Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin City Navigator Europe NT/NTU - последна версия 2024.10/2025.10

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Карта на Европа за Garmin - Garmin City Navigator Europe NT

    Първоначално публикуван от cvetizar Преглед на мнение
    Дръпнах картата от торента,но img файла на Garmin City Navigator Europe NT 2011.10 е по-голям от посоченото 1.85GB,свален е почти 2GB.На Nuvi350 поддържаща 2GB вътрешна памет и 2GB SD карта не може да се качи.При напълно изчистена SD карта 2GB стигна до 99% копиране на файла gmapsupp.img и показа,че няма повече място на картата.Последната версия 2010.31 /2010.30c/ работи безпроблемно.Новата 2011.10 явно ще трябва да се качва през Марsource и някоя карта да не се маркира за трансфер към GPS a.
    Кое те учудва?
    2010.31 също не се събираше на вътрешната памет на която имаш да речем Гърция 100 МБ карта + Софтуера на Нувито 50 МБ.
    През мапсурс си правиш само това което ти трябва, най-често централна европа.
    Когато се махнат Финландия, Швеция, Норвегия, Испания ще падне под 1.5 ГБ

    П.П.
    2011 се събира цялата на 2 ГБ, ако при теб не става форматирай флаш медията както подобава да я използваш цялата.
    Последно редактирано от bat_vanko; 27-05-10, 09:48. Причина: П.П.
    Biagini Passo Powered By VW Syncro

    Коментар


    • От: Карта на Европа за Garmin - Garmin City Navigator Europe NT

      Явно ще трябва да форматирам SD картата отново.Решил съм пак да дръпна img файла na CNEvrope NT 2011.10 от торента.Възможно е при качването нещо да е станало.В момента файла е с големина 1 989 246 976 байта.

      Коментар


      • От: Карта на Европа за Garmin - Garmin City Navigator Europe NT

        Колега, слагаш ли файла в директория GARMIN?
        При мен на 250 с 4GB карта върви без грижи.
        Последно редактирано от Pacific; 29-05-10, 18:42.

        Коментар


        • От: Карта на Европа за Garmin - Garmin City Navigator Europe NT

          Тази карта е супер за Европа, за София също но в Пловдив е много зле, как може да се сложи една свесна карта на БГ към европейската?
          Последно редактирано от Pacific; 29-05-10, 18:42.

          Коментар


          • От: Карта на Европа за Garmin - Garmin City Navigator Europe NT

            Първоначално публикуван от jujo_si Преглед на мнение
            Тази карта е супер за Европа, за София също но в Пловдив е много зле, как може да се сложи една свесна карта на БГ към европейската?
            Много е лесно. Виж тук. Мисля, че тази карта е достатъчно свястна.
            http://www.nakladkibg.com
            накладки, спирачни дискове, съединители

            088 8613380

            Коментар


            • От: Карта на Европа за Garmin - Garmin City Navigator Europe NT

              Първоначално публикуван от giantpanda Преглед на мнение
              Колега, слагаш ли файла в директория GARMIN?
              При мен на 250 с 4GB карта върви без грижи.
              В директория Garmin я копирам,но SD картата е 2gb.Nuvi 350 чете до 2gb SD карта-относно картите.Тази е на ръба по големина и малко й не стига да се копира.Като остане време ще си играя пак с нея.

              Коментар


              • От: Карта на Европа за Garmin - Garmin City Navigator Europe NT

                колеги само да вметна Garmin NUVI 205 също го дават че чете до 2GB но без никакъв проблем работи с 8GB SDHC карта - старата от фотоапарата ми

                Коментар


                • От: Карта на Европа за Garmin - Garmin City Navigator Europe NT

                  Първоначално публикуван от tostefo Преглед на мнение
                  колеги само да вметна Garmin NUVI 205 също го дават че чете до 2GB но без никакъв проблем работи с 8GB SDHC карта - старата от фотоапарата ми
                  Явно поради двойното значение на думата "карта" стават подобни недоразумения!
                  Може би правилната формулировка е следната: Нюви не работи с ФАЙЛ по-голям от 2Гб, а не с носител по-голям от 2ГБ! Т.е. и 8-мица да му сложиш, той си я разпознава и я чете, но файла с картата (img-то) ако е по-голям от 2гб. нювито тогава прави проблеми!
                  LZ1PER

                  Коментар


                  • От: Карта на Европа за Garmin - Garmin City Navigator Europe NT

                    Имаме карта CN Europe NT 2011.10. Според хора, свалили картата, тя не е пълна. Има 4 файла по 400Мб и един от 71Мб, а трябвало да са 8 файла по 400Мб. някой да знае нещо по въпроса?
                    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                    Коментар


                    • От: Карта на Европа за Garmin - Garmin City Navigator Europe NT

                      Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                      Явно поради двойното значение на думата "карта" стават подобни недоразумения!
                      Може би правилната формулировка е следната: Нюви не работи с ФАЙЛ по-голям от 2Гб, а не с носител по-голям от 2ГБ! Т.е. и 8-мица да му сложиш, той си я разпознава и я чете, но файла с картата (img-то) ако е по-голям от 2гб. нювито тогава прави проблеми!
                      Това имах в предвид. Благодаря за пояснението.

                      Коментар


                      • От: Карта на Европа за Garmin - Garmin City Navigator Europe NT

                        Отговор на въпроса на pacific :

                        Изтеглил съм точно както казваш : 4 файла по 400 + 1 по 71 MB. След разархивирането директорията (вариант за MapSource) е 3.88 GB и съдържа 370 файла. След инсталация в MapSource при маркиране на всички img-та се оказва, че те са 297 на брой с общ обем 1898.2 MB. Малко статистика :

                        версия / брой img / обем

                        CNEU 2008 NT / 223 / 1256.6
                        CNEU 2009 NT / 215 / 1571.9
                        SNEU 2010.1 NT / 265 / 1613.0
                        CNEU 2010.2 NT / 283 / 1738.3
                        CNEU 2010.31 NT / 288 / 1809.1
                        CNEU 2011.1 NT / 297 / 1898.2

                        Според мен всичко в последната версия изглежда съвсем наред. Картата е нормално по-голяма от предната си версия. Ако някой твърди, че не е пълна, нека каже какво има предвид.
                        P.S. Не знам какво би се получило ако архивът е 8х400
                        Последно редактирано от zippel; 01-06-10, 19:19. Причина: забравен цитат
                        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                        Коментар


                        • От: Карта на Европа за Garmin - Garmin City Navigator Europe NT

                          Според наблюденията ми картите Garmin City Navigator Europe NT версии 2008,2009,2010.10,2010.30b,с и 2010.31 са почти едни и същи относно пътищата и улиците в населените места.
                          Разликата е в повечето отбелязани обекти в по-новите карти.Това се вижда най-често в Mapsource като качите няколко версии на City Navigatora,отидете на даден град,в близък план дадете детайли и сменяте картите.Тогава личи разликата в броя обекти.
                          За мен най-добрият вариант за пътуване в Европа е обединение в една карта на следните карти:някоя от версиите на City Navigatora,SCG Route и Adria Route.Тогава имате подробни рутиращи карти на Сърбия,Хърватска,Словения и другите Европейски страни.

                          Коментар


                          • От: Карта на Европа за Garmin - Garmin City Navigator Europe NT

                            Първоначално публикуван от cvetizar Преглед на мнение
                            Според наблюденията ми картите Garmin City Navigator Europe NT версии 2008,2009,2010.10,2010.30b,с и 2010.31 са почти едни и същи относно пътищата и улиците в населените места.
                            Разликата е в повечето отбелязани обекти в по-новите карти.Това се вижда най-често в Mapsource като качите няколко версии на City Navigatora,отидете на даден град,в близък план дадете детайли и сменяте картите.Тогава личи разликата в броя обекти.
                            За мен най-добрият вариант за пътуване в Европа е обединение в една карта на следните карти:някоя от версиите на City Navigatora,SCG Route и Adria Route.Тогава имате подробни рутиращи карти на Сърбия,Хърватска,Словения и другите Европейски страни.
                            Бих добавил румънската ROAD и турската NavCity. Така картината ще стане още по-пълна. Само, че има едно "но". Подобни обединявания са дъвкани доста в една от темите. Доколкото съм чел, има проблеми със стиковането на границите на отделните карти. Така, че не става. Става ако носиш всички карти и на всяка граница между две от тях "гасиш" старата и "цъкаш" новата. Т.е. обединение не става.
                            Що се отнася до CNEU, а и не само де него, да, така е. Всяка следваща версия е по-пълна от предната. И тъй, като пътищата за 2-3 години не се променят кой знае колко, разликата идава от добавени все повече POI, очертания на сгради и др. подобни допълнения.
                            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                            Коментар


                            • От: Карта на Европа за Garmin - Garmin City Navigator Europe NT

                              Действително при обединението на карти има разминаване при КПП-тата.Аз си задавам като точка съответното КПП,като след преминаването му пускам зададена предварително в меню "предпочитани" друга крайна точка в страната в която влизам.Направил съм и нещо друго:в няколко стари SD карти съм качил отделни карти-за Румъния,Гърция,Сърбия,Турция,Унгария,Adria Route и отделно само карта на CNEU 2010.31 така,че винаги имам резервни карти с мен.

                              Коментар


                              • От: Карта на Европа за Garmin - Garmin City Navigator Europe NT

                                Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                                Явно поради двойното значение на думата "карта" стават подобни недоразумения!
                                Може би правилната формулировка е следната: Нюви не работи с ФАЙЛ по-голям от 2Гб, а не с носител по-голям от 2ГБ! Т.е. и 8-мица да му сложиш, той си я разпознава и я чете, но файла с картата (img-то) ако е по-голям от 2гб. нювито тогава прави проблеми!
                                Да подкрепя колегата. Аз бях чувал, че моето nuvi 255 BG не чете micro SD по-големи от 2 гб - т.нар. HC (Hight Capacity). Нищо подобоно. Купих такава micro SD - 4 гб заради новата европейска карта 2011.20, която не се събираше на 2 гб и всичко си е точно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X