Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2024.10/2025.10

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

    Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
    Идеята на NTU е точно такава. Всяка карта (Държава) да е на родният език. Гърция трябва да е на гръцки. Чехия на чешки и т.н.т. Един от главните недостатъци на CN е именно, че не поддържа родните езици на държавите и я прави негодна за локалните пазари и желана само за "чужденците". С излизането на NTU Garmin и Navteq искат да влезнат и в локалният пазар.

    Реално картите на Navteq, който се продават по китайските ментета много отдавна са на кирилица, но Гармин нямаха такава възможност досега, като изключим картите на локални разработчици.
    Понеже не съм тествал уникод версията (а мисля се бъркат и хората които са я тествали), кое е правилно:
    - с настройки на Български - България е на кирилица и всичко останало на латиница; респективно с настройки на Гръцки - Гърция е с тяхна азбука и всичко останало на латиница
    - без значение от настройките на езика всяка държава е със собствена литерация
    Biagini Passo Powered By VW Syncro

    Коментар


    • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

      Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
      Понеже не съм тествал уникод версията (а мисля се бъркат и хората които са я тествали), кое е правилно:
      - с настройки на Български - България е на кирилица и всичко останало на латиница; респективно с настройки на Гръцки - Гърция е с тяхна азбука и всичко останало на латиница
      - без значение от настройките на езика всяка държава е със собствена литерация
      Абсолютно!!! Браво Бат Ванко! Тествано с гръцки език.

      Коментар


      • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

        Привет.
        След инстал на CN 2012.20 в МапСурса, района около гр.Полски Тръмбеш ми изглежда само като базова карта.
        Проблема дали е само при мен или в картата?

        Коментар


        • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

          При теб е проблема - Тръмбеш си има улиците, училището, 1 аптека, 1 банка и пощата така че.... Село Канарци има кметство и църква + улици, но улиците нямат имена.
          Nothing comes from nothing...

          Коментар


          • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

            Първоначално публикуван от mironski Преглед на мнение
            Привет.
            След инстал на CN 2012.20 в МапСурса, района около гр.Полски Тръмбеш ми изглежда само като базова карта.
            Проблема дали е само при мен или в картата?
            Изтрии фаиловете от кеша, който се намира в C:\Users\XXXX\AppData\Roaming\GARMIN\MapSource\TileCache където XXXX е твоето потребителско име (в Уиндоус 7) и ще се оправи.

            Коментар


            • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

              Благодаря за напътствията.
              Оправи се.
              Поздрави.

              Коментар


              • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

                Интересно, че при мен, при настройки на уреда на български - България си е на български, но Турция си е на турски. С Nuvi 255 съм. Вече се чудя как ще вкарвам адреси, ако ми се наложи да ходя до Турция?!

                Коментар


                • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

                  Приема си без проблем латински ( английски) букви (NTU версията)! Ти пробвал ли си ?

                  Обаче в България на кирилица сега ми направи една мизерия : Избирам в Ямбол улица "Богомил" и я показва , но като задам номера ( примерно 16) ми показва съвсем други съвпадения , които нямат нищо общо с "Богомил" , а самата тя изобщо не я показва.
                  На латиница няма проблем с картата NTU.
                  Последно редактирано от milstan; 31-07-11, 18:16.

                  Коментар


                  • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

                    Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                    Приема си без проблем латински ( английски) букви (NTU версията)! Ти пробвал ли си ?

                    Обаче в България на кирилица сега ми направи една мизерия : Избирам в Ямбол улица "Богомил" и я показва , но като задам номера ( примерно 16) ми показва съвсем други съвпадения , които нямат нищо общо с "Богомил" , а самата тя изобщо не я показва.
                    На латиница няма проблем с картата NTU.
                    Същото ми направи и на мен. Мисля, че така става, ако въпросният номер на улица не се съдържа в картата. Аз просто дадох друг номер на същата улица, която търсех и си стана нормално. Пред и това ми даде съвсем други неща...

                    Коментар


                    • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

                      Обаче на латиница го има номера , пак със същата карта.

                      Коментар


                      • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

                        Дайте img файл ако може.
                        Благодаря ви предварително.

                        Коментар


                        • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

                          Първоначално публикуван от speed_racer Преглед на мнение
                          Дайте img файл ако може.
                          Благодаря ви предварително.
                          Аз я дръпнах от тук: http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?p=46433175

                          Коментар


                          • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

                            Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                            Обаче на латиница го има номера , пак със същата карта.
                            Явно кирилицата и латиницата им се разминават?!

                            Коментар


                            • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

                              Здравейте,

                              Извинявам се предварително, нов съм тук и до сега не съм имал навигация. Четох доста из форумите, а този тук найстина е голям. Много бих Ви бил благодарен, ако ми помогнете, защото съм притиснат от времето ...
                              В Германия съм в момента и искам да си закупя Garmin Nuvi. Гледах най-различни модели в магазините, повечето са само с карти на Германия или на Европа, където за БГ не са подробни мисля.
                              Ще имам ли проблеми с слагането на "Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20", за която говорите ... ще има ли глас на български, или зависи от модела, ако е така кой бихте ми препоръчали ? .. видях че повечето модели имат меню на БГ - това не ме притеснява толкова.. Трябва ли да съобразя и нещо друго?

                              Благодаря предварително. Поздрави

                              Коментар


                              • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

                                Първоначално публикуван от Gallant Преглед на мнение
                                Здравейте,

                                Извинявам се предварително, нов съм тук и до сега не съм имал навигация. Четох доста из форумите, а този тук найстина е голям. Много бих Ви бил благодарен, ако ми помогнете, защото съм притиснат от времето ...
                                В Германия съм в момента и искам да си закупя Garmin Nuvi. Гледах най-различни модели в магазините, повечето са само с карти на Германия или на Европа, където за БГ не са подробни мисля.
                                Ще имам ли проблеми с слагането на "Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20", за която говорите ... ще има ли глас на български, или зависи от модела, ако е така кой бихте ми препоръчали ? .. видях че повечето модели имат меню на БГ - това не ме притеснява толкова.. Трябва ли да съобразя и нещо друго?

                                Благодаря предварително. Поздрави
                                Ако можеш да си го позволиш, купувай 3790 - НЯМА да съжаляваш, най-вероятно в комплекта ще е включена картата на европа (от темата), тя ще ти е достатъчна на първо време. А в БГ винаги можеш да си закупиш от karta.bg Българската карта и да си я инсталираш допълнително.
                                Успех

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 1 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X