Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова карта на Адриатическия регион за Garmin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: AdriaTOPO 2.20

    Ами най-същественото е, че Adria TOPO не е рутираща. Затова пък има релеф (хоризонтали), land cover и т.н. топографски подробности. Що се отнася до улици, номера, градски POI (хотели, ресторанти и др.), вероятно са същите. Не вярвам някой да ги е заснемал втори път, за да направи TOPO картата. По принцип топографските карти са по-близки до снимка от птичи поглед, докато рутиращите са повече като схеми (подобно на хартиените пътни карти). Особено в населените места принципната разлика е голяма.
    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

    Коментар


    • #47
      До: AdriaTOPO 2.20

      Добре де, какво ще рече "не е рутираща"? Не мога да търся адрес и да ме води до него? Тогава за какво се използва? (Пак се извинявам за въпросите, но наистина незнам)

      Коментар


      • #48
        До: AdriaTOPO 2.20

        Първоначално публикуван от anastaspeykov Преглед на мнение
        Инстална се и как се откючва туй чудо.
        дезархивирай някъде и после стартирай all.bat
        Прикачени файлове
        последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

        Коментар


        • #49
          До: AdriaTOPO 2.20

          Като гледам Руте и Топо версиите първата има сърбия и македония може би и черна гора за разлика от втората.

          Преди малко си изтеглих CSG които има също тези държави. Решил съм да си направя една компилациа от карти на съседни държави та кои карти на сърбия , македония и черна гора са по подробни в Adria или CSG
          Garmin nüvi® 205 (Денка)
          Nissan X-trail

          Коментар


          • #50
            До: AdriaTOPO 2.20

            Първоначално публикуван от anastaspeykov Преглед на мнение
            Като гледам Руте и Топо версиите първата има сърбия и македония може би и черна гора за разлика от втората.

            Преди малко си изтеглих CSG които има също тези държави. Решил съм да си направя една компилациа от карти на съседни държави та кои карти на сърбия , македония и черна гора са по подробни в Adria или CSG
            адриа - македония
            csg - сърбия и черна гора
            последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

            Коментар


            • #51
              До: AdriaTOPO 2.20

              Първоначално публикуван от TheBicycle Преглед на мнение
              Добре де, какво ще рече "не е рутираща"? Не мога да търся адрес и да ме води до него? Тогава за какво се използва? (Пак се извинявам за въпросите, но наистина незнам)
              За каквото се използва една топографска карта. Основното предназначение на топографските карти е "ориентиране в местността". Те съдържат най-вече релеф (трябва да можеш да "четеш" хоризонталите), също така land cover (поляна, гора, блато, скали, гола местност и т.н.), а и някои характерни точки (възвишение, стълб, единична сграда, чешма и др.). С две думи те по-скоро са за местността, а не за населените места и пътищата. Ако тръгнеш на пеши преход в пресечена местност и имаш GPS (не автомобилен навигатор, разбира се) с топографска карта на него, ориентацията ти в местността ще бъде много по-добра. Преди GPS-те главният инструмент в подобни случаи бе класическият компас, а сега компасът е просто част от уреда. Зависи от уреда, разбира се.
              Друг е въпросът, че преобладаващата част от GPS любителите се интересуват главно от навигация по пътища и населени места, затова и повечето от темите са за нувита, а не за апарати от сорта на 60CSx например. Та това е в общи линии отговорът на твоя въпрос.
              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

              Коментар


              • #52
                До: AdriaTOPO 2.20

                ОК, разбрах, благодаря ти Zippel. Объркването ми идва явно от OFRM Geotrade TOPO - там е включена топографска информация, но си и рутира както и не-топо варианта. И като чуя за топографска карта си представях обикновена, рутираща, с добавена топографска информация.

                Коментар


                • #53
                  До: AdriaTOPO 2.20

                  Първоначално публикуван от TheBicycle Преглед на мнение
                  ОК, разбрах, благодаря ти Zippel. Объркването ми идва явно от OFRM Geotrade TOPO - там е включена топографска информация, но си и рутира както и не-топо варианта. И като чуя за топографска карта си представях обикновена, рутираща, с добавена топографска информация.
                  някои топо са точно такива като българската карта, но не всички.
                  последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                  Коментар


                  • #54
                    До: AdriaTOPO 2.20

                    Момчета, качете я някъде, че усташи вече не я дават за сваляне.

                    Коментар


                    • #55
                      До: AdriaTOPO 2.20

                      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                      Момчета, качете я някъде, че усташи вече не я дават за сваляне.
                      последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                      Коментар


                      • #56
                        До: AdriaTOPO 2.20

                        Оф, аз много късно разбрах че Топо-то не е рутираща... А си деинсталирах всичко от мапсорс-а... И сега си имам само img файл-а на Adria Route, ама без Словения, Хърватия и Босна, които са ми на Топо-то...

                        ОК, а трябва ли да си сложа и двете карти на устройството, и Топо и Route, за да ми излиза рутираща ТОПО карта?
                        [B]Videos of [U]Vidin[/U], the [U]Vidin-Calafat bridge[/U] and the [U]region[/U] - here: [URL]http://www.youtube.com/user/gusterbo[/URL][/B]

                        Коментар


                        • #57
                          До: AdriaTOPO 2.20

                          Първоначално публикуван от guster Преглед на мнение
                          Оф, аз много късно разбрах че Топо-то не е рутираща... А си деинсталирах всичко от мапсорс-а... И сега си имам само img файл-а на Adria Route, ама без Словения, Хърватия и Босна, които са ми на Топо-то...

                          ОК, а трябва ли да си сложа и двете карти на устройството, и Топо и Route, за да ми излиза рутираща ТОПО карта?
                          Първо какъв е този img на Adria Route без Словения, Хърватска и Босна? Кои страни са ти на него?
                          Второ, мисля, че може да имаш две карти на устройството, но няма начин и двете да са активни, т.е. ще трябва да превключваш от едната на другата. Съвет : в колата си ползвай Route, а извън нея Топо-то.
                          Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                          Коментар


                          • #58
                            До: AdriaTOPO 2.20

                            Ми img от Adria Route 2.30 само на Албания и Македония. Мислех че Топо-то рутира, та от там си качих другите, но сега ще трябва пак да ги тегля и да ги оправям...

                            Благодаря за съвета...


                            PS. Всъщност, малко по-късно направих опит с активирани и двете карти и мисля, че се получи. Първо пуснах рутиращата и, докато колата се движеше на симулатор, пуснах и топо-то и като се върнах на картата излязоха и изо-линии...
                            Последно редактирано от guster; 13-11-09, 20:02.
                            [B]Videos of [U]Vidin[/U], the [U]Vidin-Calafat bridge[/U] and the [U]region[/U] - here: [URL]http://www.youtube.com/user/gusterbo[/URL][/B]

                            Коментар


                            • #59
                              До: AdriaTOPO 2.20

                              Човек цял живот се учи (и накрая умира ненаучен). Кажи ми как става това със симулатора. Някяква програма ли ползваш или какво?
                              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                              Коментар


                              • #60
                                До: AdriaTOPO 2.20

                                Не, gps симулатора на самото устройство...

                                Когато си на закрито изключваш търсенето на сателити и си на gps симулатор... Предполагам на повечето устройства го има, аз съм с Nuvi 255W.
                                [B]Videos of [U]Vidin[/U], the [U]Vidin-Calafat bridge[/U] and the [U]region[/U] - here: [URL]http://www.youtube.com/user/gusterbo[/URL][/B]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X