Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инсталация на карти за начинаещи

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Инсталация на карти за начинаещи

    Със сигурност не разпознава такова име. Писано е много по въпроса.

    Коментар


    • До: Инсталация на карти за начинаещи

      Здравейте! Мога ли да ви помоля дя ми пратите всичко необходимо за инсталирането на Garmin nuvi 250w??? Защото абсолютно нищо не мога да схвана. Вярно че съм жена и то блондинка, но го закъсах. Моля помагайте! За връзка skype: xelia_love.

      Коментар


      • До: Инсталация на карти за начинаещи

        Здравейте, много добре е описан целия процес по качване на картите. Но, не за това ви пиша. Още преди доста време качих карти на телефона ми и съм запознат с начина на качване, отключването и т.н.

        Проблемът ми е, че днес ми се наложи да кача карта на Garmin Nuvi 200W. Начина е същият както при телефона ми и си мислех, че няма да имам проблем. Но уви, каквито и карти да качвах устройството не ги разпознаваше. Знам как да генерирам UNL файл, знам и как трябва да са именувани файловете с картите, но не можах да се справя. Опитвах да кача картата в SD паметта и не ставаше. Накрая реших да я кача в паметта на устройството и тогава беше успешно макар и с компромис от моя страна. Все пак не исках да "хабя" и без това малкото свободна памет на устройството при положение, че имам на разположение почти празна 2-гигабайтова SD карта. Та въпросът ми към вас (притежатели на Garmin навигация и успешно качили карти на SD картата й) е: Кое ID въвеждате при генерирането на UNL файла? Логично според мен е да е ID-то на SD картата. Но при мен устройството се разпознаваше картата нито с ID на SD картата, нито с ID на устройството. И защото не съм 100% сигурен, ще ви попитам и още нещо: това ли е ID-то (там където пише serial) на SD картата (стигнах до него като задържа няколко секунди "натисната" батерията горе вдясно при началния екран).

        Ето:

        Коментар


        • До: Инсталация на карти за начинаещи

          Първоначално публикуван от refresh Преглед на мнение
          Здравейте, много добре е описан целия процес по качване на картите. Но, не за това ви пиша. Още преди доста време качих карти на телефона ми и съм запознат с начина на качване, отключването и т.н.

          Проблемът ми е, че днес ми се наложи да кача карта на Garmin Nuvi 200W. Начина е същият както при телефона ми и си мислех, че няма да имам проблем. Но уви, каквито и карти да качвах устройството не ги разпознаваше. Знам как да генерирам UNL файл, знам и как трябва да са именувани файловете с картите, но не можах да се справя. Опитвах да кача картата в SD паметта и не ставаше. Накрая реших да я кача в паметта на устройството и тогава беше успешно макар и с компромис от моя страна. Все пак не исках да "хабя" и без това малкото свободна памет на устройството при положение, че имам на разположение почти празна 2-гигабайтова SD карта. Та въпросът ми към вас (притежатели на Garmin навигация и успешно качили карти на SD картата й) е: Кое ID въвеждате при генерирането на UNL файла? Логично според мен е да е ID-то на SD картата. Но при мен устройството се разпознаваше картата нито с ID на SD картата, нито с ID на устройството. И защото не съм 100% сигурен, ще ви попитам и още нещо: това ли е ID-то (там където пише serial) на SD картата (стигнах до него като задържа няколко секунди "натисната" батерията горе вдясно при началния екран).

          Ето:
          Правиш папка с име Garmin на SD картата и вътре слагаш картите които искаш. А ID-то се вижда в самото нюви в (настройки) > (система) > за системата> ID на уреда.

          Коментар


          • До: Инсталация на карти за начинаещи

            Може да въведеш и ID-то на уреда,но така ще можеш да ползваш картите само на този уред.Преместиш ли мемори картата на друго устройство,няма да работи.При мен всичко стана със ID-то на картата.Точно това което си показал.Ако правиш всичко както трябва,няма причина да не стане.

            Файла за външната памет трябва да се казва gmapsupp.

            Коментар


            • До: Инсталация на карти за начинаещи

              здр има гармин нуви 300 от 2006.колкото пове4е 4ета все пове4е се обьрквам.имам инсталирана карта на еспания и португли.нувито е с 250мб ватрешна памет имам слот за карта.кпих си една сд-кард2г.свалих си сити навегатор нт 2009 за европа .които има само два файла img.gmapbmap 104mb i gmapprom 1300mb.вав нувито в папка гармин имам саштите файлове саответно gmapbmap 6mb gmapprom105mb.takaz запо4наь да я инсталирвам като намерих парво fid кода на gmapprom 1300mb 378 .след това с garmin unlock generator v1.4 (неможах да си намеря 1.5)записвам кода на нувито 10 цифри след това записвам fid map 378 давам generar наи долу и ми излиза 25 цифрен код.след това отварям както бе показано (на бял прозорец)за текстоф файл копирам 25 ц. код и го прелагам кам текс. файл. давам за смяна на име gmapprom.unl саздавам само един файл. ( пробвах след това и с gmapprom1.unl).след това вклучих нувито с компа копирвам файла gmapprom които е 1300мб който сам свалил (след тоа пробвах с gmapprom1 като само сас смяна на име пребавих тази 1) вав сд-кард. заштото в самото устроиство в папка грмин ми изписва 4е е много голямкакто писах има памет 250мб.след като се пребави копирвам и саздаденият от мен файл gmapprom.unl (probvah и с gmapprom1.unl).дарпам кабела от компа давам рестарт и ни6то като вляза старата карта си стои и нова няма.фаила gmapbmap 104mb каде да го сложа тои предполагам е базата а аз имам една в деректорията която е 6мб но ако го запиша в деректорията като жляза в нувито на гайчният кл'ч за инфо мапс неми го дава.каде гре6ша файловета за сд карт какви да бадат gmapsupp i faila gmapsupp.unl i kakво само се променя името или драпнах и нотепад пробвах да саздам фаил но незнам ка се работи освен тожа файла е разли4ен с този които правя с текстов док.може би там нешт0 греша незнам кои от двата вариянта да използвам каде греша картата ли не става .между другото в деректорията в папка гармин на исталираната карта разшерението на gmapprom e gmapprom.sum ako може някои да ми помогне картата ми е стара а е само за испания и пртугалия искам да е за цяла европа .но нали ни6то не разбирам и ако някои разбере каде точно греша ако се може да ми обясни по подробно че аз с моя акъл. благодаря предариелно

              Коментар


              • До: Инсталация на карти за начинаещи

                До тук всичко е ОК но аз сам нуви 200w и ми разпознажа само фаилове са едно име "gmapprom.img" и "gmapprom.unl" немойе да се добави 1 или друг знак не се вижда от Гарминото. Картата ми е само на вътрешната памет. Как да си сложа още една или две карти. Някои ще ме светне ли по лесен начин

                Коментар


                • До: Инсталация на карти за начинаещи

                  в СД картата си направи папка garmin и в нея сложи картата с име gmapsupp.img i gmapsupp.unl,ако не е в такава папка няма да ти чете картата
                  ефтиното или излиза скъпо или е незаконно

                  Коментар


                  • До: Инсталация на карти за начинаещи

                    Първоначално публикуван от yuriy_t Преглед на мнение
                    До тук всичко е ОК но аз сам нуви 200w и ми разпознажа само фаилове са едно име "gmapprom.img" и "gmapprom.unl" немойе да се добави 1 или друг знак не се вижда от Гарминото. Картата ми е само на вътрешната памет. Как да си сложа още една или две карти. Някои ще ме светне ли по лесен начин
                    Просветлението е ТУК
                    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                    Коментар


                    • До: Инсталация на карти за начинаещи

                      Много благодаря за темата и обсъжданията по нея. Нямате представа колко ми помогнахте. Имам нуви 760.
                      Ето и един въпрос към знаещите: Направих си карта на Сърбия от версия 1.9. направъх си съответно файловете gmapprom1.img и gmapprom.unl, качих ги на нувито и то ми вижда 2 карти на Сърбия като влеза в настройки-карта-преглед карта. Някаква идея? Иначе картата си работи. Другата седмица ще я пробвам там на място.

                      Коментар


                      • До: Инсталация на карти за начинаещи

                        Относно хората, които имат проблеми с качването на SD картата. Nuvi 250 не виждаше карта, докато SD-то беше FAT, след като я направих FAT32 тръгна без проблем. Не знам дали това беше причината да не чете, но е факт. Дано помогне на някой

                        Коментар


                        • До: Инсталация на карти за начинаещи

                          Моля помогнете,всичко правя уж както трябва и пак не става като пусна Гармина не ми чете 2рата карта-която се опитвам да сложа.Какво ли неправих вижте снимката дано помогне!!!
                          Прикачени файлове
                          [SIZE=5][SIZE=2][/SIZE]

                          [/SIZE]

                          Коментар


                          • До: Инсталация на карти за начинаещи

                            Нещо май си ги омотал? На малката снимка пише , че е от диск "F". Ako това е SD картата , там името може да е само GMAPSUPP. И базовата карта (GMAPBMAP) няма работа там , или каквато и да е друга карта.
                            Във вътрешната памет Нувито разпознава карти с имена GMAPSUPP , GMAPPROM , GMAPPROM1. Писано е многократно за това. Само Nuvi350 не вижда име GMAPPROM1.

                            На голямата снимка се вижда файл GMAPPROM1.img.txt с размер 1 кб - що за файл е това? И GMAPPROM.UNL.txt - махни си разширението .TXT - на всяка страница се предупреждава за това.

                            Като пример за правилно име виж файловете GMAPSUPP.img и GMAPSUPP.UNL. Те нямат разширение *.txt. Само не ги пипай , че да не ти изчезне българската карта.
                            Последно редактирано от milstan; 30-03-09, 08:25.

                            Коментар


                            • До: Инсталация на карти за начинаещи

                              Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                              Нещо май си ги омотал? На малката снимка пише , че е от диск "F". Ako това е SD картата , там името може да е само GMAPSUPP. И базовата карта (GMAPBMAP) няма работа там , или каквато и да е друга карта.
                              Във вътрешната памет Нувито разпознава карти с имена GMAPSUPP , GMAPPROM , GMAPPROM1. Писано е многократно за това. Само Nuvi350 не вижда име GMAPPROM1.

                              На голямата снимка се вижда файл GMAPPROM1.img.txt с размер 1 кб - що за файл е това? И GMAPPROM.UNL.txt - махни си разширението .TXT - на всяка страница се предупреждава за това.

                              Като пример за правилно име виж файловете GMAPSUPP.img и GMAPSUPP.UNL. Те нямат разширение *.txt. Само не ги пипай , че да не ти изчезне българската карта.
                              Като смених имента на: GMAPSUPP на картата и на .unl и .img ,след това пуснах гармина отна4ало излезна зелно канал4е ако мога така да се изразя и се зареди след това отидох при инфо на картата и си седи само тожа пусто v4.80 CYR единствения напредък бе6е пустото зареждане.А отностно това TXT зна4и правя фаиловете с NOTEPAD както и пише,сигурно там не6то бъркам,но уви ако на някои ве4е са му останали нерви нека ми обясни.Hаистина съм го закъсал а след няколко дни трябва да патувам.
                              p.s Знам че съм пълна трагедия но се надявам да се смилите
                              [SIZE=5][SIZE=2][/SIZE]

                              [/SIZE]

                              Коментар


                              • До: Инсталация на карти за начинаещи

                                От настройките на компютъра го направи да ти показва разширенията на файловете, след това махни това txt след unl и пробвай пак!
                                LZ1PER

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X