Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инсталация на карти за начинаещи

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Инсталация на карти за начинаещи

    Първоначално публикуван от baza2005 Преглед на мнение
    От една седмица имам Garmin nuvi 350, пратиха ми я от щатите с някаква карта на Америка включваща около 20 щата тази карта я изтрих и качих СНЕ 2008 1,36GB ,след това качих СНЕ 2009 1,6GB която си изтри старата и сега съм с нея. До тук добре от три дена чета и качвам турската карта по начина даден в второто мнение но нищо не се получава . Картата я качвам но на инфото си имам само СНЕ 2009 ,имената съм ги сменял на всички възмойни които сте дали в темата.Някой може ли да помогне европейската карта е с име gmapsup.img,ako имате идеи казвайте ,че нерви не ми останаха.Ако има значение софтуерната версия на нувито 4.60,GPS SW Version:2.40. GTM10 SWVersion:N/A.помагайте!!!
    картата в директория garmin ли я слагаш? да не бъркаш с откючващия файл?
    последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

    Коментар


    • До: Инсталация на карти за начинаещи

      Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
      картата в директория garmin ли я слагаш? да не бъркаш с откючващия файл?
      В директория гармин е .Отклучването не го бъркам правя го точка по точка,имената съм ги пробвал всичките .По принцип съм качвал карти на няколко нокии там се получаваше ,но тук не.
      "Никога не е късно да постъпиш правилно."

      Коментар


      • До: Инсталация на карти за начинаещи

        Първоначално публикуван от baza2005 Преглед на мнение
        От една седмица имам Garmin nuvi 350, пратиха ми я от щатите с някаква карта на Америка включваща около 20 щата тази карта я изтрих и качих СНЕ 2008 1,36GB ,след това качих СНЕ 2009 1,6GB която си изтри старата и сега съм с нея. До тук добре от три дена чета и качвам турската карта по начина даден в второто мнение но нищо не се получава . Картата я качвам но на инфото си имам само СНЕ 2009 ,имената съм ги сменял на всички възмойни които сте дали в темата.Някой може ли да помогне европейската карта е с име gmapsup.img,ako имате идеи казвайте ,че нерви не ми останаха.Ако има значение софтуерната версия на нувито 4.60,GPS SW Version:2.40. GTM10 SWVersion:N/A.помагайте!!!
        Името на картата трябва да е gmapsupp.img!!!Дано да съм бил полезен.
        Поздрави!
        Последно редактирано от barir; 20-04-09, 09:49. Причина: допълнение
        Garmin Nuvi 860 T

        Коментар


        • До: Инсталация на карти за начинаещи

          Той колегата вижда европейската с това име. Явно е направил грешка в поста. Nuvi350 вижда само две имена: GMAPSUPP.img и GMAPPROM.img. Поне при мен е така. Може да си я изтеглил с грешка. Ако не си я отключил правилно няма да я виждаш в инфото.
          Опиши подробно какво си правил , иначе как да ти кажем къде е грешката?

          Коментар


          • До: Инсталация на карти за начинаещи

            Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
            Той колегата вижда европейската с това име. Явно е направил грешка в поста. Nuvi350 вижда само две имена: GMAPSUPP.img и GMAPPROM.img. Поне при мен е така. Може да си я изтеглил с грешка. Ако не си я отключил правилно няма да я виждаш в инфото.
            Опиши подробно какво си правил , иначе как да ти кажем къде е грешката?
            Добре , ето точка по точка :
            1.Стартирам GMapTool слагам примерно картата на турция(gmapprom.img_Turkey ,преименувана от gmapsupp.img) натискам инфо и вигдам FID на картата 848.
            2.Стартирам генератора на кодове вкарвам 10 цифри на нувито и след това FID 848 на картата.натискам генеорирането.Получения код го копирам.
            3. Отвоарям Notepad и го поставям там.all fail и му давам име gmapprom.unl_Turkey
            4. Получените два фаъла ги копирам и поставя в нувито в папка Garmin.
            5.Рестарт и в ифото няма нищо освен европейската карта.

            Това е казвайте къде бъркам.
            "Никога не е късно да постъпиш правилно."

            Коментар


            • До: Инсталация на карти за начинаещи

              Първоначално публикуван от baza2005 Преглед на мнение
              Добре , ето точка по точка :
              1.Стартирам GMapTool слагам примерно картата на турция(gmapprom.img_Turkey ,преименувана от gmapsupp.img) натискам инфо и вигдам FID на картата 848.
              2.Стартирам генератора на кодове вкарвам 10 цифри на нувито и след това FID 848 на картата.натискам генеорирането.Получения код го копирам.
              3. Отвоарям Notepad и го поставям там.all fail и му давам име gmapprom.unl_Turkey
              4. Получените два фаъла ги копирам и поставя в нувито в папка Garmin.
              5.Рестарт и в ифото няма нищо освен европейската карта.

              Това е казвайте къде бъркам.
              Трябва да изстриеш _Turkey и предполагам, че ще си решиш проблема.
              Garmin Nuvi 860 T

              Коментар


              • До: Инсталация на карти за начинаещи

                Изтривам го и пак не става.
                Опа стана ,грешката ми била в името на картата gmapprom ,a не gmapprom.img ( файла пак си е img формат )
                Последно редактирано от baza2005; 20-04-09, 14:04. Причина: Просветление
                "Никога не е късно да постъпиш правилно."

                Коментар


                • До: Инсталация на карти за начинаещи

                  Първоначално публикуван от toni_03 Преглед на мнение
                  Здравейте колеги, няколко пъти съм си качвал карти на Нуви 350 без проблем. Днес си взех карта 4гб. и немога да си извадя unit id на карта. Моля помогнете.
                  Някой сеща ли се как да стане ???
                  [B][U]YAMAHA TT600 E[/U][/B]

                  Коментар


                  • До: Инсталация на карти за начинаещи

                    Първоначално публикуван от toni_03 Преглед на мнение
                    Някой сеща ли се как да стане ???
                    Не всички модели на нуви четат 4 ГБ карти. Моето 660 например не чете- максимума е 2 ГБ.
                    Имаше специален пост по въпроса с изброяване на моделите и каква карта поддържат, но не мога да го намеря в момента.
                    Може би това е проблема

                    Друго което се сещам е че СД картата трябва да се форматира на FAT32.

                    Коментар


                    • До: Инсталация на карти за начинаещи

                      а аз всиЧко пробвах сменях и имената на фаиловете (по горе споменатите на4ини)но нувито ми пак не показва картите.Остажа само да пробвам даго форматирам на FAT32 но как се прави това .Благодаря предварител но
                      Последно редактирано от Pacific; 24-04-09, 15:04.

                      Коментар


                      • До: Инсталация на карти за начинаещи

                        Първоначално публикуван от packoar Преглед на мнение
                        а аз всиЧко пробвах сменях и имената на фаиловете (по горе споменатите на4ини)но нувито ми пак не показва картите.Остажа само да пробвам даго форматирам на FAT32 но как се прави това .Благодаря предварител но

                        слагаш си картата в картов четец и с десен бутон му даваш формат,ще ти излезе един прозорец в който му даваш FAT32,няма начун да не го видиш каде е това,ако нямаш картов четец като вклучиш ГПС-а в компа ще ти излезе картата като устройство,процедираш по съща начин който ти описах
                        ефтиното или излиза скъпо или е незаконно

                        Коментар


                        • До: Инсталация на карти за начинаещи

                          а някои случаино да знае как да си кача карта в MapSource

                          Коментар


                          • До: Инсталация на карти за начинаещи

                            В съответната тема знаят :
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...5&postcount=42

                            Коментар


                            • До: Инсталация на карти за начинаещи

                              Колеги, имам малък проблем. Свалих си City navigator NT Europe 2009 all от оригинално Nuvi 765 и я прехвърких на моето Нуви 760 (в основната памет, а не на SD). Размерът на файла gmapprom.img е 1604160 КВ. Последвах всички процедури за генериране на код, картата се вижда, но не може да се чекне с чавката.
                              Къде ли може да е проблемът? Някакви идеи? Благодаря.

                              Коментар


                              • До: Инсталация на карти за начинаещи

                                Първоначално публикуван от oldman4o Преглед на мнение
                                Имам GPSmap 60CSx. Как мога да видя ID на уреда или на СД картата?
                                как да инсталирам топо garmin 250

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X