Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Инсталиране на карта в .img формат във MapSource

    За разглеждане си я направи с Gmaptool.

    Коментар


    • #62
      До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      GMapTool от тук: http://www.anpo.republika.pl/download.html

      add files - отваря се .img файл
      split -> create files for Mapsource

      В избраната директория се получава готов мапсет за Мапсорс, със инсталационен .bat файл. При процеса се губи търсененто на всякакви обекти. Рутинга се запазва. Карата си остава заключена, може да се отключи в Мапсорс със серийния номер, с който е купена.

      Достатъчно е за разглеждане в Мапсорс и планиране на маршрути.
      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

      Коментар


      • #63
        До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Търси по POI.
        Колегата вече е обяснил как става. Мисля , че някъде във форума го имаше с картинка , но не мога да го намеря.
        П.П. Картинка не можах да намеря , но темата е тук:
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...5&postcount=40
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...light=gmaptool

        Коментар


        • #64
          Инсталиране на карта в .img формат във MapSource

          Първоначално публикуван от sabin
          milstan, дай по-детаилна информация как се прави това, дори може да направим нова тема.
          Ето една инструкция за инсталиране на карта в .img формат във MapSource

          1.Изтегляте си MapSource

          2.Изтегляте си cgpsmapper

          3
          .Изтегляте си wgmaptool


          4.Разархивирате и трите архива някъде в компютъра.
          5.Инсталирате MapSource.
          6.Отваряте wgmaptool.exe.
          6.1 Браузвате и на намирате картата която искате да инсталирате в MapSource и натискате ОК.



          6.2 Натискате Options. Долу в дясно има бутонче с две точки-Натискате го и браузвате до разархивираната папка cgpsmapper и посочвате cgpsmapper.exe и натискате ОК.



          6.3 Отивате на опция Split, след това натискате бутона Directory, и посочвате в коя папка да се запишат файловете.Другите опции ги оставяте по подразбиране.



          6.4 Натискате Split all и трябва да ви се появи нещо от рода на:



          6.5 Затваряте wgmaptool.

          7. Отваряте папката от точка 6.3.Вътре трябва да са готовите файлове за инсталиране в MapSource.


          7.1 Натискате install.bat, и ще започне инсталацията в MapSource.

          След като се инсталира, карта ОФРМ Геотрейд се отключва с ключа, който се намира във файла SERIAL.TXT в главната папка на вградената памет (ако сте закупили устройство с вградена карта) или на SD носителя (ако сте закупили картовия продукт отделно). (Редактирано от модератор)

          Надявам се да съм бил полезен.
          Последно редактирано от OFRM_Team; 27-11-09, 11:37.

          Коментар


          • #65
            До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Колега,
            Благодаря за подробното и онагледено обяснение, от няколко месеца търся из нета инструкция на български. Сядам да пробвам.

            Коментар


            • #66
              До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

              Явно този проблем е неразрешим с конверта към Мапспрс. Някой може ли да ми каже тоя имидж файл на тая карта с каква програма освен Мапсорс може да се отвори?
              Garmin nüvi® 205 (Денка)
              Nissan X-trail

              Коментар


              • #67
                До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                Ако проблема ти е свързан с инстала на .IMG в Mapsource пробвай следното:
                1.Деинсталирай всички карти качени в Mapsource.
                2.Натискаш Start бутона>Run>пишеш regedit, намираш HKEY_LOCAL_MACHINE\оттам отиваш в Software и изтриваш папката Garmin.
                3.Конвертираш по описания начин и всичко трябва да е ОК.

                Коментар


                • #68
                  До: Инсталиране на карта в .img формат във MapSource

                  Първоначално публикуван от pstoichev Преглед на мнение
                  След като се инсталира, карта ОФРМ Геотрейд се отключва с ключа, който се намира във файла SERIAL.TXT в главната папка на вградената памет (ако сте закупили устройство с вградена карта) или на SD носителя (ако сте закупили картовия продукт отделно). (Редактирано от модератор)

                  Надявам се да съм бил полезен.
                  Със сигурност на много хора (особено такива, които не са чак толкова навътре в нещата) си бил и ще бъдеш полезен. Аз, обаче, искам да попитам нещо за след инсталацията по описания от теб начин. Казваш, че ОФРМ Геотрейд се инсталира в MapSource. Аз направих това със всички варианти (LITE, TOPO на кирилица и латиница), ползавайки MapSource 6.13.17 i 6.15.6. Винаги се получава едно и също. При zoom иоли местене с мишката 6.13.7 се крашва, а при 6.15.6 се губи визуализацията на част от картата. С други думи ОФРМ Геотрейд към момента не може да се ползва с MapSource. Това се потвъждава и от Team_OFRM (цитирам) :

                  "Продажбата на картовия продукт ОФРМ България е прекратена през м.ноември 2007 г., заедно с излизането на новия картов продукт ОФРМ Геотрейд. Две години по-късно, с излизането на версия 5.00 на ОФРМ Геотрейд, поддръжката за ОФРМ България също е прекратена. Финалната версия на ОФРМ България е 4.90.

                  Добрата новина е, че подготвяме версия на ОФРМ Геотрейд, която ще се продава в комплект с MapSource на малко по-висока цена. Ще предвидим и възможност за досега регистриралите се клиенти на ОФРМ Геотрейд да закупят като ъпгрейд лиценз за MapSource. Надяваме се това да стане до края на тази година и щом има допълнителна информация по въпроса, тя ще бъде публикувана във форума."

                  Така, че всички чакаме да си купим горния лиценз когато ъпгрейда за MapSource бъде готов. Ако все пак си успял да подкараш ОФРМ Геотрейд без горните явления, сподели как става.
                  Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                    Ти си чакаи аз ще използвам този начин нямам намерение да давам пари за нещо което ти се полага. И това че ти не си успял да я подкараш не значи че не става.Става си всичко и си е супер но изка малко усилия Другото което изкам да кажа е че MapSource не е техен продукт че да ми дават те лиценза ............

                    Коментар


                    • #70
                      До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                      Първоначално публикуван от atanas_kosev Преглед на мнение
                      Ти си чакаи аз ще използвам този начин нямам намерение да давам пари за нещо което ти се полага. И това че ти не си успял да я подкараш не значи че не става.Става си всичко и си е супер но изка малко усилия Другото което изкам да кажа е че MapSource не е техен продукт че да ми дават те лиценза ............
                      Ето какво ми отговориха от Team_OFRM относно картата :
                      "В момента сме в преговори с Гармин Интернешънъл за да пуснем поддръжка на
                      MapSource за новия картов продукт ОФРМ Геотрейд. Тъй като Гармин искат
                      допълнителна лицензионна такса за всяко копие на MapSource, цената на
                      комплекта ОФРМ Геотрейд с поддръжка на MapSource ще е малко по-висока от
                      досега, като ще има опция за досегашните потребители да доплатят само
                      лиценза за MapSource, за да могат да използват картата на своите компютри."
                      Аз лично не съм светец и си ползвам различни карти от нета, но мисля, че можем да не се скъпим поне към нашите момчета. Не мислиш ли. че го заслужават?
                      Ако можеш да споделиш в какво се изразяват усилията, за които говориш, много хора ще ти бъдат благодарни. И най-вече аз. И не заради друго, а защото от OFRM още не са готови с ъпгрейда. Дори и да може без този лиценз, пак бих си го купил. Не вярвам да струва повече от една вечеря за семейството в ресторант средна класа.
                      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                        Както и преди казах на мен версията за MapSource ми трябваше само и единственно за корекция по картата. За нищо друго тази която ми пращат на имайла ми върши работа. Но след като не дават версия за MapSource есественно спирам и с корекциите поне докато ми свърши двегодишния договор на картата.Но и тогава сегурно пак няма да си купя лиценз за MapSource защото не го използвам.И е излишно да давам допълнителни пари за някаква си корекция.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                          ОК, в твоя случай си прав. Аз, обаче, останах с впечатлението, че си подкарал Геотрейд с MapSource без посочените в пост #68 признаци. Ако е така, кажи как става.
                          Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                            Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                            ОК, в твоя случай си прав. Аз, обаче, останах с впечатлението, че си подкарал Геотрейд с MapSource без посочените в пост #68 признаци. Ако е така, кажи как става.
                            Даи си майла да не спаним темата

                            Коментар


                            • #74
                              До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                              С последна версия на Мапсорс съм и инсталирах мисля че и последната версия на ОФРМ картата и си работи, не ми е крашвала до сега програмата.
                              Garmin nüvi® 205 (Денка)
                              Nissan X-trail

                              Коментар


                              • #75
                                До: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                                Първоначално публикуван от anastaspeykov Преглед на мнение
                                С последна версия на Мапсорс съм и инсталирах мисля че и последната версия на ОФРМ картата и си работи, не ми е крашвала до сега програмата.
                                Така е, колега. Аз просто съм опитвал с 4.90, затова са били проблемите.
                                Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X