Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kарта на Турция за Garmin - последна версия 2015 Т1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Kарта на Турция за Garmin

    Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
    Аз тръгвам в сряда и ще проверя как е пътя до Анталия, после Кападокия и обратно през Анкара и Истанбул към България. Там имаше много магистрали в строеж и ще видя на новата карта дали са отразени.
    Браво! И аз съм го замислил този маршрут, но е доста дълъг. Дори да го разделя на два пъти ще трябват по 6-7 дни ако искаш да видиш всичко, което си заслужава. Не е и за сам да пътуваш, значи трябва и компания (поне още една кола имам предвид). Както и да е, като се върнеш, сподели впечатленията си и най-вече как се пътува и колко е актуална картата им.
    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

    Коментар


    • От: Kарта на Турция за Garmin

      Миналата година пътувах София-Капитан Андреево-Истанбул-Билечик-Бузуюк-Кутахя-Анталия-Алания = 1480 км. Спрях да нощувам в Ъспарта, което е на 1200 км от София.
      На връщане през Денизли (разглеждане на Памуккале), после спане в Селчук и на другата сутрин разглеждане на Ефес. По обяд тръгнахме към София през Чанаккале и се прибрахме късно през нощта.

      Картата ми беше стара - 2008.хх и на много места пътувахме все едно през полето. Но все вярното си е вярно и се справихме. Част от компанията пътуваше без междинни нощувки, но доста се изморяваха.
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • От: Kарта на Турция за Garmin

        Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
        Миналата година пътувах София-Капитан Андреево-Истанбул-Билечик-Бузуюк-Кутахя-Анталия-Алания = 1480 км. Спрях да нощувам в Ъспарта, което е на 1200 км от София.
        На връщане през Денизли (разглеждане на Памуккале), после спане в Селчук и на другата сутрин разглеждане на Ефес. По обяд тръгнахме към София през Чанаккале и се прибрахме късно през нощта.

        Картата ми беше стара - 2008.хх и на много места пътувахме все едно през полето. Но все вярното си е вярно и се справихме. Част от компанията пътуваше без междинни нощувки, но доста се изморяваха.
        Имам предчувствието, че и с 2010.01 ще пътуваш през полето... Дано не съм прав. Иначе браво за тези преходи. Моята система е малко по-различна. Нямам сменник зад волана и не обичам високите скорости (Тераното ми не е за тях), затова гледам дневният ми преход да е около 350-400 км. Освен това не пътувам нощем, не защото не мога, а защото една от целите ми при пътувне в непозната страна е да разглеждам околностите през които минавам. Въпрос на виждане. Ако искам да се придвижа бързо от А до Б, има самолети.
        Свят като цвят, както казват хората. Не казвам нищо друго, просто моят подход към пътешествията е такъв.
        Малко оспамихме темата. Най-вече аз. Дано pacific не ме "клъцне"...
        Последно редактирано от zippel; 23-08-10, 21:48.
        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

        Коментар


        • От: Kарта на Турция за Garmin

          В Турция съм. С няколко думи - картата е много добра и повечето построени пътища през последната една година са отразени, а това никак не е малко.
          Само за ориентир - пътят София - Анталия миналата година се минаваше за около 16 часа, а тази година за около 14 часа. Разстоянието е намаляло с около 70 км и средната скорост се е вдигнала значително. Само на едно място преди Ъспарта имаше едно "пътуване" през полето, но то беше много малко.

          Недостатъци - влязох случайно в град Манавгад... Леле, няма такава кошмарна навигация като на тази нова карта!!! Ужас! Ама нищо общо с истината. Така че не всичко е 6 с картата на Турция все още.
          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

          Коментар


          • От: Kарта на Турция за Garmin

            Имаш ли трак от изминатия път и евентуално можеш ли да го качиш някъде? Преди няколко години минавах по път D650 (през Burdur , с хартиена карта) , а сега навигацията ме пуска през Isparta по път D685. Смятам към 17 сепптември да си направя една почивка в региона на Анталия.

            Коментар


            • От: Kарта на Турция за Garmin

              Това може да свърши работа. Има и двете карти. (388MB)

              http://uploading.com/files/cm6a9a85/...0.01_IKLTL.rar
              Garmin nuvi 765

              Коментар


              • От: Kарта на Турция за Garmin

                Не, не запазих трака, но като му дадеш навигация към Манавгад да речем те прекарва по точния път. До Анталия има два пътя - наляво от Ъспарта и надясно. Този, който е наляво излиза между Анталия и Белек, а другия влиза директно в Анталия. Зависи къде отиваш. Чух, че са увеличили максималната скорост по междуградските двулентови пътища (които са като нашите магистрали) на 110 км/ч. Това е инфо от рецепцията на хотела ми, като казаха, че е отпреди три дни.

                PS: Това за Бурдур е стара информация. Вече там има магистрала и въобще не се минава през този град. Аз не мога да позная пътя от миналата година досега, а камо ли с по-стари впечатления! Много строят! И хубаво и бързо... Шапка им свалям!
                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                Коментар


                • От: Kарта на Турция за Garmin

                  След като се върнах и минах около 2750 км през Турция мога да споделя бегли впечатления от последната карта на Турция.

                  1. Повечето построени магистрали и новите междуградски пътища са отразени. Плюс.
                  2. Няма маркировки за максимална разрешена скорост. Минус.
                  3. Някои малки пътища, които са асфалтирани и все пак може да се кара с 90-100 км/ч ми ги дава като офроуд и въобще не ме рутира през тях, ако изрично не му задам. Минус.
                  4. Навигацията вътре в градовете е трагична! Минус.
                  5. Много забележителности, които определено си заслужава да се посетят, просто липсват на картата! Минус.
                  6. В Истанбул - всички улици и булеварди са налични. Поне така изглежда. Плюс.
                  7. В Истанбул навигацията е ... доста сложна. Явно има постоянни промени в движението, защото ме пращаше в нищото на няколко пъти. Минус.
                  8. В Истанбул - центъра на града. Някои малки улички ги дава като пешеходни, което откровенно не беше вярно. Минус.

                  Общо взето това се сещам за момента.
                  В сравнение с българската карта турската е на светлинни години назад! Във всичко останало турците ни бият, но по карта - има какво да научат още от OFRM Team.
                  Вярно, че за един 19-милионен град като Истанбул не е никак лесно да се направи навигационна карта, но все пак им е необходима. Движението в Истанбул без GPS навигация си е мисия невъзможна! Направо се учудвам какво е било като не е имало GPS-и.
                  ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                  СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                  Коментар


                  • От: Kарта на Турция за Garmin

                    Карам по твоите точки.
                    1. Радвам се, че е така. Дано да нанесат и участъка от Лозенград до Малко Търново. От почти две години е пуснат, а картата епо старото трасе.
                    2. Това не го разбирам. Имаш предвид маркировки на картата ли? Аз не съм виждал такова нещо. (В MapSource имам предвид).
                    3. (Пак в MapSource) не съм срещал в турската карта off-road пътища. Ти къде ги намери?
                    4. Пробвал съм в Одрин, Лозенград, Чорлу, Текирдаг, Силиври, Истанбул и Чанаккале. Нямам забележки. Може би имаш предвид други градове.
                    5. Това е съвсем вярно. Планирайки маршрута си, успоредно с NavCity си отварям и Google Earth. Оттам виждам къде има забележителности и си ги "бодвам" на картата.
                    6. Така е, вече го споменах по-горе.
                    7. Преди няколко месеца бях в Чанаккале и точно бяха разкопали главната улица срещу кея на ферибота. Какъвто и маршрут да зададях, все ме прекарваше по нея. И по една краибрежна, която зимата е проходима, но лятото е задръстена от кафенета. Вероятно не може в огромен греад като Истанбул да има перфектна карта. А и с технмите темпове на строителство ще трбва доста честичко да я обновяват.
                    8. Центъра на Истанбул? Какво точно имаш предвид? Може би Варна, Бургас и Пловдив събрани заедно?...
                    И накрая : като нямахме GPS си служихме с хартиени карти и атласи. Имам един куфар такива. И гледахме табелите, които в нормалните страни по традиция са в изобилие. Е, ставаше мнооооого по-бавно.
                    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                    Коментар


                    • От: Kарта на Турция за Garmin

                      1. Има и други ненанесени участъци - например точно преди Капъкуле на границата с България магистралата свършва като тупик...
                      2. За скоростта - имам предвид, че като карам по нашата карта в България и ми показва в участъка, по който се движа, колко е максималната разрешена скорост. Турската карта не го показва.
                      3. Показа ми, че се движа по офроуд път когато от Мустафапаша (до Юргюп) се отправих по прекия път до Каймаклъ (подземния град).
                      4. Значи си имал късмет. В Истанбул що годе работи. Аз му дадох да ме отведе до бензиностанция и се опита да ме прекара през някакви заградени с ограда терени. Също така инструкциите за завоите в Истанбул са доста трудни за разбиране, пък даже и грешни. Хванете по лентата за направо, но тя всъщност е най-дясната, която завива над пътя и отива вляво... Как го разбира човек това е друга работа. А аз имам предвид, че не работи добре в някои градове в централна Турция. Грешно ме рутираше в Манавгад, в Сиде, в Коня, в Невшехир. Даже в Невшехир ме прати в някакви сокаци, та чак свят ми се изви. Половин час загубих докато се върна обратно.
                      ...
                      8. Центъра на Истанбул имам предвид района на Университета и Синята джамия. Също центъра се разбира пл. Тексим.

                      А за хартиените карти - спор няма. Табелите са друга тема - всичките са на турски, но и това се разбира.
                      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                      Коментар


                      • От: Kарта на Турция за Garmin

                        Никога не съм пробвал с автомобилен навигатор и може би затова не знаех, че в картата може да има инфо за разрешената скорост в даден участък. По същата причина и нямам забележки към рутирането в населените места, които изброих. Не слушам никакви гласове, а следя движението си на екрана на лаптопа. Може би трябваше да уточня това преди да пиша. Като си направил такава дълга обиколка пусни траковете да ги имаме. Картата си е карта, ама траковете са по-сигурни. Особено ако са пресни.
                        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                        Коментар


                        • От: Kарта на Турция за Garmin

                          Имам планове да напиша малко + снимков материал. Интересна беше обиколката на Кападокия - около 100 км с кола и пеш за 1 ден, в който видяхме почти всичко важно, което имаше да се гледа. Там мисля запазих трака и ще го добавя като направя пътеписчето. За съжаление идната седмица няма да е. Може би след 25-ти ще започна да се занимавам. А други тракове - няма да са интересни. То си е само едно пътуване.
                          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                          Коментар


                          • От: Kарта на Турция за Garmin

                            Миналата седмица се върнахме от град Дидим, преди Бодрум. Доволен съм от навигацията в градовете, на отделни места като че ли "липсваха" сегменти от улици, но при по-внимателно вглеждане забелязах, че всъщност там съвсем скоро е прекроена съответната улица. Не съм имал проблеми с картата, всъщност е доста точна. Забелязах, че точността й е толкова голяма, че при преминаване покрай пряка или разклонение, показваще абсолютно точната позиция на автомобила ми спрямо съответната пряка.

                            И още две неща като съвет към тези, които скоро ще пътуват натам. По цялото крайбрежие се строи път с два Платна. Някога ще пътуваме до съответната морска дестинация без да се съобразяваме с насрещно движение. Но, засега голямата част от пътя е кошмарна. Освен шумния и груб асвалт (Всъщност нещо като тънък, но много здрав слой чакъл, залят с битум?) проблемът е и в това, че той е доста крив и ми предстои преглед на ходовата част. Все пак, пътищата са подсигурени откъм безопасност. Дръгото е, че минаването през магистралите им вече става със специална карта (пластиката струва 5 лева),коятое заредена с 15 лева първоначален "кредит" за преминаване през "патарините" .
                            Айде стига толкова, че и без това сезонът свърши

                            Коментар


                            • От: Kарта на Турция за Garmin

                              Ти трябва да си минал през Чанаккале, затова.
                              До Анталия през Истанбул почти целия път е с по две платна за всяка посока и разделяне между тях. Много е добър!
                              Миналата година се прекарах да мина през Чанаккале и съжалявам.

                              Грубия асфалт се слага там, където температурите през лятото деформират нормалния асфалт. Този издържа.

                              Пластиката KGS е отдавна. Мисля, че струваше 30 лири. Във всеки случай тази година ми свършиха парите в нея и трябваше да я презаредя. Не приемат зареждане по-малко от 30 лири. Така че с нея е удобно, но си е разход в аванс. В момента ми останаха около 20 лири в нея и ще ми стигнат и за другото лято.
                              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                              Коментар


                              • От: Kарта на Турция за Garmin

                                Я кажете нещо повече за тази пластика. Аз пътувах по магистралата в средата на юни и нямаше такова нещо. На най-дясното гише (бяло) на качване си вех билетче и на слизане (пак на бялото) си платих около 3 лири. Верно, че повечето гишета бяха зелени, мислех си че са за някакъв абонамент. Може би това имате предвид. Моля, обяснете по-подробно. Как става, откъде се купуват и т.н.
                                Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X