити навигатора от допълнителния длот!!! Всичко друго - да, но той не! - трябва да е в нувито!
                        Съжалявам, че се върна малко назад в темата, но се надявам, че за някои ще е от полза. За всички които имат Нуви 350 - малко помощ за инсталиране на допълнителни карти. Не се мъчете - не става в апарата. Аз имам 2 карти - европейска и на Събин. Как ли не мъчих Ауто Хеласа - с какви ли не имена. Изчетах не само този форум, но и два-три други. Просто Нувито може да приеме само две карти с имена gmapprom и gmapsupp. Други не иска - пробвах gmapsup1, gmapprom1, 2 и доста други имена които би трябвало да приема. Но не ще! Затова си купих за 9 лв. една SD карта 128 MB. Прави се папка Garmin и в нея се слага картата (gmapsupp) и unl файл със същото име. Цените на SD картите постоянно падат - вече могат и да се намерят карти по 7-10 лв. и смятам всяка карта да си е на отделна SD карта.

                        Коментар


                        • До: Търся подробна карта на Гърция ?

                          Първоначално публикуван от rssn Преглед на мнение
                          Съжалявам, че се върна малко назад в темата, но се надявам, че за някои ще е от полза. За всички които имат Нуви 350 - малко помощ за инсталиране на допълнителни карти. Не се мъчете - не става в апарата. Аз имам 2 карти - европейска и на Събин. Как ли не мъчих Ауто Хеласа - с какви ли не имена. Изчетах не само този форум, но и два-три други. Просто Нувито може да приеме само две карти с имена gmapprom и gmapsupp. Други не иска - пробвах gmapsup1, gmapprom1, 2 и доста други имена които би трябвало да приема. Но не ще! Затова си купих за 9 лв. една SD карта 128 MB. Прави се папка Garmin и в нея се слага картата (gmapsupp) и unl файл със същото име. Цените на SD картите постоянно падат - вече могат и да се намерят карти по 7-10 лв. и смятам всяка карта да си е на отделна SD карта.
                          Намирисва ми че и Colorado-то е така. Причината е че като качваш карти от МапСорс-а той така или иначе ги набутва в един файл, и тогава можеш да качваш колкото си искаш. Обаче това в е разрез с политиката им да предлагат карти само на SD, защото слота е само един. Абе изчекната работа.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • До: Търся подробна карта на Гърция ?

                            Здравейте колеги. Искам да споделя моите неволи с прословутата гръцка карта - AutoDriveHellas. Купих си я от Геотрейд - версия 1.20 - цената е 130EUR. Макар това да е версия на англ., всичко върху кутията е писано на гръцки. Ходих няколко пъти до Гърция и бях много доволен, но вечно щастие няма. Четейки форума разбрах, че е излезнала версия 1.25 и 1.30. Английския не ми е много силен, но в техния сайт прочетох, че за да я ъпдейтвам ми трябва карточетец - купих си и това чудо. Но когато пуснах картата да се ъпдейтва - повече не заработи - NUVIто не я разпознава. От Геотрейд ми казаха да се свържа с гърците, ама как ще ги убедя че картата е купена, като тя е на SD и не се регистрира като тази на Събин.
                            Та въпросът ми е за тази карта AutoDriveHellas1.30, как да я кача на SD, това дето прочетох за .img го разбрах и го направих, но това дето е .unl не можах да го направя - не разбирам чак толкова от тия неща(затова предпочитам да си ги купя,ама повече пари на гърците не ми се дават). Ако е възможно някой да ми помогне, ще му бъда много благодарен.
                            http://www.nakladkibg.com
                            накладки, спирачни дискове, съединители

                            088 8613380

                            Коментар


                            • До: Търся подробна карта на Гърция ?

                              Колега прочети по нагоре във форума трябва ти един мишок който генерира кодове. Намираш FID-а на Ауто драйв Хелас 1.30 и си правиш код който слагаш в .unl файла. Това е. Прочети от началото и ще разбереш.

                              Коментар


                              • До: Търся подробна карта на Гърция ?

                                Проблема се реши светкавично с помощта на колегата milstan, за което много му благодаря.
                                http://www.nakladkibg.com
                                накладки, спирачни дискове, съединители

                                088 8613380

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X