Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

    За да се инсталира в Мапсорс новата карта OFRM 5.11 първо трябва да се раздели на двете си съставни карти: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...9&postcount=67

    Коментар


    • #92
      До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

      Здравейте!!
      Може ли карти от OFRM Geotreid 5.01 директно да се качат на карта памет на мобилен телефон(Htc HD2),без да се налага използването на MapSource, а само да се преименува на gmapsup2??
      Имам инсталирана карта от CityNavigator Europa 2010, и само тя се вижда

      Коментар


      • #93
        До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

        Така можеш да качиш до 4 карти:
        gmapbmap.img - Базова карта, не можеш да я изключиш
        gmapprom.img
        gmapprom1.img
        gmapsupp.img

        Може и повече, но там е по-сложно, трябва да добавяш повече карти и трябва да използваш подходящ tool. Така е поне при Garmin, не съм сигурен за мобилния телефон как е.
        Петър Събев

        Коментар


        • #94
          До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

          Първоначално публикуван от vnsh Преглед на мнение
          Странно всички опити да инсталирам картата са безуспешни
          В мабсорса я виждам но е празна
          ето картинка:
          Здравейте и аз имам същият проблем , прочетох и поста по долу относно файла
          gmaptool00 ,но не разбрах какво точно да направя с него!

          Коментар


          • #95
            До: Инсталиране на карта в .img формат във MapSource

            Първоначално публикуван от pstoichev Преглед на мнение
            .........
            7.1Натискате install.bat, и ще започне инсталацията в MapSource.

            След като се инсталира, карта ОФРМ Геотрейд се отключва с ключа, който се намира във файла SERIAL.TXT в главната папка на вградената памет (ако сте закупили устройство с вградена карта) или на SD носителя (ако сте закупили картовия продукт отделно). (Редактирано от модератор)

            Надявам се да съм бил полезен.
            Всичко дотук разбрах и направих само точка 7.1 Натискате install.bat къде се намира не разбрах.Ще се радвам ако ми отговори някой.
            Последно редактирано от Pacific; 27-02-10, 22:19.

            Коментар


            • #96
              До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

              Ако си направил точнот всичко това както е описано и гмаптула не е дал някакво съобщение за грешка или предупреждение (изписват се в лога) то бат файла трябва да е в същата папка в която се намират img файловете на картата.

              Коментар


              • #97
                До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                Всичко направих както трябва но по нагоре прочетох че новата версия която имам трябва да се раздели на две а това май не ми е ясно.Може би някоя стара версия ако кача ще е по лесно?

                Коментар


                • #98
                  До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                  Първоначално публикуван от Николай Преглед на мнение
                  Всичко направих както трябва но по нагоре прочетох че новата версия която имам трябва да се раздели на две а това май не ми е ясно.Може би някоя стара версия ако кача ще е по лесно?
                  Виж тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=85316 Мнение 12 Може и да ти помогне

                  Коментар


                  • #99
                    До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                    Много ми помогна стана но аз незнам какво трябва да очаквам .Картата е инсталирана но на MapSource няма картинки .Явно доста има да уча, дори незнам как да свалям с кабела точки и следи.Благодаря все пак!

                    Коментар


                    • До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                      Здравейте.
                      Ако правилно съм разбрал тук е обяснено как може да се направят по-новите версии от OFRM Geotreid 4.9 да се инсталират в MapSource.Няколко пъти четох и правих опити но нищо не направих, явно бъркам някъде жестоко а и в интерес на истината не разбирам кой знае колко от тези неща.Аз имам инсталирана версия 4.9 но ми се иска да си сложа последната най-вече за да бъде на кирилица /OFRM Geotrade TOPO v5.11 CY/. Ще се радвам ако някой който е успял да я направи да се инсталира в MapSource да я качи тук за да може токива като мен които не могат да я направят да я ползват.Разбира се ако това не нарушава правилата на форума.

                      Коментар


                      • До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                        Първоначално публикуван от vencifcl Преглед на мнение
                        Здравейте.
                        Ако правилно съм разбрал тук е обяснено как може да се направят по-новите версии от OFRM Geotreid 4.9 да се инсталират в MapSource.Няколко пъти четох и правих опити но нищо не направих, явно бъркам някъде жестоко а и в интерес на истината не разбирам кой знае колко от тези неща.Аз имам инсталирана версия 4.9 но ми се иска да си сложа последната най-вече за да бъде на кирилица /OFRM Geotrade TOPO v5.11 CY/. Ще се радвам ако някой който е успял да я направи да се инсталира в MapSource да я качи тук за да може токива като мен които не могат да я направят да я ползват.Разбира се ако това не нарушава правилата на форума.
                        Най-лесно ще е да прочетеш инструкциите в книжката, дали може и дали, въобще, трябва да правиш подобни морафети.
                        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                        Коментар


                        • До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                          Колеги с риск да стане досадно, но и при мен не виждам картата. Прочетох всички теми и направих каквото трябва, но не се получава. Мапсорса ми е версия 6.15.11 и се опитвам с последната версия на Геотрейд. Въпросът ми е някой правил ли го е на Windows 7? Дали пък това не ми е проблема?
                          Георги Танев (0+)
                          Land Rover Discovery 1 300 TDi
                          Land Rover Club Bulgaria
                          0887 930 238, 0878 797 768

                          Коментар


                          • До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                            Първоначално публикуван от lz1gvt Преглед на мнение
                            Колеги с риск да стане досадно, но и при мен не виждам картата. Прочетох всички теми и направих каквото трябва, но не се получава. Мапсорса ми е версия 6.15.11 и се опитвам с последната версия на Геотрейд. Въпросът ми е някой правил ли го е на Windows 7? Дали пък това не ми е проблема?
                            Определено не е проблема Windows 7.

                            Най добре изчакайте да излезне версията Мапсорса.

                            Коментар


                            • До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                              Благодаря на колегата atanas kosev за оказаната помощ!
                              Георги Танев (0+)
                              Land Rover Discovery 1 300 TDi
                              Land Rover Club Bulgaria
                              0887 930 238, 0878 797 768

                              Коментар


                              • До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                                Първоначално публикуван от atanas_kosev Преглед на мнение
                                Определено не е проблема Windows 7.

                                Най добре изчакайте да излезне версията Мапсорса.
                                Някаква идея, кога би трябвало да излезне ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X