Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

    Андрей Боянов:
    Ама защо е с друг вид? Нямам ми ги червените, сините и зелените тракчета от предните версии...
    Защото не си избрал и .typ файловете при преобразуването за MapSource.

    Коментар


    • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

      Първоначално публикуван от tabak Преглед на мнение
      Защото не си избрал и .typ файловете при преобразуването за MapSource.
      Откъде да му го дам това? В директорията с файловете, които GMapTool е създал има два .typ файла - I00004B4.typ и I0000721.typ...

      Трябват ли ми и други?
      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
      Gabriel Garcia Mаrquez

      Коментар


      • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

        Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
        Откъде да му го дам това? В директорията с файловете, които GMapTool е създал има два .typ файла - I00004B4.typ и I0000721.typ...

        Трябват ли ми и други?
        Не трябва да са повече. Тогава намери в Documents and Settings\.....\GARMIN\MapSource\TileCache и виж от коя дата са. Ако са с по-стара дата спрямо тази, когато си инсталирал картата 5.40, програмата ще си използва тях. Затова може да направиш следното: На картата 5.40 и даваш "uninstall", изтриваш файловете в TileCache, след това инсталираш "install" отново картата 5.40. Би трябвало да изглежда така: Виж по-долу
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от tabak; 06-01-11, 10:14.

        Коментар


        • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

          Първоначално публикуван от tabak Преглед на мнение
          Не трябва да са повече. Тогава намери в Documents and Settings\.....\GARMIN\MapSource\TileCache и виж от коя дата са. Ако са с по-стара дата спрямо тази, когато си инсталирал картата 5.40, програмата ще си използва тях. Затова може да направиш следното: На картата 5.40 и даваш "uninstall", изтриваш файловете в TileCache, след това инсталираш "install" отново картата 5.40. Би трябвало да изглежда така: Виж по-долу
          Не е честно - твоята карта изглежда много по-добре от моята
          Намерих TileCache директорията (при мене е в C:\Users\andrei\AppData\Roaming\GARMIN\MapSource), изтрих, деинсталирах, пак инсталирах картата. При пускане MapSource си създава отново въпросната директория, но картата пак си стои непълна
          Същата карта, преди да я сплитна, качена на мобилния ми, си е ОК - всичко си има...
          Продължавам чуденето.
          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
          Gabriel Garcia Mаrquez

          Коментар


          • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

            След много опити и със съществена помощ от Tabak , за което му благодаря, мапсоурс тръгна с ОРФМ 5.40 ! Ако някой от колегите има проблеми да обърне внимание и на маптуула и мапера,щото при мен те ми създаваха проблемите. Отново , за пореден път се убеждавам в полезността на този форум! Добре е,че го има! Благодаря!
            Б. Бонев
            0осем88две6шест71три

            Коментар


            • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

              Първоначално публикуван от borkobo Преглед на мнение
              След много опити и със съществена помощ от Tabak , за което му благодаря, мапсоурс тръгна с ОРФМ 5.40 ! Ако някой от колегите има проблеми да обърне внимание и на маптуула и мапера,щото при мен те ми създаваха проблемите. Отново , за пореден път се убеждавам в полезността на този форум! Добре е,че го има! Благодаря!
              Колега, кажи кой точно мапер и маптул ползваш, да не би това да ми е проблемът и на мене...
              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
              Gabriel Garcia Mаrquez

              Коментар


              • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                Ами там е работата,че бях толкова обоснован да ги махна,че изобщо не погледнах кои версии бяха! Свалял съм ги пролетта или началото на лятото 2010 и не бях ги ъпдейтвал. Дано ти помогне инфото! Във всеки случай явно маптуула ми създаваше грешка при разделянето( виж по-горните ми постове) и мапера не инсталваше картата правилно. Успех ти желая!
                Б. Бонев
                0осем88две6шест71три

                Коментар


                • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                  Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                  Колега, кажи кой точно мапер и маптул ползваш, да не би това да ми е проблемът и на мене...
                  В по-горние ти постове "Mapdetail" е избран "Higher". Избери "Hieghest", и пробвай дали ще се променят нещата. По-долу последните версии на gmaptool and gpsmapper, които не дават грешки.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                    Първоначално публикуван от tabak Преглед на мнение
                    В по-горние ти постове "Mapdetail" е избран "Higher". Избери "Hieghest", и пробвай дали ще се променят нещата. По-долу последните версии на gmaptool and gpsmapper, които не дават грешки.
                    Наистина беше на Higher! Само че как разбра?
                    Промених го на Highest, но нищо не се промени
                    Прикачам лога от аплитването с ГМапТул (този от твоя пост).

                    gmaptool.txt
                    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                    Gabriel Garcia Mаrquez

                    Коментар


                    • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                      Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                      Наистина беше на Higher! Само че как разбра?
                      Промених го на Highest, но нищо не се промени
                      Прикачам лога от аплитването с ГМапТул (този от твоя пост).

                      [ATTACH]287391[/ATTACH]
                      1. От картинките, които си показал в горните постове.
                      2. Туко що разрхивирах наново(не задавам никакви PIN and PID) и ето какво се получава:
                      3. Но и така и при разделянето на картите ефекта в МАпСОурса е един и същ, поне при мен.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от tabak; 09-01-11, 12:15.

                      Коментар


                      • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                        Грешката ти е, че не си отделил предварително картата с хоризонталите.
                        Пускаш GMapTool първо с опцията "Create mapsets by FID".
                        След това действаш върху новополучената карта с FID 1204.
                        Успех!
                        Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                        GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                        Коментар


                        • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                          Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
                          Грешката ти е, че не си отделил предварително картата с хоризонталите.
                          Пускаш GMapTool първо с опцията "Create mapsets by FID".
                          След това действаш върху новополучената карта с FID 1204.
                          Успех!
                          Аз разархивирам и тази с хоризонталите. Събирам .img и двата .typ файлове на едно място и правя карта с нов Mapset 1204 и 1.

                          По-долу .txt на картите с 1204 и 1825.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от tabak; 09-01-11, 12:36.

                          Коментар


                          • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                            Аз писах на Андрей Боянов, но постът на tabak се беше появил междувременно...
                            Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                            GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                            Коментар


                            • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                              На мен ми е интересно как мога да вмъкна в 5.40 изолиниите. Правил съм го на 5.11 версията но не си спомням как(може там да не е имало 2 отделни карти?). Инсталационната папка на 5.11 ми е останала така че мога да си я инсталирам/дейнсталирам
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dragalevci - Topo 5.11.jpg
Прегледи:1
Размер:200.8 КБ
ID:5246616Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dragalevc-Topo 5.40i.jpg
Прегледи:1
Размер:220.3 КБ
ID:5246617

                              Коментар


                              • От: Как да отворим карта в "img" формат с Mapsource

                                Преди седмица преинсталирах windows,a и дойде времето да качвам програмките за GPS-a. Инсталирах мапсорса, gmaptoo и gpsmapper, но при опитите за качване на карта в мапсорса, при стартиране на Batc File дава грешка (File missing: mapset.img).И в действителност в папката липсва този фаил.Спомням си,че при предишното инсталиране на програмите имах същият проблем, но това беше преди повече от година и не мога да си спомня как се оправяше.Моля помагайте.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X