Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инсталация на карти за начинаещи

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Инсталация на карти за начинаещи

    Няма как да не стане
    Започвай лека-полека да се учиш да си ги слагаш сам и да не си зависим от Сулю и Пулю.
    Сега можеш да направиш бек-ап от нувито и картата и да си ги прехвърлиш на компа , та като си правиш експерименти, ако сгафиш нещо да можеш да си го върнеш обратно.
    Като му схванеш смисъла е лесно, можеш да си сложиш още доста карти, особено ако изтриеш от папка "Войс" на уреда , излишните гласове. Аз съм си оставил само БГ и един английски, по този начин си освободих още почти 200-300МВ в Нувито.
    Успех!
    [URL]http://doglickingscreen.com/dog.swf[/URL]

    Коментар


    • #77
      До: Инсталация на карти за начинаещи

      Да, излишните гласовете съм ги изтрил и аз, но виж за бак ъп-а не бях се сетил ще го направя непремено(който е патил само знае.....).
      И със сигурност започвам да експериментирам, започвам с ПОИ-та видях много интересни неща който може да се качат.

      Коментар


      • #78
        До: Инсталация на карти за начинаещи

        Имам само едно питане имам много карти обединени в една.
        Имам фид-овете на всички карти поотделно, искам да е на сд-карта качена но като генерирам кодовете и ги слагам един след друг казва че не може да отключи картата.
        Слагам ид-то на сд-картата не на у-вото и генерирам с къстъм чарсет.
        Къде бъркам?
        Направил съм папка гармин на картата имената вътре са gmapsupp.img и gmapsupp.unl.
        Каква е подредбата на кодовете в унл файла или бъркам някъде другаде?

        Ако мога да помоля някой да ми генерира правилен унл-файл
        давам ид-то на каратата както и фидовете

        СД карта - 2855133869

        Фидове -

        FID=709
        FID=1324
        FID=848
        FID=821
        FID=708
        FID=1315
        FID=929
        FID=931
        FID=579

        Ще съм ви адски благодарен ако помогнете на неукия (засега)
        Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

        Коментар


        • #79
          До: Инсталация на карти за начинаещи

          Съншайн, пробвай това "унл", мисля че с него трябва да стане, иначе всичко си направил правилно
          http://tranz.it/load.php?id=YE2LXl5M9OUfgpnG165771
          [URL]http://doglickingscreen.com/dog.swf[/URL]

          Коментар


          • #80
            До: Инсталация на карти за начинаещи

            Не мога да си редактирам предното съобшение .
            Та по-въпроса, объркал съм серийния номер на сд картата.
            Опитах пак сам да генерирам кодовете в унл-то но не става .
            С нюви 255W съм и качени на него ОФРМ Геотрейд ТОПО 4.60 CYR и City Navigator Europe NT 2008.
            Те си работят коректно и са във вътрешната памет на нювито.
            Имам 2 гб сд карта на която сер. номер е 2825133869 (него го вадя от сервизното меню).
            Картата която съм качил на сд-то е
            HTML Код:
            http://www.bgshare.com/375336/TR_GR_Adria_Sk_Czech_SCGR_Rom_PL_HUN_update.rar
            FID=709, Нави Гуиде Унгария 5.0NT
            FID=1324, ГП Мапа Полша 2008.2
            FID=848, Турция НавСити 2008.07
            FID=821, Ауто Драйв Хелас 1.40
            FID=708, Адриа Роуте 2.10
            FID=1315, Словакиа Роадс 6
            FID=929, Сърбия и Черна Гора 1.80
            FID=931, Румъния 2006 v.2.16
            FID=579, Атлас Чехия 7 NT


            Та къде бъркам че ми дава не мога да отключа картите?
            Да не би нещо да не може на тоя модел да става така ама не ми се вярва да не може..
            Моля ви за помощ да генерирате унл файла дето ще заработи и отключи картата (с многото карти в нея).

            И едно интересно откритие, вече не се налага да си нося чарджър за колата , просто бучвам усб кабела в усб-то на музиката (елитче някакво) и се зарежда та пушек се вдига .

            Поздрави и евала за добрия форум .
            Последно редактирано от SunShine; 06-10-08, 19:00.
            Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

            Коментар


            • #81
              До: Инсталация на карти за начинаещи

              ID на Нювито не на SD картата и си готов.

              Коментар


              • #82
                До: Инсталация на карти за начинаещи

                Не би трябвало да има значение. Когато ги слагам на SD карта винаги ги отключвам по нейния номер. По този начин където и да я бучна - работи. Но Гармина си е Гармин! На нищо не можеш да се учудиш!

                Коментар


                • #83
                  До: Инсталация на карти за начинаещи

                  Първоначално публикуван от SunShine
                  Опитах и с тоя унл и не става (не може да отключи картите).
                  Сега друго ме гложди, има ли вариант да се премахне нуждата от унл?
                  Питам защото тествах карта без унл и си работеше коректно.
                  когато правиш унл файла за няколко карти, подреждайки няколко 25 цифрени кода последователно, не би трябвало да има значение, кой код е първи и кой втори и т.н. , но... имаше колега, който реши проблем с отключването точно с промяна на подредбата - шантава работа. пробвай се - размени местата на 25 цифрените кодове във файла
                  последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                  Коментар


                  • #84
                    До: Инсталация на карти за начинаещи

                    Оправих се, оказа се че не трябва да има интервали между кодовете.
                    Махнах интервалите и картата тръгна без проблеми .
                    Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                    Коментар


                    • #85
                      До: Инсталация на карти за начинаещи

                      Добър вечер на всички. На скоро ми попадна един GPS и сега го мъча да му вкарам една карта от bg topo maps. Въпросът е че като погледнах в About Menu-то на GPS-ът на serial имаше 11 цифри вместо 10. Та въпросът ми е имате ли идея от къде мога да видя Unit ID-то. GPS-ът е Magellan eXplorist 210.
                      Благодаря предварително надявам се да не съм досадил с аматьорски въпроси но все пак темата е за начинаещи.
                      Поздрави !!!

                      Коментар


                      • #86
                        До: Инсталация на карти за начинаещи

                        Първоначално публикуван от Unstoppable Преглед на мнение
                        Добър вечер на всички. На скоро ми попадна един GPS и сега го мъча да му вкарам една карта от bg topo maps. Въпросът е че като погледнах в About Menu-то на GPS-ът на serial имаше 11 цифри вместо 10. Та въпросът ми е имате ли идея от къде мога да видя Unit ID-то. GPS-ът е Magellan eXplorist 210.
                        Благодаря предварително надявам се да не съм досадил с аматьорски въпроси но все пак темата е за начинаещи.
                        Поздрави !!!
                        описаните в тази тема "хватки" важат за гармин приемници. за магелан, до колкото аз знам, не стават
                        последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                        Коментар


                        • #87
                          До: Инсталация на карти за начинаещи

                          Аз видях че е описано за гармин но понеже прометей беше споменал че най вероятно е аналогично за останалите ДжиПиЕс-и помислих че може и да стане пък и някъде по другите теми видях че БГ Топо Мапс ставали за Магелан експлорист.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Инсталация на карти за начинаещи

                            Първоначално публикуван от Unstoppable Преглед на мнение
                            Аз видях че е описано за гармин но понеже прометей беше споменал че най вероятно е аналогично за останалите ДжиПиЕс-и помислих че може и да стане пък и някъде по другите теми видях че БГ Топо Мапс ставали за Магелан експлорист.
                            БгТопоМапс си имат версия за Магелан - безплатна е. Направо тегли!

                            Коментар


                            • #89
                              До: Инсталация на карти за начинаещи

                              как да инсталирам на Гармин Нюви 350 някакъв софъуер за да мога да го ползвам(самото устроиство нмам в предвид)

                              Коментар


                              • #90
                                До: Инсталация на карти за начинаещи

                                Какво означава "някакъв софтуер"? То си има такъв. Би трябвало да се нуждае само от карта. Устройството тръгва ли, какво пише на екрана?
                                LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X