Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инсталация на карти за начинаещи

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Инсталация на карти за начинаещи

    Оправих и фаиловете всичко е както каза,само не са:GMAPSUPP,защото картата на БГ е с това име сега са GMAPPROM и отново не става.А и онова допълнение при картата дето каза да го махна да не играе то не6то роля
    [SIZE=5][SIZE=2][/SIZE]

    [/SIZE]

    Коментар


    • До: Инсталация на карти за начинаещи

      Здравейте,
      Аз пък се излъгах да си купя от промоцията от Мултирама GoClever за 180лв. В него има детайлна карта на България уж от 2008. В центъра всичко е на 6. Но примерно в по-крайните квартали ми се случи на 2 пъти да се опитва да ме вкара в улици , които просто не съществуват!
      Също така в други райони освен София , не ми намира улици които си съществуват от години.

      Имам въпрос дали трябва да търся някаква карта точно за моя GoClever или изобщо от къде мога да си намеря карта ,с която дали да я ъпдейтна или направо заменя и самата замяна трябва ли да става по сложния начин или просто мога като файл да го del и после copy + paste на новата примерно.
      Много ще съм ви благодарен ако ми помогнете.

      Поздрави и браво за темата!

      Коментар


      • До: Инсталация на карти за начинаещи

        И от мене молба за помощ от компетентните,направих опит за ъпгрейт на OFRM с по новата версия,уж заместих фаила в директория Гармин,и резултата е че ми изчезна БГ картата вместо да се обнови,остана сити навигатор за европа който на практика ми е ненужен,имам нужда от OFRM,пробвах пак да сложа двата файла които направих според инструкциите GMAPSUP.IMG(картата) и GMAPSUP.UNL (под формата на нотепад фаил),но ми казва че няма място в паметта да съм вкарал нов диск,разполагам само с вътрешната памет на НУВИ 250В с оргинално вградени ofrm и сити на европа,трябва ли да изтрия нещо и да пробвам от начало като кача някъква базова карта която да допълня с ъпгрейда 4.80 или тва ъпгрейдче е само по себе си е карта?Оправих се,изтрих всичко и давай с начале,сега имам новата версия,тегля и Сити навигатора за Европа,дано се съберат на вътрешната памет,ако не трябва да си вземам карта-памет.Благодарности на хората разяснили стъпка по стъпка инсталирането на карти без разяснението не би успял никои начинаещ.
        Последно редактирано от belata; 12-04-09, 20:21.
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • До: Инсталация на карти за начинаещи

          Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
          И от мене молба за помощ от компетентните,направих опит за ъпгрейт на OFRM с по новата версия,уж заместих фаила в директория Гармин,и резултата е че ми изчезна БГ картата вместо да се обнови,остана сити навигатор за европа който на практика ми е ненужен,имам нужда от OFRM,пробвах пак да сложа двата файла които направих според инструкциите GMAPSUP.IMG(картата) и GMAPSUP.UNL (под формата на нотепад фаил),но ми казва че няма място в паметта да съм вкарал нов диск,разполагам само с вътрешната памет на НУВИ 250В с оргинално вградени ofrm и сити на европа,трябва ли да изтрия нещо и да пробвам от начало като кача някъква базова карта която да допълня с ъпгрейда 4.80 или тва ъпгрейдче е само по себе си е карта?Оправих се,изтрих всичко и давай с начале,сега имам новата версия,тегля и Сити навигатора за Европа,дано се съберат на вътрешната памет,ако не трябва да си вземам карта-памет.Благодарности на хората разяснили стъпка по стъпка инсталирането на карти без разяснението не би успял никои начинаещ.
          Като начало провери имената на файловете дали са както си ги написал GMAPSUP.IMG или GMAPSUPP.IMG
          TLC 90 1KZ-TE 2000г.
          "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

          Коментар


          • До: Инсталация на карти за начинаещи

            Първоначално публикуван от tony553 Преглед на мнение
            Като начало провери имената на файловете дали са както си ги написал GMAPSUP.IMG или GMAPSUPP.IMG
            Да грешката е моя,но навреме ги корегирах .Благодаря.Между другото да отбележа че понеже нямах външна карта карта,се наложи да си поосвободя място за да събера по обширната вече OFRM 4.80 и Сити навигатора на Европа,която си дръпнах от посочения в темата линк,като за целта орязах папката HELP,и в нея оставих само папките с нужните ми езици,отвори се доста място,така че ако някой попадне на дилема като моята да знае решението
            Последно редактирано от belata; 13-04-09, 13:49.
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • До: Инсталация на карти за начинаещи

              Здравейте,търсих и четох,но не успях да намеря нещо по въпроса:
              Как се инсталира карта на Гармин мобаил ПС

              Коментар


              • До: Инсталация на карти за начинаещи

                Или с MapSource като на всеки Гарминовски уред , или ако е готов *.img файл направо се копира в директорията на GarminMobilePC.

                Коментар


                • До: Инсталация на карти за начинаещи

                  Здравейте колеги, няколко пъти съм си качвал карти на Нуви 350 без проблем. Днес си взех карта 4гб. и немога да си извадя unit id на карта. Моля помогнете.
                  [B][U]YAMAHA TT600 E[/U][/B]

                  Коментар


                  • До: Инсталация на карти за начинаещи

                    Здравейте!Въпроса ми е следния.Може ли на GPS от серията Garmin nuvi 2xx да се качват карти на планини,offroad и др.,и дали ще работи с тях?В смисъл Гармина да не се ползва само в колата?

                    Коментар


                    • До: Инсталация на карти за начинаещи

                      Файла gmaptz.img каква базова карта е? Необходим ли е за нуви 250?
                      Благодаря!

                      Коментар


                      • До: Инсталация на карти за начинаещи

                        Първоначално публикуван от egeniv Преглед на мнение
                        Файла gmaptz.img каква базова карта е? Необходим ли е за нуви 250?
                        Благодаря!
                        Това е Time-Zone карта и служи за показване на коректно време независимо от местоположението на приемника.
                        Не се ползва от Nuvi 250.
                        Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                        GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                        Коментар


                        • До: Инсталация на карти за начинаещи

                          здравейте тъй като не можах да намеря от къде да корегирам горния пост затова искам да кажа че намерих от къде се изключват картите
                          но искам да попитам качил съм две карти на европа и румъния след като изключа картата на европа и дам да ме навиггира ми излизат пак всички държави и защо държавите ми ги дава на латиница а не на английски както ми ги дава имената в нувито става въпрос за mobile xt

                          Коментар


                          • До: Инсталация на карти за начинаещи

                            Първоначално публикуван от lozan Преглед на мнение
                            здравейте тъй като не можах да намеря от къде да корегирам горния пост затова искам да кажа че намерих от къде се изключват картите
                            но искам да попитам качил съм две карти на европа и румъния след като изключа картата на европа и дам да ме навиггира ми излизат пак всички държави и защо държавите ми ги дава на латиница а не на английски както ми ги дава имената в нувито става въпрос за mobile xt
                            ами имаш и базова карта която не се изклучва, на латиница имаш проблем с търсенето ли ?
                            ефтиното или излиза скъпо или е незаконно

                            Коментар


                            • До: Инсталация на карти за начинаещи

                              ами доста ме обърква като пиша някой град на английски ми дава че няма такъв а той всъщщност е по някакъв особен начин вкаран в картата интересно е че с нувито нямам този проблем а картата си е една и съща

                              Коментар


                              • До: Инсталация на карти за начинаещи

                                От една седмица имам Garmin nuvi 350, пратиха ми я от щатите с някаква карта на Америка включваща около 20 щата тази карта я изтрих и качих СНЕ 2008 1,36GB ,след това качих СНЕ 2009 1,6GB която си изтри старата и сега съм с нея. До тук добре от три дена чета и качвам турската карта по начина даден в второто мнение но нищо не се получава . Картата я качвам но на инфото си имам само СНЕ 2009 ,имената съм ги сменял на всички възмойни които сте дали в темата.Някой може ли да помогне европейската карта е с име gmapsup.img,ako имате идеи казвайте ,че нерви не ми останаха.Ако има значение софтуерната версия на нувито 4.60,GPS SW Version:2.40. GTM10 SWVersion:N/A.помагайте!!!
                                "Никога не е късно да постъпиш правилно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X