Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

    Изчетох доста теми. Преди време по описаните начини съм успявал да вкарам карта от IMG към Mapsource, но този път (с ОФРМ 5,20) не се справих.
    Преди време четох, че ще има официален варинат за Мапсорс, но до колкото разбирам все още няма такъв вариант.
    Аз ли пропускам нещо, или просто с 5,20 не може да се прави тази "гимнастика" от IMG в Мапсорс?

    Благодаря на отзовалите се!
    Светът на Владо

    Коментар


    • До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

      При мен всичко е нормално. Указал ли си му директорията на cgpsmapper?
      Прикачени файлове

      Коментар


      • До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

        Справих се!
        Просто съм използвал версията на картата с изолинии и е трябвало да отделя изолиниите. А това става в ГМапТуул-а с опция "Mapsets by FID" - така Gmapsupp.img става на два файла (IMG) - единият е картата, а другият изолиниите... След това по описаната процедура на 4-та странница в тази тема.
        Светът на Владо

        Коментар


        • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

          Изчетох цялата тема и стигнах до края. Влизам в MapSource и ми пише, че картата ми е заключена. Пробвах да вкарам вътре 5.20 версията. Разбрах, че се отключва с сериал номера, ама спициално в моя слуай къде се слага?
          Дарин 0897042636
          ВАЗ 2105

          Коментар


          • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

            В мапсорс натискаш crtl+U и там на Unlock Regions избираш Add и добавяш 25 цифровия код, който се намира в serial.txt на gps-а ти.

            Коментар


            • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1628513j.jpg
Прегледи:1
Размер:61.8 КБ
ID:5181265 ? (проблемите нямат край)
              Дарин 0897042636
              ВАЗ 2105

              Коментар


              • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                Първоначално публикуван от Dr1v7 Преглед на мнение
                [ATTACH=CONFIG]214231[/ATTACH] ? (проблемите нямат край)
                Все още нямаш карта.
                Прикачени файлове
                LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                Коментар


                • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                  Картата ако не ти е законна няма да стане.

                  Коментар


                  • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                    Здравейте,
                    Четох внимателно, изпълних всичко както трябва и до генерирането на фаиловете за инталиране в MapSource всичко върви добре. INSTALL.BAT ... по всичко личи че приключва успешно, но ... карта няма :-(
                    В Map Product Manager/Map Product Information пише:
                    name: OFRM Geotrade City V5.51 CYR
                    version: 1.00
                    Status: Unlocked
                    Installed Location: бля-бля-бля ...

                    но в Unlock Regions след copy-paste на 25 цифрения сериен номер се мъдри "Map product not installed" и ... карта няма.

                    версията на MapSource e 6.16.1, но това едва ли има някакво значение.
                    Бихте ли казали къде бъркам и какво не правя както трябва?

                    Коментар


                    • От: Инсталиране на карта в .img формат във MapSource

                      Първоначално публикуван от pstoichev Преглед на мнение
                      Ето една инструкция за инсталиране на карта в .img формат във MapSource

                      1.Изтегляте си MapSource

                      2.Изтегляте си cgpsmapper

                      3
                      .Изтегляте си wgmaptool


                      4.Разархивирате и трите архива някъде в компютъра.
                      5.Инсталирате MapSource.
                      6.Отваряте wgmaptool.exe.
                      6.1 Браузвате и на намирате картата която искате да инсталирате в MapSource и натискате ОК.



                      6.2 Натискате Options. Долу в дясно има бутонче с две точки-Натискате го и браузвате до разархивираната папка cgpsmapper и посочвате cgpsmapper.exe и натискате ОК.



                      6.3 Отивате на опция Split, след това натискате бутона Directory, и посочвате в коя папка да се запишат файловете.Другите опции ги оставяте по подразбиране.



                      6.4 Натискате Split all и трябва да ви се появи нещо от рода на:



                      6.5 Затваряте wgmaptool.

                      7. Отваряте папката от точка 6.3.Вътре трябва да са готовите файлове за инсталиране в MapSource.


                      7.1 Натискате install.bat, и ще започне инсталацията в MapSource.

                      След като се инсталира, карта ОФРМ Геотрейд се отключва с ключа, който се намира във файла SERIAL.TXT в главната папка на вградената памет (ако сте закупили устройство с вградена карта) или на SD носителя (ако сте закупили картовия продукт отделно). (Редактирано от модератор)

                      Надявам се да съм бил полезен.
                      Надявам се да съм бил полезен.[/QUOTE]


                      Здравейте колеги!
                      Помоооощ! Не съм много в час с комп. и разни програми,пък и нещо не разбирам! Уж всичко правя както е описано, ама на т. 6.4 накрая ми изписва ,Multiple products in img,creating TDB aborted и, че има грешки и .... ЕНД - нищо повечене става! Много моля,кажете къде греша или какво не правя като хората - имам Гармин 60CSx-купих го скоро от Събин с инсталирана офроуд карта- и се мъча да кача неговата карта на мапсоурс,защото на мапсорса е нещо много старо. Има само главни пътища и Добрич е Толбухин,освен,че всички надписи са на латиница,а гармина ми е с бг. gmapsupp.img - нали това е картата в Гармин,която трябва да инсталирам в мапсорса,или греша? Разделя ли се някак картата и как да го направя? Благодаря предварително!
                      Б. Бонев
                      0осем88две6шест71три

                      Коментар


                      • От: Инсталиране на карта в .img формат във MapSource

                        Проблема е че версията за мапсоурс и тя вече е платена.

                        Коментар


                        • От: Инсталиране на карта в .img формат във MapSource

                          Преди да стигнеш до която и да е от точките, трябва да разделиш img файла, така че той да съдържа само 1 карта. В случая се пробваш да заредиш ОФРМ, чието имг е сбор от ОФРМ + изолиниите (те са отделна карта с отделен ФИД). Виж някъде в GMapTool-а имаше някъде опция за разделяне - потърси, че го нямам инсталнат на компа. Иначе без проблем ОФРМ се вкарва в Мапсорс (тествано).
                          Светът на Владо

                          Коментар


                          • От: До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                            Първоначално публикуван от sotk Преглед на мнение
                            И аз имах същия проблем на два различни компютъра. Въпросът е в отключващия код. Макар че и аз съм си закупил картата, Мапсорс не ми приемаше отключващия код. След много експерименти установих, че отключващия код трябва да се вземе от файла gmaptool00.unl , намиращ се в новата папка с инсталационните файлове за Мапсорс. Дано това не е поверителна информация. Ако е така, моля поста ми да бъде изтрит.
                            И аз съм с този проблем,но не съм много наясно с комп. - би ли ми казал как се отваря този unl файл и къде точно се вкарва отключващият код? Благодаря!
                            Б. Бонев
                            0осем88две6шест71три

                            Коментар


                            • От: Инсталиране на карта в .img формат във MapSource

                              Vladoniki, БЛАГОДАРЯ!!! Дано се видим някога или някъде - имаш не една,а няколко бири!! Сега остана и последния проблем да реша - с помощта на sotk ще успея предполагам, но и от друг колега помощ за отключващия код не отказвам!

                              Само,че - сега друг проблем! Затворих мапсорса докато чакам за помощ. Сетих се обаче да пробвам нещо - опит за отваряне на мапсорс - НЕуспешно!!!! - This application has reqwestet the Runtime to terminate it in an unusual way - ха сега! Затворих го както винаги досега , минаха повече от 10 мин. след опита ми да го отворя отново! Нямах усещане,че съм толкова зле с комп. , ама много взе да се задълбочава това откакто опитвам да използвам тоя мапсорс!!! Някакви идеи що стана така и как да се оправи? Благодаря на всеки,който ми помогне!
                              Последно редактирано от Борислав Бонев; 23-07-10, 16:36.
                              Б. Бонев
                              0осем88две6шест71три

                              Коментар


                              • От: Инсталиране на карта в .img формат във MapSource

                                Първоначално публикуван от borkobo Преглед на мнение
                                Vladoniki, БЛАГОДАРЯ!!! Дано се видим някога или някъде - имаш не една,а няколко бири!! Сега остана и последния проблем да реша - с помощта на sotk ще успея предполагам, но и от друг колега помощ за отключващия код не отказвам!
                                Използвай кода който е от навигацията.

                                И друго което трябва да знаеш че качена картата в Мапсорс по този начин се губи търсенето и с две думи става само за разглеждане.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X