Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kарта на Турция за Garmin - последна версия 2015 Т1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Kарта на Турция за Garmin

    Аз магистралата на отиване я минах с билетче , но за моста на Босфора не става така. Там има две кабинки с човек (най в дясно) и той ти продава карта (пластика) като минималното зареждане е 30 лири ( а на самото гише пишеше 50 лири , но може да е било за нещо друго). Картата е с лого KGC и преди да тръгнеш от кабинката след като я купиш я поставяш в колонката (само с докосване до сензора) , маркира те и показва каква сума имаш в картата ,и колко ти остават). След това с тази карта можеш да плащаш и магистралите , като се нареждаш на пунктовете с надпис KGC. Поднасяш картата до сензора , маркира те и газ напред. Много бързо става.
    П.П. Моста в обратната посока е безплатен. Магистралите ги плащах вече с картата и остана някаква сума в картата , но нямам спомен колко.

    Коментар


    • От: Kарта на Турция за Garmin

      То при влизане на магистралата ти казва колко имаш. Кофти е само като на излизане не ти стигнат парите. Аз, качвайки се при Анкара попитах дали ще ми стигнат и те казаха не. Трябваше да я заредя отново. И ми казаха, че минималното зареждане е 30 лири. Наистина, проблемът е, че не навсякъде може да се плати в брой, а из страната даже има пунктове, където няма нито един човек, на който да се плати. Така че явно картата си е необходима. Имат и трети начин за минаване - някакъв чип, който така и не се поинтересувах как се купува.
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • От: Kарта на Турция за Garmin

        Ако отивате в азиатската част на Турция, KGS картата е задължителна. Мостовете 2 бр. в Истанбул без нея не се минават. Е има и фериботи Доколкото знам в азиатската част без нея също не може, но не съм сигурен /летял съм с вътрешните линии до Измир и Коня, а до Измит са ме возили в кола с чип на покрива/. Ако някой го интересува мога да попитам как става номера с чипа, но едва ли ще си струва. За магистралата Одрин - Истанбул нямате проблем - билетчето още важи, но до кога.... Минималното зареждане на KGSa е 30 лири - и да не искаш - толкова е - поне картата не е поименна. Лошото е, че накрая няма как да разбереш колко пари са ти останали в нея, за това на входа на магистралата Одрин - Истанбул има бутка на KGS, там проверявате /щот на изхода няма .../.

        Допълнение - Като няма нова турска карта май направо оспамихме темата ...
        Последно редактирано от ISG; 12-10-10, 11:54. Причина: PS
        Nothing comes from nothing...

        Коментар


        • От: Kарта на Турция за Garmin

          Както вече писах по-горе, купих картата за 20 лири - 5 за самата пластика и 15 лири заредени в нея. Това стана на изхода от ХайУея преди Кушадасъ. Предполагам, че на други места това нещо чини към трийсетина, нямам идея. Но наистина е удобно. Идеята за чип на автомобили и автобуси вероятно обяснява защо те минаваха на галоп през колонките без да се включва алармата.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20101012(005).jpg
Прегледи:1
Размер:18.1 КБ
ID:5217668

          Знам, че оспамихме тотално темата, но за да не се превърне удоволствието от шофирането с нелошата турска карта в кошмар за незапознатите с толтаксите в Турция, е по-добре така.

          И разбира се, да очакваме актуализирана версия, защото пичовете наистина строят нови отсечки и/или пътища с две платна.

          Коментар


          • От: Kарта на Турция за Garmin

            Разбира се, че е от полза. Пък и като няма нова версия нека изяснявамме това.
            Видях, че на излизане от Измир в посока Селчук (Ефес) има гишета. Там може ли с билетче и ако не, къде да си купя въпрoсната KGS ?
            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

            Коментар


            • От: Kарта на Турция за Garmin

              Може с билетче , там пролетта даже се опитаха да ме излъжат. На изхода при Селчук екранчето показваше 2 лири , а той ми поиска 6 , но не мина номера.

              Коментар


              • От: Kарта на Турция за Garmin

                Има някаква сграда до бариерите, в която се продават тези неща. Спира се преди тях, слизаш и четеш. Не е много ясно обяснено обаче...

                Коментар


                • От: Kарта на Турция за Garmin

                  Не мога да разбера дали City Navigator® Europe NT - Turkey, e същата карта, която е в общото City Navigator® Europe NT 2011.20 ?
                  Има ли смисъл да търся и инсталирам само карта на Турция, ако вече имам инсталирана последната версия на общатата карта ?
                  Car device: Garmin Nuvi 760
                  Paragliding device: Garmin 76 CSx
                  Mobile device: Nokia E66 + Garmin Mobile XT

                  Коментар


                  • От: Kарта на Турция за Garmin

                    В случая си цитирал една и съща карта , но предполагам , че си имал в предвид NavCity. Според мен има смисъл да я инсталираш , има много повече POI и е по-подробна. Иначе за главните пътища и другата ще ти свърши работа.

                    Коментар


                    • От: Kарта на Турция за Garmin

                      Преди няколко дни се върнах от Турция. На изхода от Измир за Селчук спрях точно преди гишетата. Оказа се, че сградата, където можеш да си купиш KGS карта е отсреща. Наложи се малко прибежки и припълзявания. На гишето беше залепен лист, на който с химикал бяха написани няколко обяснения на "английски". Съжалявам, че не носех фотоапарата. Както и да е, оказа се, че нещата не са чак такива сложни. Картата струваше 20 лири, от които 5 за самата пластика и 15 като предплатена тол такса. На входа на магистралата доближаваш картата до специално гнездо и след звуков сигнал на екранчето се появи 15.00 На излизане за Селчук пак доближаваш картата и на екрана се появи :
                      първоначално салдо : 15.00
                      изразходено за изминатия участък : 2.00
                      остатък : 13.00
                      Или поне аз си мисля, че турските надписи това означаваха. Просто и лесно. Със същата карта можеш да пресечеш и моста над Босфора в Истанбул. Общо взето удобно и практично, но трябваше да обърнат малко повече внимание на информацията поне на английски. Все пак Турция е туристическа дестинация. Може би и това ще стане.
                      Четох някъде из нета, че такива карти се продават (и зареждат) и в банките.
                      Поста май малко не е по темата, но по-горе се обсъждаше този въпрос, а и мисля, че инфото е полезно. Ако мястото му е другаде, моля модераторите да го преместят.
                      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                      Коментар


                      • От: Kарта на Турция за Garmin

                        Мои познати се върнаха от "шопинг" в Истанбул и казаха , че вече билети не могат да се купуват , само пластика. Ако някой мисли да ходи нататък ,да е информиран.

                        Коментар


                        • От: Kарта на Турция за Garmin

                          Garmin NavCity Turkey 2010.06 TBKLTS

                          http://hotfile.com/dl/80151330/33d2c...rkiye.rar.html

                          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                          Коментар


                          • От: Kарта на Турция за Garmin

                            А версия за Мапсорса имаш ли?

                            Коментар


                            • От: Kарта на Турция за Garmin

                              Колеги, тази карата я пробвах май търси адреси на латинца. Старите версии беше лесно IKLTL (латиница) и TKLTL (турски), тази иди я разбери TBKLTS. Някой наясно ли е с търсенето на латиница в новата 2010.06?

                              Коментар


                              • От: Kарта на Турция за Garmin

                                Защо я няма картата вече тук?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X