Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инсталиране на карта в .img формат във MapSource

    Благодаря,Наско! Знам,че става само за разглеждане. Пробвах с кода от навиг. , но не става. Сега е на дневен ред проблема от горния ми пост - направо ме срази това! Между другото ОРФМ картата е 5.21 - последната.
    Б. Бонев
    0осем88две6шест71три

    Коментар


    • От: Инсталиране на карта в .img формат във MapSource

      Пробвах да преинсталирам мапсорс - ако нещо съм увредил от предходните опити - нищо - същото съобщение и не тръгва.
      Б. Бонев
      0осем88две6шест71три

      Коментар


      • От: Инсталиране на карта в .img формат във MapSource

        Триеш от регистрите всичко свързано с мапсорс. След това инсталлираш мапсорс и всичко трябва да е ОК.
        Светът на Владо

        Коментар


        • От: Инсталиране на карта в .img формат във MapSource

          да,ама - не! Пробвах преди малко - махнах го от ад - ремув - деинсталирах всичко,свързано с мапсорс. Почнах инсталация от оригиналния диск - от Събин - и .... НИЩО!! не тръгва ! пише ми,че има грешка в инсталацията! Е,това не е възможно според мен,освен ако не е хакнал някой бъг при инсталацията на имг файла на 5.21 версията. Не знам,де! Не съм информатик - лекар съм,не разбирам от комп.!
          Б. Бонев
          0осем88две6шест71три

          Коментар


          • От: Инсталиране на карта в .img формат във MapSource

            Първоначално публикуван от borkobo Преглед на мнение
            да,ама - не! Пробвах преди малко - махнах го от ад - ремув - деинсталирах всичко,свързано с мапсорс. Почнах инсталация от оригиналния диск - от Събин - и .... НИЩО!! не тръгва ! пише ми,че има грешка в инсталацията! Е,това не е възможно според мен,освен ако не е хакнал някой бъг при инсталацията на имг файла на 5.21 версията. Не знам,де! Не съм информатик - лекар съм,не разбирам от комп.!
            Пробвай да изчистиш регистрите. С ънинстал щом преди това е имало грешка - после пак я има. Старт бутона/Рън/ и там пишеш regedit и Enter. В регедита - F3 (търсене, или от менюто Edit/Find...) и пишеш mapsorce, триеш всичко, което открие (трябва търпение - ще открие доста записи, но в рамките на 2-3 минути ще се справиш). След това инсталваш наново.
            Светът на Владо

            Коментар


            • От: Инсталиране на карта в .img формат във MapSource

              Първоначално публикуван от Наско Преглед на мнение
              Използвай кода който е от навигацията.

              И друго което трябва да знаеш че качена картата в Мапсорс по този начин се губи търсенето и с две думи става само за разглеждане.
              Няколко пъти го срещам този коментар вече и нещо не сцепвам - търсенето в MapSource ли загива или в уреда, ако я upload-неш през MapSource?

              Коментар


              • От: Инсталиране на карта в .img формат във MapSource

                Здравей,Владо! Дадох си малко почивка,за да ми се изчисти мозъка от предходни грешки и пробвах отново - от регистрите не иска да изчисти всичко от ab(Standart) REG_SZ и пак не иска да тръгне мапсорс. Прави ми впечатление,че не ме пита за кода при инсталацията. Абе,явно аз нещо не правя като хората и ще трябва да помоля някой,дето разбира да оправи нещата. За сега ще се откажа от мапсорс. Гармина си ми работи - това е по-важно. Все пак се чудя какво ли щеше да бъде,ако имахме същите проблеми с дигит. фотоапарати - да правиш 1000 каламбури за да го вържеш с компа - добре,че не е така!
                Б. Бонев
                0осем88две6шест71три

                Коментар


                • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                  Най-после се справих с мапсорс с помощта и благодарение на vladoniki. Още едно благодаря пред всички! Проблема беше,че ми изчезна мапсорс по незнайни причини и не искаше да се инсталира от оригиналния диск на Събин пак по незнайни причини. намерих инсталация от тук http://www.mydigitallife.info/2008/0...hout-media/bg/ , инсталирах и версия 5.20 на ОРФМ тръгна (Владо - благодаря!). Тази,която аз имам на гармина и се опитвах да кача в мапсорс е 5.21 - не я пробвах пак - реших да заложа на изпробван и работещ вариянт. Нещо което е логично и не се сещаме (поне аз) е да се рестартира мапсорс след въвеждане на кода на картата - без малко да започна всичко отначало заради това. За мен си остава загадка как изчезна и не искаше да се инсталира мапсорс от диска!
                  Дано съм полезен с линка!
                  Поздрави!
                  Б. Бонев
                  0осем88две6шест71три

                  Коментар


                  • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                    С помощта на VLADONIKI успях да подкарам 5.21!
                    1. Вкарайте я в GMapTool
                    2. От Split избирате Mapsets by FID
                    3. Split all
                    4. В папката ще станат 2 файла "FAM_1204" и "FAM_1825"
                    5. Вкарвате в GMapTool "FAM_1204"
                    6. Правите стъпките от http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=30503&p=936775#post936775
                    7. Отваряте MapSource
                    8. Натискате Ctrl+U и въвеждате кода за отключване, който имате!
                    Това е! Дано съм помогнал!
                    Дарин 0897042636
                    ВАЗ 2105

                    Коментар


                    • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                      Може ли някой да ми каже защо ,изпълнявайки всички стъпки от указанието за отваряне на *img файл за Mapsource при настолния ми PC с версия на ОС -WIN XP нещата се получават, а при лаптопа ми, който е с WIN 7 ми дава следното съобщение:
                      и каквото и да правя не ще да се получи и не ще!
                      Последно редактирано от velizar6507; 13-09-10, 09:13.

                      Коментар


                      • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                        Първоначално публикуван от velizar6507 Преглед на мнение
                        Може ли някой да ми каже защо ,изпълнявайки всички стъпки от указанието за отваряне на *img файл за Mapsource при настолния ми PC с версия на ОС -WIN XP нещата се получават, а при лаптопа ми, който е с WIN 7 ми дава следното съобщение:
                        и каквото и да правя не ще да се получи и не ще![ATTACH=CONFIG]246068[/ATTACH]
                        Не отваря прикачения файл.
                        Дарин 0897042636
                        ВАЗ 2105

                        Коментар


                        • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                          При мен се отваря..?
                          Изкарва ми съобщение след като стартирам файла install.bat :
                          "Adding registry keys.
                          ERROR:Достъпът е отказан."
                          Последно редактирано от velizar6507; 13-09-10, 14:42.

                          Коментар


                          • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                            Първоначално публикуван от rumen Преглед на мнение
                            Здравейте,
                            Четох внимателно, изпълних всичко както трябва и до генерирането на фаиловете за инталиране в MapSource всичко върви добре. INSTALL.BAT ... по всичко личи че приключва успешно, но ... карта няма :-(

                            но в Unlock Regions след copy-paste на 25 цифрения сериен номер се мъдри "Map product not installed" и ... карта няма.


                            ЧНГ на всички!!! Здаве,успехи и много безаварийни желая!
                            Ей това,обаче ми се случи(цитата по-горе) докато в почивните дни се опитах да сложа ОРФМ 5.40 на ъпдейтнат мапсоурс! Че и старата карта ми изчезна и нея не мога да възстановя! Има и още нещо - ей това ми излиза след slit all - картата е свалена по инструкции от карта.бг Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Unbenannt 1.jpg
Прегледи:1
Размер:131.5 КБ
ID:5240649 Моля за помощ знаещите,че аз нещо не мога да се оправя! Благодаря на всички отзовали се!!
                            Последно редактирано от Pacific; 02-01-11, 14:13.
                            Б. Бонев
                            0осем88две6шест71три

                            Коментар


                            • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                              Можеш ли да постнеш целия лог от Гмаптула или поне тези предупреждения които е дал.

                              Коментар


                              • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                                Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                                Можеш ли да постнеш целия лог от Гмаптула или поне тези предупреждения които е дал.
                                Чак сега видях какво си писал - sorry! Всъщност нищо друго не излезе като предупреждение и това ме смущава. Всичко до това,което съм показал е в ред (ако погледнеш по-нагоре ще разбереш защо имам поне мааалко опит - големи мъки бяха!). Чудя се дали да не изстрия пак от регистрите мапсоурса и да почна на чисто отново,ама нещо не ми се вързва и се колебая.
                                Благодаря за отзива icpart !
                                Б. Бонев
                                0осем88две6шест71три

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X