Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2024.10/2025.10

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

    1.Разархивирах файловете
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:69.5 КБ
ID:5291691
    2.С GmapTool извадих FID
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:145.2 КБ
ID:5291692
    3.Направих код
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:5291693
    4.Направих и UNL файл. След това качих картата и UNL файла в SD картата на нювито, като им смених имената.На gmapsupp.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:58.9 КБ
ID:5291694
    Прекъснах връзката с компювъра и пуснах навигацията. Влязох в "карта инфо", но там си е само стария навигатор, който е в паметта на устройството.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.JPG
Прегледи:1
Размер:9.9 КБ
ID:5291695
    Дарин 0897042636
    ВАЗ 2105

    Коментар


    • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

      Снимка 4 : двата файла трябва да са в папка Garmin , а не направо на SD картата.

      П.П. За този случай не се отнася , но по принцип винаги генерирайте и първия код ( за програмата XT) , макар че не се използва , защото по онова време GetMouse беше писал за евентуална некоректна работа на генератора , ако се пропуска.

      Коментар


      • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

        Първоначално публикуван от Dr1v7 Преглед на мнение
        1.Разархивирах файловете
        [ATTACH=CONFIG]348801[/ATTACH]
        2.С GmapTool извадих FID
        [ATTACH=CONFIG]348802[/ATTACH]
        3.Направих код
        [ATTACH=CONFIG]348803[/ATTACH]
        4.Направих и UNL файл. След това качих картата и UNL файла в SD картата на нювито, като им смених имената.На gmapsupp.
        [ATTACH=CONFIG]348804[/ATTACH]
        Прекъснах връзката с компювъра и пуснах навигацията. Влязох в "карта инфо", но там си е само стария навигатор, който е в паметта на устройството.
        [ATTACH=CONFIG]348805[/ATTACH]
        На SD картата трябва да имаш папка Garmin и в нея да поставиш gmapsupp и unl файловете.Да не би проблема да е това?
        Колегата mistan ме е изпреварил! Sorry!
        Garmin Nuvi 860 T

        Коментар


        • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

          Ако си направил папка Garmin на СД картата и си направил правилно ключа, виж разширението на gmapsupp.unl да не би да е gmapsup.unl.txt. Това се получава когато записваш с "Нотепад" генерирания ключ името трябва да бъде с двойни кавички за да остане с раширение .unl ето така - "gmapsupp.unl" без кавички програмата си му слага раширение gmapsup.unl.txt.

          Коментар


          • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

            То на картинката се вижда , че е правилно разширението и липсва папка Garmin.. Дори и да не е правилно разширението , уреда ще види картата , но ще "изреве" , че не може да отключи картата. А при него изобщо не я вижда!

            П.П. Не е нужно да с е слагат кавички. При записа на файла в полето "Save as type" трябва да се даде на "All files".

            Коментар


            • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

              Помогнете да си намеря грешката!С Нуви 250 съм.Направих ъпдеит от сайта на Гармин на Garmin City Navigator Europe NT-2012.20.Всичко протече нормално, но след инсталацията, на екрана ми се изписа че "Паметта е пълна".Това съобщение ми излиза и когато задам маршрут за навигация.Като потвърдя маршрута,работи нормално,но след като направи неговото изчисление се показва съобщение че "Паметта е пълна",какво се случва?

              Коментар


              • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

                При изключено Nuvi натискаш с пръст долу в дясно на екрана и включваш уреда като продължаваш да държиш с пръста докато се появи въпрос дали искаш да изтриеш потребителските данни. Потвърждаваш.
                Ако имаш ценни точки в "любими" ги копирай на компютъра с MapSource , защото ще се изтрият.

                П.П. А как си ъпдейтва картата? Имаш LifeTime update за картата ли? И къде я събра , на SD карта ли?

                Коментар


                • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

                  Да имам LifeTime update ,копирането го направих първо на SD картата,на цялата Европа,но като ми изписа на екрана"пълна памет" я изтрих.После инсталирах Централна и Източна Европа,и като видях че ми излиза пак това съобщение,помолих за помощ.Много ти благодаря milstan,отдавна следя форума и твоите публикации, и за сетен път се уверявам че твоето присъствие тук е особенно полезно.Сега ще опитам да поправя грешката,зацепих за какво става дума.

                  Коментар


                  • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

                    Стана! Благодаря много! Ще има по 1 бира от мен.
                    Дарин 0897042636
                    ВАЗ 2105

                    Коментар


                    • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

                      Не знам дали е писано в темата но така ми стана любопитно точно какъв е този вариант NTU на картата на Европа и реших да проуча въпроса. Та за какво става дума значи точно тази версия на Сити Навигатора може да се разчита така NT Unicode ако някой не го знае като мен и означава че например имената на улиците в някои държави като България или Гърция са изписани на родната азбука в случая респективно на български и гръцки език. Поне на това обяснение попаднах ако е точно така нека някой да потвърди който е изтеглил цялата карта. Ще ми бъде интересно да науча дали е точно така

                      Коментар


                      • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

                        Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                        Не знам дали е писано в темата но така ми стана любопитно точно какъв е този вариант NTU на картата на Европа и реших да проуча въпроса. Та за какво става дума значи точно тази версия на Сити Навигатора може да се разчита така NT Unicode ако някой не го знае като мен и означава че например имената на улиците в някои държави като България или Гърция са изписани на родната азбука в случая респективно на български и гръцки език. Поне на това обяснение попаднах ако е точно така нека някой да потвърди който е изтеглил цялата карта. Ще ми бъде интересно да науча дали е точно така
                        Аз я изтеглих, но не ми направи впечатление такова нещо. Поне за България. По-късно ще проверя и за Гърция.
                        Аз я качих на 60CSx, но това едва ли има значение.
                        http://www.nakladkibg.com
                        накладки, спирачни дискове, съединители

                        088 8613380

                        Коментар


                        • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

                          При мен на Nuvi205 България е на кирилица.

                          http://rutracker.org/forum/viewtopic...33175#46433175

                          Коментар


                          • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

                            При мен е на латиница. Не знам, дали това е проблем на устройството, но ми се струва, че така е по-добре. За кирилицата няма проблем - има клавиатура, но ако трябва да търся адрес в Гърция, ще бъде доста по-трудно.
                            http://www.nakladkibg.com
                            накладки, спирачни дискове, съединители

                            088 8613380

                            Коментар


                            • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

                              Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                              При мен е на латиница. Не знам, дали това е проблем на устройството, но ми се струва, че така е по-добре. За кирилицата няма проблем - има клавиатура, но ако трябва да търся адрес в Гърция, ще бъде доста по-трудно.
                              При мен с тази версия City Navigator Europe NTU 2012.20 (UNICODE) България си е на български(както и търсенето),а сега разгледах и Гърция,всичко е на латиница,а не с гръцки букви,както се предполагаше. Така че няма проблем и при търсенето,намира всичко от раз.
                              Пробвах със Kalampaka и Thessaloniki (Nuvi 3790T)

                              Коментар


                              • От: Garmin City Navigator Europe NT- последна версия 2012.20

                                Идеята на NTU е точно такава. Всяка карта (Държава) да е на родният език. Гърция трябва да е на гръцки. Чехия на чешки и т.н.т. Един от главните недостатъци на CN е именно, че не поддържа родните езици на държавите и я прави негодна за локалните пазари и желана само за "чужденците". С излизането на NTU Garmin и Navteq искат да влезнат и в локалният пазар.

                                Реално картите на Navteq, който се продават по китайските ментета много отдавна са на кирилица, но Гармин нямаха такава възможност досега, като изключим картите на локални разработчици.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X