Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инсталация на карти за начинаещи

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Инсталация на карти за начинаещи

    Първоначално публикуван от hristov Преглед на мнение
    Здравейте, с каква програма може да се излекува дадена карта т.е. да не търся FID или да правя UNL файл за нувито или за SD картата?
    Такива карти под името UNLOCKED често се срещат в различните сайтове, но въпросът е как се прави.
    прави се с gmaptool. нямам много време да ти обяснявам - премахва се кода на картата. прочети повече за програмата и ще се оправиш. ако имаш картата инсталирана в мапсорс става още по-лесно с това което съм прикачил. дезархивираш и стартираш all.bat
    Прикачени файлове
    последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

    Коментар


    • До: Инсталация на карти за начинаещи

      Здравейте аз съм нов във форума но много запален по GPS навигациите. Преди година си взех GARMIN nuvi 650 но си държах стойката на стъклото резултат строшиха ми прозореца и за съжаление гарминчето беше в жапката. Съвет от мен не си дръжте стойките на стъклото и си слагайте кутииката с навигацията в багажника та да е под ръка когато ви потрябва.
      Както и да е сега си купих нов 750Т и започнах да чета форума който наистина е много образувателен и интересен.
      Проблемът на който се натъквам е следния: при инсталацията на GMapTool.exe антивирусната програма ZONNEALARM вади съобщение за вирус и спира инсталацията. Понеже съм чувал че често разни недоброжелатели закачат по нещо към програмите я изтеглих и от други места но резултата винаги беше един и същ. Накрая спрях антивирусната програма и така продължих напред. Но при повторното и пускане извади същото съобщение и блокира GMapTool.exe. Според вас трябва ли да се притеснявам или тази програмка просто не се разбира със ZONNATA?

      Коментар


      • До: Инсталация на карти за начинаещи

        Няма поводи за притеснение! Антивируса "преиграва".

        Коментар


        • До: Инсталация на карти за начинаещи

          Благодаря за отговора milstan

          Моля някой да ми кажете какво да правя след като разархивирам exeto??? появява се една папка FAMXXX и вътре има 10 img фаила един *.typ, *.mdx, *.tdb , как да си създам един имг файл за нувито

          Предполагам колко е елементарен въпроса за знаещите ама аз не успявам да намеря нужното инфо и съм като пате в калчища

          Коментар


          • До: Инсталация на карти за начинаещи

            За да ползваш карти за MapSource с разширение .exe, трябва да си инсталираш MapSource.
            Той сам си сглобява крайния файл и го праща в устройството.
            Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
            GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

            Коментар


            • До: Инсталация на карти за начинаещи

              Продължавам борбата

              Коментар


              • До: Инсталация на карти за начинаещи

                Търсих къде ли не, но не можах да намеря начин да открия ID на СД-Картата. С Garmin Street Pilot c510 съм, но чрез него не може да се види ID на СД-Картата. Има ли някакъв начин да го видя чрез компютъра?
                Наистина спешно ми трябва.
                Огромни благодарности в аванс, ако някой знае начи и го сподели.

                П.П. Не ми трябва Unit ID на устройството Гармин, вече го знам, търся начин да разбера това на СД-Картата памет.

                Коментар


                • До: Инсталация на карти за начинаещи

                  На компютър много трудно ще стане да не кажа почти невъзможно поне по това което съм чел. Ако имаш ПДА доколкото знам там може да се види ID на картата в някои програмаи, даже може да се направи с Гармин Мобиле ХТ.

                  Коментар


                  • До: Инсталация на карти за начинаещи

                    Нямам ПДА, нито друго, което да разчете ID на СД-Картата, но пък открих съвсем случайно скрито меню за Street Pilot c510. Може би го има и при други модели на Гармин, затова ще опиша как се влиза...
                    На символа на батерията (показва колко ток има в уреда) се натиска и задържа 10секунди и се отваря скритото меню - там има доста функции и може би ID на СД-картата - сега го проучвам, но нямам описание и всичко е до гадаене кое какво е.
                    Надявам се да съм бил полезен на някого.

                    Коментар


                    • До: Инсталация на карти за начинаещи

                      При NUvi става със задържане на часовника или батерията и се влиза в сервизно меню.
                      Ако при теб не става така ,няма друг начин. Само както ти написаха в предния пост.

                      Коментар


                      • До: Инсталация на карти за начинаещи

                        имам един въпрос
                        на нуви 250 има карта 4.60 и 2008/9 мисля на европа
                        ако изтрия 4.60 и сложа 5.01 ще има ли проблем ?
                        те са с еднакъв Унл файл т.е. фид номер .. а по новата 2010 е ънлокната
                        за нея и унл няма да ми трябва

                        Какво имате против главните букви и препинателните знаци?
                        Последно редактирано от Pacific; 31-12-09, 13:15.

                        Коментар


                        • До: Инсталация на карти за начинаещи

                          Първоначално публикуван от bam-bam Преглед на мнение
                          имам един въпрос
                          на нуви 250 има карта 4.60 и 2008/9 мисля на европа
                          ако изтрия 4.60 и сложа 5.01 ще има ли проблем ?
                          те са с еднакъв Унл файл т.е. фид номер .. а по новата 2010 е ънлокната
                          за нея и унл няма да ми трябва
                          Не би трябвало да има проблем със слагането на по-новата версия.
                          П.С.
                          И една малка забележка ползвай и главни букви и някакви препинателни знаци. Все пак трябва да има някаква култура на писане и то поне елементарна, а не чатърската.

                          Коментар


                          • До: Инсталация на карти за начинаещи

                            Здравейте, от скоро си купих том том,исталирана карта Италиа.исам да исталирам карта на Европа,обаче проблема е че незнам как се исталира карта на SD ЧИП.Бихте ли ми помогнали,да ми обесните стъпка по спъпка разработване на карта.Само което можах да направя е да сваля Eastern.Europe.v8.40.2562.Имам голямо желание да науча тази разработка,ще ви бъда много благодарен ако ми помогнете.

                            Коментар


                            • До: Инсталация на карти за начинаещи

                              Как да си инсталирам нова карта на Сърбия и Черна гора?
                              моят GPS e GARMIN 250w
                              Прочетох всичко от темата на прометей ,
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=36646
                              но не се получава.Правя всичко описано но пак нищо.
                              Сменявах имената на файловете с всички въэможни от темата.
                              Качвах в СД-картата и не,качвах в нувито и не става.
                              Изтеглих си карта в готов вариант за качване - img
                              Намерих си десет цифрения код на нувито , сложих го по описаният начин.
                              FID за сърбия e 929,щракнах долу в дясно генериране и ми излиза 25 цифреният код.
                              Записах го в нова папка на NotePad.
                              Направих картата gmapprom1.img и 25цифреният код от NotePad gmapprom1.unl
                              Слагам двата файла в папка Garmin на cd /в нея няма други карти
                              с такова разширение и пак нищоооооооо.
                              Баси , аз ли съм луда или съм много руса.Къде бъркам?

                              Коментар


                              • До: Инсталация на карти за начинаещи

                                На SD картата (в папка Garmin) името може да е само GMAPSUPP. Нувито от там друг име не "вижда".
                                П.П. Не е проблем , че и в уреда има файл (карта) с такова име. Не си пречат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X